Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
  1. #1

    Domyślnie Księżyc po mojemu...

    No więc koleżanka poprosiła mnie, żebym jej zrobił zdjęcie księżyca... Oczy miałem duże, bom tego nigdy nie próbował, ale że wyzwania lubię, to spróbowałem. Wyszło tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DDX_5661.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	515,4 KB
ID:	1775

    Może być? Rady na przyszłość? Dziękuję za uwagi z góry

  2. #2

    Domyślnie

    Lepiej fotografować księżyc kiedy znajduje się tuż nad horyzontem. Wtedy fajnie widać jaki jest duży.
    Leci w prawo

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Lepiej fotografować księżyc kiedy znajduje się tuż nad horyzontem. Wtedy fajnie widać jaki jest duży.
    Taki miałem plan, ale chmury były szybsze... A jak się pokazał, to był już wysoooko...

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Leci w prawo

  4. #4

    Domyślnie

    Wyszedł przeciętnie normalnie, jak księżyc w pełni z kropa... czyli blado i bez "faktóry" Ale to i tak fajnie że wogóle coś wyszło... Ja cały listopad polowałem na ciemne gwieździste niebo bez chmur i nic mi się nie trafiło, grudzień się zaczął i nie jest lepiej, masakra, księżyc dzisiaj rano widziałem ale za mgiełką...
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Wyszedł przeciętnie normalnie, jak księżyc w pełni z kropa...
    Przeciętny ten krop, z rozdzielczości D500 jest wycięte na 2900 z kawałkiem na długim boku. W oryginale księżyc zajmuje sporą część kadru jak na użytą ogniskową...

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    czyli blado i bez "faktóry"
    Spróbujesz szczegółowiej wyjaśnić jakiej faktury nie ma? Mi się wydaje, że tam sporo się dzieje, ale ja taką fotę robiłem pierwszy raz, więc mogę się nie znać...

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Ale to i tak fajnie że wogóle coś wyszło... Ja cały listopad polowałem na ciemne gwieździste niebo bez chmur i nic mi się nie trafiło, grudzień się zaczął i nie jest lepiej, masakra, księżyc dzisiaj rano widziałem ale za mgiełką...
    Taki za mgiełką też byłby fajny

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Przeciętny ten krop, z rozdzielczości D500 jest wycięte na 2900 z kawałkiem na długim boku. W oryginale księżyc zajmuje sporą część kadru jak na użytą ogniskową...



    Spróbujesz szczegółowiej wyjaśnić jakiej faktury nie ma? Mi się wydaje, że tam sporo się dzieje, ale ja taką fotę robiłem pierwszy raz, więc mogę się nie znać...



    Taki za mgiełką też byłby fajny
    ad1 No to właśnie piszę ze przeciętny ten krop... ja tam widzę na tym Twoim zdjęciu 2000x1333px
    Taki mój zupełnie przeciętny, odrobinę mniejszy krop z D5500 z AF-S VR Zoom-Nikkor 70-300mm f/4.5-5.6G

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC2188.JPG
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	449,0 KB
ID:	1780
    ad2 A co widzimy ciekawego na księżycu? - Kratery... to ta faktura Przy pełni księżyca ze względu na kierunek padania światła ze słońca względem obserwatora księżyc wydaje nam się płaski raczej. Spróbuj zrobić zdjęcie za kilka dni wtedy kratery nabiorą lepszej widoczności- trójwymiarowości bo będą miały jakiś cień
    Oczywiście czym lepszy optycznie i o większej ogniskowej będziesz miął obiektyw to tym więcej zobaczysz... ale takich pierdołek to komuś co robi zdjęcia od wielu lat to tłumaczyć nie trzeba. Jak by się miało tak jakąś dobrą lufę o ogniskowej przynajmniej 500mm to by było fajnie
    ad3 Z mgiełką to ciekawie by nie było... bo dodatkowo rozproszy nam światło i guzik już będzie widać a nie kratery. Można się tam pobawić np:
    oko proroka

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3z.jpg
Wyświetleń:	489
Rozmiar:	252,6 KB
ID:	1781

    Czy tam jakieś nocne nibyastro...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC9744.jpg
Wyświetleń:	488
Rozmiar:	818,6 KB
ID:	1782

    Ale kraterów na tym nie widać
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki @frogi. 2000 było przeze mnie zmniejszone jakby co. Faktycznie, po zdjęciu świateł, czy zjechaniu ekspozycją w dół, na mojej focie robiło się po prostu ciemniej. Twoje faktycznie ma ładniejsze odcienie. Będzie okazja, spróbuję poraz kolejny. Optycznie wszystko jest ok, bo 300/4 AF-S z TC 1.4 wypada całkiem dobrze. Jeszcze raz dzięki za garść rad

  8. #8

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Jakość z tego kompakta nie powala.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Grudniowy zmierzch
    By vid3 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-12-2015, 11:35
  2. Chrzest- grudniowy reportaż
    By Krzysiek Kisała in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 10:13
  3. [ Przyroda ] Grudniowy poranek
    By tomek61 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-12-2010, 22:35
  4. [ Krajobraz ] Grudniowy krajobraz
    By Zen in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-12-2009, 13:48
  5. [ Architektura ] Grudniowy Pułtusk
    By fragles in forum Architektura
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-02-2007, 12:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •