Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Publikacja zdjęć nalewek "domowej" roboty z restauracji

    Przeczytałem ustawę o "wychowaniu w trzeźwości itd" - materia wygląda na zawiłą i może ktoś z Was coś podpowie.

    W albumie kulinarnym chciałbym opublikować zdjęcie przedstawiające kredens z restauracyjnej produkcji alkoholami. Flaszki nie posiadają znaków akcyzy, są produkowane na miejscu i są sprzedawane do konsumpcji. Jedyny podpis to karteczka typu "nalewka czereśniowa". Czy prezentując taki alkohol powinienem walnąć ostrzeżenie przed skutkami picia alkoholu jak w reklamie?
    Widzę, że firmy produkujące i sprzedające tego typu alkohole stosują zastrzeżenie (np w internecie), że oferta skierowana jest wyłącznie do firm z branży alkoholowej i nie stanowi detalicznej oferty. Ale w tym przypadku boję się, że taki dopisek może być podważony bo jest to z definicji album dla "detalicznego" użytkownika.

    Czyli pytanie - czy mogę publikować i ewentualnie co dopisać (albo czego nie napisać) aby nikt mi nie zarzucił, ze to reklama.

    pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 05-12-2017 o 18:19

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie Publikacja zdjęć nalewek "domowej" roboty z restauracji

    Wiesiu, ja sie nie znam, ale moge sie poznac jak poprobuje to wtedy cos doradze - jak to mowia zaden opis nalewki nie zastapi ci jej smaku


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  4. #4

    Domyślnie

    Znalazłem takie coś, ale obawiam się, że to nie wyczerpuje tematu.
    http://mojafirma.infor.pl/mala-firma...lkoholowy.html
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Znalazłem takie coś, ale obawiam się, że to nie wyczerpuje tematu.
    http://mojafirma.infor.pl/mala-firma...lkoholowy.html
    Im dłużej czytam tym bardziej dochodzę do wniosku jak bardzo jest to śliska sprawa. Szkoda bo bardzo pasuje mi ta fota - trzy piękne kolby z ręcznie napisanymi etykietkami. Z drugiej strony w albumie, który zrobiłem dla Makłowicza jest zdjęcie drinka i nikt się tym nie przejmował. A w myśl ustawy to też alkohol i podlega tej samej ustawie. Sytuacja jednak o tyle jest dla mnie różna, że tam byłem tylko fotografem (więc nie ponosiłem odpowiedzialności) a tu jestem wydawcą.

    Spróbuję jeszcze docisnąć prawnika ale nie wygląda to zachęcająco bo każde fota alkoholu może być potraktowana jako reklama.

    Pozdro
    Wiesiek

  6. #6

    Domyślnie

    A czy to będzie wydawnictwo reklamowe? Będzie podane gdzie można kupić lub spróbować te nalewki? Sam podpis przed kolbą z nieznaną zawartością to chyba trochę za mało zwłaszcza na zdjęciu zainscenizowanym. Wszak na niejednym płocie napisane jest "D.PA"

  7. #7

    Domyślnie

    Biorąc to na logikę to zgadzam się z kolegą Vertidonar, bo kiedy alkohol staje się na zdjęciu alkoholem? Czy butelka z oryginalną etykietą znaną wszystkim jednak wypełniona wodą to wciąż alkohol? W drugą stronę, czy butelka wypełniona najprawdziwszym alkoholem, ale bez etykiety lub z napisem kompot to wciąż alkohol?
    Teraz całkiem poważnie. Zrobiłem ostatnio zdjęcie modelce na której siedzi ona w fotelu, pali i pije whisky. Na stole przed dziewczyną stoi butelka alkoholu i da się rozpoznać co to za marka. Wygląda na to że nakłaniam i do palenia i do picia

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vertidonar Zobacz posta
    A czy to będzie wydawnictwo reklamowe? Będzie podane gdzie można kupić lub spróbować te nalewki? Sam podpis przed kolbą z nieznaną zawartością to chyba trochę za mało zwłaszcza na zdjęciu zainscenizowanym. Wszak na niejednym płocie napisane jest "D.PA"
    Będzie (a pewnie nie będzie) przy konkretnej restauracji.

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Biorąc to na logikę to zgadzam się z kolegą Vertidonar, bo kiedy alkohol staje się na zdjęciu alkoholem? Czy butelka z oryginalną etykietą znaną wszystkim jednak wypełniona wodą to wciąż alkohol? W drugą stronę, czy butelka wypełniona najprawdziwszym alkoholem, ale bez etykiety lub z napisem kompot to wciąż alkohol?
    Teraz całkiem poważnie. Zrobiłem ostatnio zdjęcie modelce na której siedzi ona w fotelu, pali i pije whisky. Na stole przed dziewczyną stoi butelka alkoholu i da się rozpoznać co to za marka. Wygląda na to że nakłaniam i do palenia i do picia
    Jak widać butelkę i osobę to sprawa jest jasna - ustawa zakazuje takiego przedstawienia i kwalifikuje się to na grzywnę.

    Przeczytajcie ustawę.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 06-12-2017 o 14:19

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Spróbuję jeszcze docisnąć prawnika ale nie wygląda to zachęcająco bo każde fota alkoholu może być potraktowana jako reklama.

    Pozdro
    Wiesiek
    Odżałuj kilka zlotych na konsultacje z profesjonalnym prawnikiem - sprawa alkoholu na zdjęciach, w albumach, reklamach jest bardzo sliska. I mimo że troszke wiem na ten temat- to napewno nie podejmę się TObie doradzić.
    Do tego trzeba być profesjonalistą który pokaże Tobie konkretne zapisy w prawie, ustawach itp. które będą dostosowane konkretnie DO TWOJEGO przypadku.
    Pozdrawiam. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  10. #10

    Domyślnie

    Prawnik ogarnięty w fotografii jest chyba na forum. @Arkadiusz Szczudło

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D5300 podłączenie do slidera domowej roboty
    By tokio in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2017, 16:20
  2. [ Portret ] Pierwsze próby z beauty dishem domowej roboty
    By imat in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 21:04
  3. [ Makro ] Domowej roboty szkło makro
    By to in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-08-2011, 14:08
  4. Publikacja w Wyborczej: "Spinaj się, to twój ślub"
    By Radek Radziszewski in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 07-05-2010, 14:39
  5. Lampa do makro domowej roboty.
    By petrol in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 09-06-2009, 16:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •