Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Można też zaproponować dwie wersje: bez retuszu i z retuszem - bez retuszu za połowę ceny: samo wołanie rawów i eksport.
    Moim zdaniem troche niebezpieczna opcja - i tak finalnie będą chcieli "ładne zdjęcia" z retuszem. Jeślli kolega nawet umówi się na "zrzut z karty" - JPG-ów "jak leci" to i tak będą mu dupe zawracać żeby coś poprawił, rozjaśmnił, przyciemnił, wygładził itp.
    Ja proponuję opcję pierwszą - z retuszem ale napewno nie schodzić poniżej 6000 PLN za robotę. Stawka którą podałem jest moim zdaniem dla klienta bardzo dobra jak na polskie warunki.
    Zresztą jeśli to firma to muszą liczyć się z tym że za Twoją pracę trzeba zapłacić.
    Pozdrawiam. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  2. #12

    Domyślnie

    A mi się 20 za osobę wydaje mało. Nie dawno robiłem zdjęcia do identyfikatorów 84 osoby po 12 netto za osobę. Zero retuszu, JPG z aparatu skadrowany i lekka korekta w lr. Do tego doliczałem 100 za dojazd, bo nie wiedzieli ile osób będzie na raz w pracy. U mnie organizacja wyglądała tak, że rozstawiłem tło, lampy i aparat na statywie podpięty do kompa. Krzesełko w jednym miejscu i każdemu robiłem 4 fotki, po czym od razu wybierałem jedną. Osoba fotografowana słysząc numer musiała się odnaleźć na liście, którą dostałem z biura i wpisać obok swojego nazwiska nr. zdjęcia. Całość przebiegła dość sprawnie. Miałem jeszcze obok stolik na którym położyłem małe lusterko i kilka swoich ulotek
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    A mi się 20 za osobę wydaje mało. Nie dawno robiłem zdjęcia do identyfikatorów 84 osoby po 12 netto za osobę.
    czyli niemal dwukrotnie wyzsza stawka niz ta za ktora pracowales wydaje ci sie zbyt niska? ciekawe to co piszesz...
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  4. #14

    Domyślnie

    uważam ze warto wyceniać sobie godzine pracy i zastanowić się ile czasu się nad zadaniem spedzi

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    czyli niemal dwukrotnie wyzsza stawka niz ta za ktora pracowales wydaje ci sie zbyt niska? ciekawe to co piszesz...
    Jak byś przeczytał wątek to może byś zrozumiał o czym piszę. Ciekawa kalkulacja jak 12 netto (prawie 15 brutto) dało Ci niemal dwukrotnie niższą stawkę, niż 20. Dwa ja pisałem o zdjęciach jpg z aparatu oddawane na miejscu a autor wątku o retuszowanych. Jak uważasz, że 5 za retusz to dobra cena, to chętnie będę Ci wysyłał fotki
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  6. #16

    Domyślnie

    Myślę, że tego typu zdjęcia są potrzebne firmom do systemu rozpoznawania twarzy. Zarządy firm zaczynają kontrolować pracowników, ich sposoby i drogi przemieszczania się i ile czasu spędzają na pracy a ile na spacerowaniu. Część firm montuje systemy oparte na beaconach (potrzebne służbowe smartfony z odpowiednią aplikacją) inne prawdopodobnie systemy oparte na rozpoznawaniu twarzy (system kamer monitoringu wewnętrznego). Jeśli taka sesja jest w tym celu to retusz praktycznie jest niepotrzebny.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andystar Zobacz posta
    Myślę, że tego typu zdjęcia są potrzebne firmom do systemu rozpoznawania twarzy. Zarządy firm zaczynają kontrolować pracowników, ich sposoby i drogi przemieszczania się i ile czasu spędzają na pracy a ile na spacerowaniu.
    Normalnie Auschwitz XXI wieku.... Tam tatuowali numerki a teraz chipy i FaceID.... POSTĘP....
    Pozdrawaim. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    A mi się 20 za osobę wydaje mało. Nie dawno robiłem zdjęcia do identyfikatorów 84 osoby po 12 netto za osobę.

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    czyli niemal dwukrotnie wyzsza stawka niz ta za ktora pracowales wydaje ci sie zbyt niska? ciekawe to co piszesz...
    Moze ja tez tego nie rozumie?
    Krzysiu robi zdjecia za 12 zlociszy netto bo 20 wydaje mu sie za malo ???

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 6868 Zobacz posta
    Moze ja tez tego nie rozumie?
    Krzysiu robi zdjecia za 12 zlociszy netto bo 20 wydaje mu sie za malo ???
    Serio nie widzicie różnicy w zdjęciach prosto z aparatu oddanych zaraz po sesji jeszcze u klienta, a retuszowanych?
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  10. #20

    Domyślnie

    napisales
    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    A mi się 20 za osobę wydaje mało. Nie dawno robiłem zdjęcia do identyfikatorów 84 osoby po 12 netto za osobę. Zero retuszu, JPG z aparatu skadrowany i lekka korekta w lr.
    tak wiec na twoje pytanie
    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    Serio nie widzicie różnicy w zdjęciach prosto z aparatu oddanych zaraz po sesji jeszcze u klienta, a retuszowanych?
    nie, nie widze sensu twojej wypowiedzi. bo kadrowanie i korekta w LR to tez obrobka to raz. dwa ze retusz wycenia sie z reguly osobno i nie jest podstawa zdjecia. trzy ze zaden fotorgaf szanujacy siebie i klienta nie oddae surowki.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak wycenić zdjęcie?
    By gswito in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-03-2016, 13:35
  2. Ile za takie zlecenie?
    By larky in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 14:10
  3. Jak wycenić zlecenie
    By Marek Bielski in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 24-08-2011, 20:47
  4. Jak wycenic?
    By Tomas24 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 00:44
  5. Jak to wycenić?
    By erde in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 159
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 18:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •