Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Tamron czy Sigma 17-50

    Witam

    Mam Dziewczynę. Dziewczyna ma D3300.
    Planuję jako prezent urodzinowy kupić jeden z obiektywów jak w temacie:
    - Tamron 17-50 2.8
    - Sigma 17-50 2.8

    No i teraz pytanie...który?

    Nie potrafię wyciągnąć sensownych wniosków z testów, które czytałem (sensownych = pozwalających wybrać), za mało się znam na tym.
    Stąd prośba do Kolegów znających się lepiej o pomoc w wyborze.

    Wiem, że trochę o Sigmie było i o starszych Tamronach ale właśnie -o starszych. No i z body D90 chyba, a to też może być różnica. Dlatego chciałem zapytać jak jest na dzień dzisiejszy i z D3300.


    Ja mam od 2 lat Sigmę i jestem b zadowolony ale widzę, że Tamron kilka stów droższy, to może jest w czymś lepszy?
    Zależy mi na tym, żeby to był lepszy z tych 2.
    Dodatkowo Kamila jest zrażona do Sigmy bo ma jakiś pechowy 17-70 który nie najlepiej ostrzy, redukcja wibracji też kiepsko działa i w dodatku przekłamuje trochę kolory.
    Więc pewnie by wolała nie - Sigmę.
    Z drugiej strony ja z moją Sigmą 17-50 żadnych problemów nie mam, jestem bardzo zadowolony...i co teraz?
    Ostatnio edytowane przez Michalt007 ; 03-12-2017 o 12:52

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sigma 17-70 to bardzo słaby obiektyw, Tamron 17-50 jest słabszy i to znacząco zwłaszcza w zakresie tak 30-50mm gdzie według mnie nawet po przymknięciu jest słabo z ostrością, Sigma 17-50 wymiata ostrością na f/2.8 i w tej cenie nie znajdziemy nic lepszego, nawet Nikkor 17-55 jest gorszy w tym zakresie ogniskowych.
    Lepsza jest tylko Sigma 18-35 f/1.8 zatem jak kochasz to cena nie powinna grać roli, tak samo jak potem noszenie tego sprzętu żeby dziewczynie ręce nie bolały

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Sigma 17-50 wymiata ostrością na f/2.8 i w tej cenie nie znajdziemy nic lepszego, nawet Nikkor 17-55 jest gorszy w tym zakresie ogniskowych.
    Eeeee... Tak mawiają, ale pewnie tego nie udowodnisz Ja miałem równocześnie Sigmę i Nikkora, którego nadal mam i zasadniczo różnic w ostrości nie stwierdzono Prędkość AFa i jego pewność w Nikkorze wygrywa, co nie zmienia faktu, że Sigma, w swojej cenie, jest najlepszym szkłem jakie można polecić
    Ps. Oczywiście 18-35 1.8 Art to inna liga ostrości...

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Niestety ale nikkora miałem tylko okazjonalnie podpiętego wtedy do D7100, o af nie wypowiem się bo to trzeba więcej używać ale porównałem sobie co prezentuje na f/2.8 w zakresie 30-50mm bo to mnie interesowało, Nikkor był słaby co mnie zdziwiło bo odpowiednik do pełnej klatki jest rewelacyjny, a sigma słabiutka, na DX czym lepsza matryca tym sigma bardziej wygrywa ostrością i rozdzielczością.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja tam Nikkora 17-55 2.8 używałem z D7100 i nie nazwałbym tego co prezentował słabo...

    55 mm F2.8

    Ale temat nie tego dotyczy. Ja żeby Nikkora mieć tak ostrego, kalibrowałem go do wzorca. Sigmę szczęśliwie miałem ostrą i celną bez kalibracji, ale swoje Arty kalibruję wszystkie. Z całą odpowiedzialnością mogę napisać, że najlepszym szkłem DX w standardowym zakresie, w stosunku ceny do obrazka, jest Sigma 17-50 2.8. Dodam, że to co prezentuje Sigma 17-70 2.8-4, szczególnie ta starsza, ma się nijak do tego, co prezentuje 17-50 2.8 (też miałem jakby co, nawet tą najnowszą 17-70 2.8-4 C).

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Sigma 17-70 to bardzo słaby obiektyw, Tamron 17-50 jest słabszy i to znacząco zwłaszcza w zakresie tak 30-50mm gdzie według mnie nawet po przymknięciu jest słabo z ostrością, Sigma 17-50 wymiata ostrością na f/2.8 i w tej cenie nie znajdziemy nic lepszego, nawet Nikkor 17-55 jest gorszy w tym zakresie ogniskowych.
    Lepsza jest tylko Sigma 18-35 f/1.8 zatem jak kochasz to cena nie powinna grać roli, tak samo jak potem noszenie tego sprzętu żeby dziewczynie ręce nie bolały
    Ale właśnie Sigma jest o kilka stów tańsza
    Może o innych Tamronach mówimy? Mi chodzi o ten ze stabilizacją, chyba w miarę nowy.
    Nie wiem, czy można na tym forum wklejać linki do sklepów czy nie bardzo? o bym wysłał w jakich cenach są i jakie konkretnie.

    Tamron 17-50mm f/2,8 Di II XR VC LD kosztuje tam 1829zł a Sigma 1490zł. Na Ceneo też Sigma taniej wychodzi i to mnie w taką konsternację wprowadziło, bo poprzedni model tego Tamrona, bez stabilizacji, jeśli np chodzi o rozdzielczość to na Optycznych wychodził gorzej od Sigmy, zwłaszcza na 2.8.

    Może w tym z redukcją wibracji coś jeszcze poprawili z ostrością?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nikkor był słaby co mnie zdziwiło bo odpowiednik do pełnej klatki jest rewelacyjny, a sigma słabiutka, na DX czym lepsza matryca tym sigma bardziej wygrywa ostrością i rozdzielczością.
    Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Sigma słabiutka w sensie w ogóle czy na pełnej klatce? Chyba chodzi tylko o pełną klatkę, bo na DX to raczej niezła, nie?

  7. #7

    Domyślnie

    Chodzi o Sigmę 24-70, czyli taki "odpowiednik" 17-50 2.8 na FX.
    Tamron jest słabszy od Sigmy, nawet jeżeli z nieznanych powodów kosztuje więcej. Sigma 17-70 2.8-4 jest droższa i ciężko to logicznie wytłumaczyć... Sigma 17-50 2.8 jest w tej chwili najlepszym z tanich szkieł, jakie można Ci polecić do DXa. Nie ma sensu ciągnąć tematu dalej...

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Brać póki jest sigma na rynku bo jak zrobią jakieś nowe wersje to będzie kosztowało 2x tyle

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki
    Właśnie o to mi chodziło. Ciężko mi było uwierzyć, że Tamron lepszy i dlatego droższy.
    Teraz mam jasność - będzie druga Sigma w domu

    A taki mały off-top na marginesie - spuchły mi gumy na mojej Sigmie. Coś z tym można zrobić? Zna ktoś może jakiś serwis w Krakowie? Czy samemu próbować odkleić, obciąć kawałek i przykleić?

  10. #10

    Domyślnie

    Nic z nimi sam nie rób. Gumy w aparatach i obiektywach są z materiałów, które nie kleją się do niczego i trzeba specjalnych aktywatorów bądź klejów aby się trzymały.
    Jedyne sensowne wyjście przy obiektywach, to wymiana na nowe.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma 105mm vs Tamron 90mm..lepsza sigma?
    By ZEON in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 12:08
  2. Proszę o opinie. Sigma 50-500 os czy tamron lub sigma 150-600.
    By adriandol29 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 16:48
  3. Tamron 28-75, sigma 18-200 czy sigma 18-125 do d7100
    By lukas8441 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-12-2015, 14:07
  4. Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 22:05
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-01-2008, 22:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •