Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: d5x00 vs d7x00

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matta Zobacz posta
    do makro najlepszy będzie D5200 , serię D7XXX daruj sobie bo zapłaczesz sie przy maskowaniu plamek oleju na matrycy ...
    Dobre... Piszesz to bazując na swoim D7000, czy poczytałeś w internecie?
    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Znowu te plamki oleju, a dlaczego D5200 ?
    Pewnie po to, żeby zamiast plamek oleju patrzeć na hot pixele (jak już jesteśmy w temacie internetowych opowieści)

  2. #12

    Domyślnie

    Skoro głównym tematem twoich zdjęć jest makro, to system m4/3 na pewno będzie dobrym wyborem. Takie szkła jak np: Olympus M.Zuiko Digital 60 mm f/2.8 ED Macro czy Panasonic Leica DG Macro-Elmarit 45 mm f/2.8 ASPH. M.O.I.S. potrafią z dowolnym korpusem Olka czy Panasa dać świetny obrazek. W stosunku do lustra zapewniają o wiele sprawniejszą obsługę tego rodzaju fotografii. Ale to temat rzeka i nie wszyscy muszą się ze mna zgadzać. Odwiedź strone http://makropasja.pl/ i tam popytaj co fachowcy od makro sądzą na ten temat.

    Jeśli jednak nie potrzebujesz na co dzień skali odwzorowania 1:1, to nawet się nie zastanawiaj i inwestuj w D7X00. Nie pożałujesz takiej inwestycji.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    A ja napiszę, że D5200 do makro nie będzie ani najlepszy, ani nawet dobry.
    D5500 czy D5600 będą dużo lepsze. Tak samo jak D7200 czy D7500.
    No,gdyby mieć nieograniczony budżet to można by napisać , że D850 najlepszy będzie ... ale gdy chce się osiągnąć najlepszy efekt w macro inwestując określoną (zakładam , że nie wygórowaną kwotę) to wg. mnie zakup D5200 a resztę środków przeznaczyć na szkła i oświetlenie . Trzeba mieć świadomość , że serie D7XXX ze względu na syfiącą się matryce mogą być żródłem frustracji gdy ciągle pracuje się na przysłonach powyżej F11 .
    D7000 & D90 & D70s & F70 & 35-70/2.8D & 20/2.8D & 50/1.8 & 300/4 & 105/2.5 & SB-26

  4. #14

    Domyślnie

    Jak piszesz w tym Twoim beskidzkim alfabecie to trudno się zorientować co chciałeś napisać!

  5. #15

    Domyślnie

    Mam D7k a przelotnie były D7100 i D7200, zero problemów z olejem czy kurzem, AF też w punkt, ja polecę serię D7xxx do macro, matta zaśmiecasz kolejny "Temat"

  6. #16

    Domyślnie

    Z perspektywy wieloletnich doświadczeń z fotografią makro i kwiatuszków skutkujących bólem kręgosłupa zdecydowanie polecam Ci zakup sprzętu z odchylanym ekranem. Docenisz po pierwszych zajęciach w terenie. Z tego powodu jeśli myślisz o D7xxx to celuj w D7500. Ale jak tu niektórzy piszą rozważ coś z m4/3 - np Olka OM-D 10/II. Nie masz kosztownego sprzętu Nikona więc zmiana Cię bardzo nie zaboli. Do tego 60/2.8 micro i poczujesz że się narodziłeś na nowo...
    Nikon FX i Olympus m4/3

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •