Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Szybkie pytanie - Nikkor (Nippon) 50mm 1.4 czy Yongnuo 50mm 1.8

    Witam!

    Decyduję się pomiędzy tymi dwoma a mam dość mało czasu na podjęcie decyzji.
    Chciałbym kupić dla siebie jakąś pierwszą, jasną stałkę. Póki co mam body bez śrubokręta i nie wiem czy będę inwestował w takie body na czasie czy nie, w związku z czym pojawia się pierwszy dylemat w postaci AF.
    Do wyboru mam:
    Nikkor S.C 50mm f/1.4, 50 lat na karku w kwocie około 450-580zł

    albo Yongnuo za 350-400zł

    Jest optyczna przepaść pomiędzy nimi, czy jak na pierwszą stałkę nie ma sensu dopłacać do (skądinąd) pięknego szkiełka jakim jest Nikkor 1.4?

    Kusi ta przysłona 1.4 ale też nie wiem jak w praktyce wypadłoby f2 w obu wspomnianych obiektywach, który byłby ostrzejszy. Za Yongnuo przemawia cena i AF.

    Jakieś propozycje?
    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Ale ten Nikkor to chyba wersja non-AI? Tego w ogóle nie możesz podpinać bez przeróbek, a autofocusie nawet nie wspominam. Dobre i niedrogie w pełni funkcjonalne stałki na początek, moim zdaniem warte polecenia, to Nikkor 50/1.8G lub Nikkor 35/1.8 DX, oba w podobnej cenie. Jeśli bez AF to N50/1.8 D (najtańsze chyba szkło Nikona), 50/1.4 D, które na body entry level będą manualne. Jest na forum wątek o YN50, sam wyciągniesz wnioski.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MorderczyKrolik Zobacz posta
    Nikkor S.C 50mm f/1.4, 50 lat na karku w kwocie około 450-580zł
    Bardzo fajny obiektyw, ale... bez piłowania pierścienia przysłony, to go raczej nie użyjesz, bo on jest nonAi, czyli pasuje do Nikkormata, pierwszych Nikonów analogowych, a w cyfrze tylko do DF

  4. #4

    Domyślnie

    Mam opcję na zmodowaną sztukę, dlatego mam zagwodzkę

    Dobra, podlinkuję:
    http://allegro.pl/nikkor-s-c-50mm-f-...5.html#thumb/4

    Tylko mi Panowie go nie zwińcie sprzed nosa

    To jak w końcu. Yongnuo, czy Nikkor? (Swoją drogą aż wstyd chinola porównywać do takiego klasyka)
    Ostatnio edytowane przez MorderczyKrolik ; 06-12-2017 o 18:53

  5. #5

    Domyślnie

    Ja za 550 zł kupiłbym 50 1.8D... Raczej będzie ostrzejsza na 1.8 od obu rozważanych przez Ciebie na 2.0... Jaki masz aparat?
    Ps. Dodam jeszcze, że 50 SC powinna kosztować maksymalnie 400 zł...

  6. #6

    Domyślnie

    Jest aukcja z nowym Yongnuo za 330, co w porównaniu z resztą ofert wydaje się korzystną ceną. Najwyżej za kilka miesięcy bym go opchnął. W chwili obecnej mam D5100, bo zadowalają mnie obrazki z tej matrycy w nocy. Stąd moja chęć do dołożenia do tego body jakiejś jasnej stałki. Noszę się z zamiarem kupienia D300, więc w sumie jakieś słoiki pod śrubę też mogę rozważać.

  7. #7

    Domyślnie

    Po D5100 zakup D300 będzie krokiem w tył jeżeli chodzi o możliwości matrycy.
    Co do szkła, szkoda byłoby mi kasy na półśrodki... Do tego w D5100 nie masz regulacji AF, więc może się okazać, że zamiast fajnych obrazków z jasnej stałki, będzie wielkie rozczarowanie... Zbieraj na 50 1.8G, jak chcesz fajną stałę

  8. #8

    Domyślnie

    Dla mnie taka kwota za starocie po przeróbkach... nie bój się, na pewno nie podkupię W cenie YN50 jest do kupienia używany N50/1.8D, dla mnie lepsza opcja, ale na śróbokręt. Tobie nie koniecznie musi pasować.
    Generalnie starsze Nikkory, bez względu co tam ludzie wypisują, mają typowe dla tamtych czasów wady optyczne (CA, spadek kontrastu pod światło, słaba ostrość na pełnej dziurze, zmieniają kolory). Można to czasem wykorzystywać, ale warto być świadomym tych wad.

  9. #9

    Domyślnie

    Nie chcę zamieniać body, tylko je dokupić Zamiast ciągle dopłacać za AF w obiektywach, lepiej kupić body D300 i zbierać stare, dobre szkiełka Póki co nie wiem jak spodoba mi się zabawa ze stałką, dlatego nie chcę wydawać koło 800zł na 1.8G. Za tyle to już bym mógł brać D300
    Mówisz, że 50 SC powinna kosztować 400zł... ale zmodowana też?
    Chyba wezmę tego Yongnuo na kilka miesięcy. 300zł jeszcze mnie tak teraz nie zaboli jak 800zł a potrzebuję czegoś jasnego na... już.
    @poste
    No właśnie, ta śruba... a kwota ta sama. A coś takiego? :
    http://allegro.pl/obiektyw-nikkor-50...1.html#thumb/1

    No mówię, 300zł to nie majątek, zawsze mogę coś takiego sprzedać bo widzę, że produkt chodliwy a przynajmniej potestuję.
    Ostatnio edytowane przez MorderczyKrolik ; 06-12-2017 o 19:19

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MorderczyKrolik Zobacz posta
    Mówisz, że 50 SC powinna kosztować 400zł... ale zmodowana też?
    Zmodyfikowana powinna być jeszcze tańsza, bo została jej zabrana cała oryginalność...
    Ps. D300 za 800 zł nie jest warty uwagi... Za 800 zł, to możesz kupić dobre D90
    Ja cały czas uważam, że tylko bogatych stać na kupowanie półśrodków... Mi szkoda kasy

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor 50mm 1.4G vs Nikkor 50mm 1.8G (używka kontra nówka)
    By FotoJeronimo in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 29-07-2019, 16:20
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 16:55
  3. Nikkor 50mm 1.4 czy 50mm 1.8 w kwestii ostrosci
    By stempien in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 117
    Ostatni post / autor: 11-10-2015, 22:45
  4. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 08:59
  5. Nikkor 50mm f1.4 D vs. 50mm f1.8 D - porównanie dziur ;)
    By P.R.P. in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-02-2010, 15:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •