Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Lornetka

  1. #11

    Domyślnie

    Od ponad dwóch lat używam Nikon Prostaff 7s 10x42. Jestem z niej zadowolony i w zasadzie nie odczuwam żeby mi w niej coś nie pasowało. Podaję link do mojej recenzji na optycznych: https://www.optyczne.pl/index.html?l...ryzmat=0&sort=

    Jest to jedyna tam napisana recenzja dla tej lornetki, więc nie wiem czy jest mało popularna czy po prostu nikt nic nie napisał. Ja jej używam do obserwacji ptaków przy dużej ilości chodzenia (więc waga też się liczy). Na optycznych pisałem po 3 miesiącach używania, ale tak jak napisałem wyżej - jestem zadowolony. Za 800zł dostałem kawałek dobrego sprzętu. Jest ostra, jasna i solidna. Ogumowana obudowa dodatkowo w terenie zwiększa bezpieczeństwo i trwałość.
    Ostatnio edytowane przez Tryton ; 15-12-2017 o 12:44
    Tryton - tylko gościnnie, bo mam Canona

  2. #12

    Domyślnie

    Tak tylko chciałem napisać. Posiadam starą rosyjską lornetkę bodajże tento. Patrząc przez szybę widać wszystko jak gołym okiem. Natomiast przez nową nikon prostaff nie można patrzeć bo wszystko jest zamazane. Jest to dla mnie dziwne bo nie wiem co szyba ma tu do rzeczy. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że nikon ma chyba plastikową optykę. Czyli droga lornetka a badziew.

  3. #13

    Domyślnie

    Cześć,
    Przymierzam się do zakupu lornetki. Potrzebna do wypatrywania zwierzaków/ptaków na biebrzańskich bagnach i knyszyńskich lasach. Poruszam się z rana i wieczorem..Wiadomo potrzebuję do obserwacji do zdjęć. Zastanawiam się nad dwoma modelami - Vortex Viper HD 8x42 (lub 10x42) oraz Nikon Monarch 7 8x42(10x42).. Który uważacie za lepszy? A może macie swoje propozycje? A może to trochę za dużo $$ za lornetkę do podchodu i trochę obserwacji?
    Nikon Z6; Nikon D7200; AF-P NIKKOR 70-300mm f/4.5-5.6E ED VR; Sigma 150-600 Sport; Nikkor 50 f/1.8; Nikkor 20 f/1.8

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Podkarpacie
    Posty
    85

    Domyślnie

    Jeżeli nie będziesz jej używał w nocy to nie ma po co wywalać tyle kasy.W dzień nie będziesz widział dużej różnicy pomiędzy lornetką za kilka set złotych a za parę tysiaków.Różnice widać dopiero w gorszych warunkach ,mówię o lornetkach cięższych o świetle 50 56.Kup sobie jakąś tanią delte o i będziesz zadowolony.Sam używam taniego tento 7x50 od 20 lat na podchód i na noc delte 8x56.

  5. #15

    Domyślnie

    O ponad 1/3 tańszy jest Vortex Viper 10x42 bez HD od Vortexa HD, a jakością niewiele się różni. Zauważysz różnicę jakości (ostrość, kontrast, aberracja chromatyczna) między tymi, które wypisałeś, a lornetką za paręset zł. Nikon Monarch 8 x 42 jest też dobrze oceniany jak na swoją cenę: https://www.optyczne.pl/ranking_opty...etek-8x42.html
    Jeszcze jeden link: http://birdfair.pl/idealna-lornetka-...rwacji-ptakow/

  6. #16

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.
    Jeżeli chodzi o porę dnia, w której będę jej używał - przykład - to wychodzę gdy jest ciemno - NOC, mam miejsce gdzie ostatnio widziałem polującego liska, więc rozstawiam się, kamufluję i rozglądam co gdzieś być może..no na razie nic nie widać bo ciemno jak w d.... wiadomo. I zaraz się przejaśnia - ale leciutko - świta - za mało na mój aparat więc dalej obserwuję - moja stara siedzi w plecaku bo g***o widać nawet przy dobrym świetle, więc żeby zobaczyć coś w oddali manewruję obiektywem..muszę się przez to machać jak osika i nici z "polowania". Wychodzę bo pusto..idę i się rozglądam po polanie - już jest w miarę jasno, chociaż pochmurno -7-8:00. No i przydałoby się teraz dobra lornetka jak...hmm ..bardzo...etc etc... Rozumiecie. 8x42?? 10x42?? Myślę że to już podchodzi pod obserwację nocną. Czasem gdy strzelam wschody słońca to na "polowania" z podchodu wybieram się wiadomo - trochę później i wtedy światło przydałoby się "znośne".
    Od razu zaznaczę, że doświadczenia (fotograficznego) mam rok na karku dopiero, jednak jednego się nauczyłem - na sprzęt nie warto żałować, bo później trzeba albo kupić 2x albo męczyć się ze spartaczonym.
    Nikon Z6; Nikon D7200; AF-P NIKKOR 70-300mm f/4.5-5.6E ED VR; Sigma 150-600 Sport; Nikkor 50 f/1.8; Nikkor 20 f/1.8

  7. #17

    Domyślnie

    Witam,
    wczoraj zakupiłem lornetkę Nikon Prostaff 5 12x50 i dopiero dzisiaj rano testując ją w domu zauważyłem że pokrętło ostrości ma spory luz.
    W takim przypadku jest problem z ustawianiem ostrości na małym, szybkim ptaszku. Kręcąc w obie strony muszę pokonywać ten luz i stąd problem z ustawieniem ostrości.
    Niestety kupiłem tą lornetkę w sklepie stacjonarnym, co prawda oglądałem ją i sprawdzałem ale nie zwróciłem uwagi na ten szczegół.
    Dopiero w praniu wyszło szydło z worka.
    Stąd moje pytanie do kolegów którzy mają już doświadczenie w obserwacjach lornetkami. Czy to tak ma być w tym modelu, czy to może jest wada którą należy reklamować w serwisie nikona?
    Moja stara rosyjska lornetka 8-30 nie ma żadnych luzów i ostrzy błyskawicznie.
    Niestety popełniłem błąd zamawiając przez internet z odbiorem i płatnością w sklepie. Ponoć nie mam możliwości zwrotu. Czy to prawda?
    Pozdrawiam Adam

  8. #18

    Domyślnie

    Jeśli chciałeś lornetkę na ptaszki, to nie jest to najlepszy wybór. Lornetkę o takim powiększeniu z reguły stawia się na statywie, bo nieprzyjemne drgania pola widzenia. Do ptaszków lepsze 10 x 42 lub 8 x 42, mają większe pole widzenia i łatwiej złapać ptaszka.
    Ale do rzeczy - nie powinno być luzu na pokrętle, ale tutaj trzeba dodać, że Prostaffy nie cieszą się najlepszą opinią. Jest duża rozbieżność w jakości poszczególnych egzemplarzy.
    Nie jest prawdą, że nie masz możliwości zwrotu przy odbiorze w sklepie. Przy zawarciu umowy na odległość możesz towar zwrócić, obojętnie czy odebrałeś go od kuriera, z paczkomatu czy też w sklepie. Zobacz tutaj: https://serwisy.gazetaprawna.pl/pora...tu-towaru.html

  9. #19

    Domyślnie

    markB, dziękuję za pomoc.
    Pisałem że mam lornetkę rosyjską 8x30. Jako że już jestem leciwy to chciałem kupić lornetkę o większym zbliżeniu. Ta nikonowska Prostaff dosyć dobrze leży w dłoniach i jak na razie mi nie drga, więc nie wymaga statywu.
    Niestety dyskwalfikuje ją ten duży luz na pokrętle ostrości. Nie spodfziewałem się po tej marce takiego bubla.
    Zwrócę do sklepu i może kupię deltę. Czytałem niezłe opinie o tej firmie. Kupowanie przez internet to taka zabawa, a może trafię na coś dobrego. Niestety tak nie jest. Wielkie dzięki za pomoc.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AdamRomek Zobacz posta
    markB, .... może kupię deltę. Czytałem niezłe opinie o tej firmie....
    Polecam Vortex Diamondback HD 10x42, mała, zgrabna, mieści się w kieszeni, obraz ostry, lepszy niż Delta Optical Forest II 10x50, i nie ma żadnych luzów ... z wad w specyficznych warunkach widoczna jest aberracja chromatyczna..., ale ta wada dotyczy wszystkich lornetek w tym przedziale cenowym...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. lornetka
    By bajcy in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-12-2015, 22:39
  2. jaka lornetka
    By krzysiek17-18 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 12-07-2013, 08:43
  3. Lornetka Nikon
    By LordRamzes in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 14:29
  4. Lornetka Nikon - jaka?
    By Adams in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-05-2009, 17:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •