Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    1. Obróbka i retusz to dwie różne sprawy, wiec nie ma sensu mieszać.
    2. Po co podawać klientowi osobną cenę zdjęć i retuszu skoro prosi o zdjęcia retuszowane?
    3. Proszę nie przesadzaj z szanującym się fotografem. Nie widzę sensu poprawiania zdjęć do identyfikatora gdzie ma wielkość 2x3 cm. Jak się poprawnie ustawi lampy i aparat to wystarczy jednanie, a i nie zawsze lekkie kadrowanie. Zajmuje to kilka sekund.


    Jeszcze raz łopatologicznie. Autor pytał ile skasować, za zdjęcia retuszowane. Padła cena 20zł. Ja wspomniałem, że uważam, iż to mało. Skoro bez problemów robiłem zdjęcia, bez żadnych retuszów po 15zł. Uważam, że 5zł, za retusz zdjęcia to mała kwota. Ale każdy, ma swoje zdanie.
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  2. #22

    Domyślnie

    skoro sam sie prosisz i podkladasz ..

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    1. Obróbka i retusz to dwie różne sprawy, wiec nie ma sensu mieszać.
    to czym w takim razie jest retusz jak nie obrobka graficzna zdjecia? poprosze o definicje

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    2. Po co podawać klientowi osobną cenę zdjęć i retuszu skoro prosi o zdjęcia retuszowane?
    po to by wiedzial ile kosztuja czesci skladowe. fajnie kupuje sie kota w worku jesli placi sie tylko za worek. w przeciwnym wypadku warto znac ceny, a raczej zeby klient je znal. tak jest uczciwiej.

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    Nie widzę sensu poprawiania zdjęć do identyfikatora gdzie ma wielkość 2x3 cm. Jak się poprawnie ustawi lampy i aparat to wystarczy jednanie, a i nie zawsze lekkie kadrowanie. Zajmuje to kilka sekund.
    czyli nie widzisz sensu obrobki bo jak dobrze ustawisz lampy to jest niepotrzebna ale uwazasz ze z obrobka (mimo iz jest niepotrzebna) musi byc drozej i dodatkowe 67% stawki to za tanio? nie sadzisz ze z logika cos nie teges?
    przy okazji - czy sprzedajac zdjecia zawarles pola eksploatacji tylko i wylacznie na identyfiakatory i rozmiar publikacji 2x3cm czy tez moze sie zdarzyc ze pani prezes wezmie sobie takowe zdjecie do wywiadu w gazecie i okaze sie ze ma wielkie pryszcze na czole bo fotografowi sie nie chcialo zdjecia obrobic "bo na malym nie widac" ?

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    Jeszcze raz łopatologicznie. Autor pytał ile skasować, za zdjęcia retuszowane. Padła cena 20zł. Ja wspomniałem, że uważam, iż to mało. Skoro bez problemów robiłem zdjęcia, bez żadnych retuszów po 15zł. Uważam, że 5zł, za retusz zdjęcia to mała kwota. Ale każdy, ma swoje zdanie.
    to moze faktycznie lopatologicznie zdecyduj sie ile kasowales za te zdjecia? bo powyzej piszesz ze 12, teraz nagle uroslo do 15. cos kiepsko z tym twoim zdaniem, bo ciagle sie zmienia. No ale najwazniejsze ze mogles polozyc lusterko i ulotki.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    skoro sam sie prosisz i podkladasz ..


    to czym w takim razie jest retusz jak nie obrobka graficzna zdjecia? poprosze o definicje


    po to by wiedzial ile kosztuja czesci skladowe. fajnie kupuje sie kota w worku jesli placi sie tylko za worek. w przeciwnym wypadku warto znac ceny, a raczej zeby klient je znal. tak jest uczciwiej.


    czyli nie widzisz sensu obrobki bo jak dobrze ustawisz lampy to jest niepotrzebna ale uwazasz ze z obrobka (mimo iz jest niepotrzebna) musi byc drozej i dodatkowe 67% stawki to za tanio? nie sadzisz ze z logika cos nie teges?
    przy okazji - czy sprzedajac zdjecia zawarles pola eksploatacji tylko i wylacznie na identyfiakatory i rozmiar publikacji 2x3cm czy tez moze sie zdarzyc ze pani prezes wezmie sobie takowe zdjecie do wywiadu w gazecie i okaze sie ze ma wielkie pryszcze na czole bo fotografowi sie nie chcialo zdjecia obrobic "bo na malym nie widac" ?



    to moze faktycznie lopatologicznie zdecyduj sie ile kasowales za te zdjecia? bo powyzej piszesz ze 12, teraz nagle uroslo do 15. cos kiepsko z tym twoim zdaniem, bo ciagle sie zmienia. No ale najwazniejsze ze mogles polozyc lusterko i ulotki.
    Dodam tylko, ze autor w poscie #3 tegoz ciekawego watku napisal:
    „Dodatkowo, zdjęcia bez retuszu osób fotografowanych, tylko ogólna korekta kolorystyczna.“ a nie jak Krzysiu twierdzi w pkt.2 ze z retuszem.
    m
    .......
    Sailor czasem dobrze prawi, a w tym przypadku nawet bardzo dobrze
    Ostatnio edytowane przez 6868 ; 13-01-2018 o 13:01

  4. #24

    Domyślnie

    Dobra, utknąłem na pierwszym zdaniu i dalej nie miałem siły czytać.

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    to czym w takim razie jest retusz jak nie obrobka graficzna zdjecia? poprosze o definicje
    Otóż każdy retusz jest obróbką, ale nie każda obróbka jest retuszem - zwłaszcza obróbka w programach wsadowych gdzie np. ustawia się balans bieli (czy inne kontrasty) raz i przenosi na pozostałe obrazki.

    Jakby ktoś jeszcze nie mógł zrozumieć, analogia jest taka: każda hulajnoga jest pojazdem, ale nie każdy pojazd jest hulajnogą. Jak ktoś chce definicji, to wypełnia definicję tzw. 'czepiania się słówek'.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Dobra, utknąłem na pierwszym zdaniu i dalej nie miałem siły czytać.
    na ciebie zawsze mozna liczyc zapomnialem ze to forum wciaz jest twoja pozywka. smacznego
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Otóż każdy retusz jest obróbką, ale nie każda obróbka jest retuszem - zwłaszcza obróbka w programach wsadowych gdzie np. ustawia się balans bieli (czy inne kontrasty) raz i przenosi na pozostałe obrazki.
    Nie masz racji. Obróbka, w odniesieniu do zdjęć, jest błędnym określeniem. Obrabiać można coś fizycznie - zmieniając kształt itd.
    Retusz to jakakolwiek ingerencja w obraz, mająca na celu korekcję błędów, wiec także balansu bieli lub kontrastów.
    W mowie potocznej obróbka graficzna to synonim retuszu.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  7. #27

    Domyślnie

    Wiesz sailor, byłem o tobie mimo wszystko lepszego zdania. Mam nieodparte wrażenie, że z czasem zamiast dojrzewać, to pierniczejesz...

    Weź do głowy, że z autorem wątku nie jesteście konkurentami, robicie w innych segmentach, a ty w końcu nie musisz na każdym kroku udowadniać swojej boskości, bo to już się robi przysłowiowe...

    Po prostu zamiast się czepiać słówek, żądać definicji retuszu (swoją drogą powinieneś już to wiedzieć po tylu latach) - po prostu, bez pokazywania kompleksów, odpowiedz gościowi jak coś wiesz prostemi słowy, a jak nie wiesz, opuść i idź do innych wątków. Wtedy świat stanie się lepszy.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    A mi się 20 za osobę wydaje mało. Nie dawno robiłem zdjęcia do identyfikatorów 84 osoby po 12 netto za osobę. Zero retuszu, JPG z aparatu skadrowany i lekka korekta w lr.
    Może zdefiniujmy konkretnie - bo z tego co piszesz to robiłeś zdjęcia z obróbką.
    Dla mnie zdjęcia BEZ obróbki to "zrzut z karty" - wrzucenie karty do czytnika klienta - zgranie i koniec.
    Takie zdjęcia jak kolega opisał to zwykly packshot - jedno ustawienie i pstryk - i następny.
    Uważam że 20 PLN (netto)/foto to minimum za taką robotę i podtrzymuję swoje zdanie.
    Do tego nie potrzeba artysty fotografa z Hassellem i super studiem. Jak się szef uprze i zechce zaoszczędzić to zrobi mu to jego rozgarnięty pracownik z byle jaką lustrzanką i wbudowaną lampą...
    Weź pod uwagę polskie realia - różne fiutoziutki robią sesje zdjęciowe za cene obiadu w taniej knajpie...
    Jeśli koedze trafiła się hurtowa, prosta robota to niech działa, chcociaż wiadomo że zgłoszą się i tacy którzy za "pińcet" to zrobią...
    Pozdrawiam. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Jak wycenić zdjęcie?
    By gswito in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-03-2016, 13:35
  2. Ile za takie zlecenie?
    By larky in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 14:10
  3. Jak wycenić zlecenie
    By Marek Bielski in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 24-08-2011, 20:47
  4. Jak wycenic?
    By Tomas24 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 00:44
  5. Jak to wycenić?
    By erde in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 159
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 18:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •