Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Nagrywanie w Nikon'ie D5300 !?

    Witam. Mam do was pytanko. Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem lustrzanki Nikon D5300.
    Ogólnie sprawuje się super, jak na moje amatorskie fotki itd. to na spokojnie wystarcza. Ostatnio potrzebuję nią także nagrywać różne materiały. Przy 1080p @50FPS najlepiej czyli maximum tego sprzętu.
    Pokazuje mi wtedy na ekranie (Co widać na zdjęciu) że mogę nagrywać MAX 10min takiego materiału. To dla mnie za mało. Z tego co czytałem tego limitu w żaden sposób nie da się obejść, chyba że jest taka opcja ale to mam do was i tak inne pytanie.
    Może ktoś będzie wiedział. Czy jest opcja włączenia czegoś aby automatycznie po skończeniu pierwszych 10min materiału, rozpoczynały się kolejne bez ingerencji mojej w ponowne kliknięcie przycisku nagrywania ?
    Później w programie zmontować by było to łatwo, a ja nie musiałbym podchodzić do aparatu i wznawiać nagrywania. Będzie on na statywie a ja w odległości stąd potrzebuję czegoś takiego, jeżeli w ogóle jest jakaś opcja ?
    Pozdrawiam i mam nadzieję że pomożecie

    FOTO :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	123.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	462,6 KB
ID:	1831

  2. #2

    Domyślnie

    10 minut to ograniczenie formatu plików na karcie - 4GB. Po 10 minutach aparat nie przerywa nagrywania tylko tworzy automatycznie nowy plik, tak mi się wydaje. Przełącz wideo na NTSC będziesz miał 60FPS.

  3. #3

    Domyślnie

    To jest maksymalny czas ciągłego nagrywania przy takich ustawieniach. Po tym czasie nagrywanie wyłączy się i trzeba włączyć ponownie.
    Wynika to - jak napisał Tom69 - z ograniczeń zapisu plików.

    Jak chcesz dłuższy czas nagrywania, to ustaw niższe parametry zapisu, będziesz mógł nagrywać do 20 czy nawet do 30 minut, ale nie więcej niż 30 minut.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom69 Zobacz posta
    10 minut to ograniczenie formatu plików na karcie - 4GB. Po 10 minutach aparat nie przerywa nagrywania tylko tworzy automatycznie nowy plik, tak mi się wydaje. Przełącz wideo na NTSC będziesz miał 60FPS.
    Znaczy wygląda to tak, że on przerywa nagrywanie i nie wznawia właśnie kolejnego. W tym jest mój problem. Jak przełączyć wideo na NTSC ? Szukam w opcjach i nie mogę znaleźć. Co do karty to ją też sformatować na NTSC ? Będzie wtedy normalnie czytał ją aparat ?

  5. #5

    Domyślnie

    Nigdy nie nagrywałem dłużej niż 10 minut, myślałem że nie przerwie nagrywania. NTSC jest w opcjach video. Aparat nie odczyta formatu plików NTFS, musi być FAT32.

Podobne wątki

  1. Nikon D810 a nagrywanie video
    By filip72 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 13:18
  2. Nikon D3300 jak wł. wolne nagrywanie
    By Miedziany40 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-02-2017, 00:32
  3. Nikon D3300 nagrywanie
    By kuba2_7 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2017, 18:10
  4. Nikon d3100 nagrywanie
    By amator87 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 08:54
  5. Nikon D90 - nagrywanie filmów, POMOCY
    By Dashoffinesse in forum Video/film
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-02-2014, 23:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •