Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale stety/niestety znajomość adobe pozwala na łatwe wbicie się w komercyjne zastosowania, przyjmowanie zleceń, wykorzystywanie w/w tutoriali itd, nawet jako amator warto myśleć o tym że może kiedyś przydadzą się umiejętności.
    Nie każdy chce być "profesjonalistą" i używać tylko PSa albo LR do zmiany nazw plików czy korygowania balansu bieli... Da się doskonale istnieć i obrabiać zdjęcia bez Adobe. Nawet i profesjonalnie - w domyśle zarobkowo, pewnie i tu na forum są osoby które zarabiają i z oprogramowania Adobe nie korzystają, jak ktoś się chce ograniczać tylko do jednej "słusznej" prawdy to jego sprawa. Mnie tam nic zupełnie do tego, każdy ma jakieś swoje powody, myśli... Najgorzej jest za "młodu" nabrać jakichś dziwnych przyzwyczajeń i przekonań że tylko Adobe i koniec świata poza tym...
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja wychowałem się na MicrograFx i nie wyszło mi to na dobre przy późniejszym zmuszaniu się do Ps, dlatego wybierając początkowo tylko do amatorskich poprawek zdjęć wybrałem Lr bazując na doświadczeniu swoim, od paru lat cieszę się z tego że jak dostaje od klienta materiał do Lr i bez problemów obrabiam.
    Podobnie miałem dawno temu jak uważałem że linux to alternatywa świetna, a okazało się że to nisza i taka pozostała.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2marekm Zobacz posta
    Człowiek pyta o prosty program, a Wy proponujecie soft z najwyższej półki.
    Na początek dobrym rozwiązaniem będzie jakakolwiek przeglądarka, która posiada funkcje edycyjne np. FastStone Image Viewer.
    Przecież PS, LR i C1 są proste.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Przecież PS, LR i C1 są proste.
    Ja bym jednak zaczął od pytania: jaki jest budżet i czy model abonamentowy w ogóle wchodzi w grę. Bez tego to każdy będzie doradzał to, czego sam używa. Trochę bez sensu.
    FF (Fuji + Fuji)

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Darr0 Zobacz posta
    Witam.

    Mam pytanie odnosnie programow do obrobki zdjec: ktory waszym (fachowym) okiem bedzie najlepszy dla kogos kto dopiero zaczyna owa przygode w temacie poprawiania i polepszania swoich fotek?
    Mam na mysli w miare prosty program, (platny badz bezplatny) w ktorym waszym zdaniem mozna sie czegos nauczyc.

    Z gory dziekuje za odpowiedzi i przepraszam jesli namieszalem w tematach.

    Pozdrawiam,
    Darek
    Z swojego doświadczenia amatora, to mogę polecić zupełnie tani program Affinity Photo.
    Ma dobre wsparcie w tutorialach i w nim jest prawie wszystko co potrzebne do edycji zdjęć.

    Mam porównanie pomiędzy PS Elements (od 7 do 15), a Affinity Photo - moim zdaniem AF jest na wyższej półce.

    AF ma możliwość wywołania RAW-ów, ale to jest akurat najsłabszy ich moduł.

    https://affinity.serif.com/en-gb/photo/

    Świat nie kończy się na Adobe i ich abonamentach...i dobrze.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Z kolei do obróbki RAW-ów to polecam DxO, jest jeszcze w sieci darmowa wersja poprzedniego softu v11, bo nowy to już DxO PhotoLab.

    http://www.dxo.com/us/practicalphotography

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Ja bym jednak zaczął od pytania: jaki jest budżet i czy model abonamentowy w ogóle wchodzi w grę. Bez tego to każdy będzie doradzał to, czego sam używa. Trochę bez sensu.

    Dlaczego bez sensu - to jest zbieranie doświadczenia innych.
    A nie popełnianie kolejnych tych samych błędów - wydatków - tyle, że swoich.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 07-12-2017 o 17:16

  6. #16

    Domyślnie

    Lightroom wersja z pudełka albo abonament.

  7. #17

    Domyślnie

    Ja też bym polecał LR. Do tego filtry NIK. Tutków jest opór, wtyczek też. Obsługuje większość puszek, ma korektę optyki i geometrii. Można jechać. Czasami trochę wolno, ale się dojedzie
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 07-12-2017 o 22:21
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Akurat filtry to bym nie polecał bo wpada się w styl nie koniecznie fajny, jest przesyt tego na fejsach i insta.

  9. #19

    Domyślnie

    Do pierwszych kroków Capture NX-D jest dobry, bo jest dość prosty i darmowy i punkt wyjścia jest PRAWIE taki sam jak jpeg z aparatu. Osoby początkujące korzystające z innych programów niemal zawsze po wczytaniu pierwszego rawa mówią od razu: "ojej, dlaczego to zdjęcie wygląda zupełnie inaczej niż w aparacie?" - chociaż może to i dobrze, bo już na starcie mogą uświadomić sobie, że raw i jpeg to dwa zupełnie odmienne światy.
    Największe wady Capture NX-D to drobna niestabilność (czasem potrafi się przywiesić, ale nie ma tragedii) i spore obciążenie komputera (choć LR też nie jest zbyt lajtowy).
    Jeśli chodzi o oprogramowanie innych firm, to ja preferuję programy DXO ze względu na moim zdaniem bardziej naturalne kolory i lepsze odszumianie niż w LR. I w porównaniu z Capture NX-D i LR - DXO jest szybki i lekki... dopóki nie włączysz odszumiania PRIME (choć przyznaję, nie używałem najnowszej wersji).
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 08-12-2017 o 09:58

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    o capture nx-d popieram. pobiera od razu z sieci moduły aparatow i obiektywów gdy wykryje je w zdjęciu i daje korektę
    a przepraszam to Dxo

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Do poczatkujacych...FILTR CP !
    By Polsar74 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 26-07-2008, 12:07
  2. Dla początkujących
    By sivy in forum Wyzwania
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 29-08-2007, 09:28
  3. coś dla początkujących
    By Madzia in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-11-2004, 15:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •