Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46
  1. #1

    Domyślnie Czy D750 jest rzeczywiście tak awaryjny (zakup)

    Cześć,

    chce kupić pełna klatke. Wybór początkowo padł na D750, albo D610. Teoretycznie 2000zł dopłaty to sporo, ale upchanie punktów w AF jak i sama jego praca bardzo zblizyła mnie do zakupu D750.


    Niestety nie wyobrażam sobie, żeby aparat lądował co pół roku w serwisie, D5300 i D7200 jakie posiadam są niezniszczalne chyba (oczywiście wiem, że tak nie jest ). Żadnych problemów.

    O D750 naczytałem się tyle, że nie wiem czy po prostu duża ilośc problemów wynika z popularności czy nikon faktycznie dał D w tym aparcie tworząc świetną puszkę ale jakościowo przypominającą chiński czołg z ryżu.

    Na pewno są tu osoby zajmujące się serwisowaniem - jak z waszej perspektywy to wygląda?

  2. #2

    Domyślnie

    Najwięcej problemów z D750 mają ci którzy marzą by go mieć.

  3. #3

    Domyślnie

    Jaka wizyta co pół roku w serwisie? Wyszła seria ze źle wyciemnioną komorą i nie poszło chłopakom z migawką, naprawiają to gratis i tyle. Ja miałem egzemplarz ze wszystkimi wadami, po zrobieniu 20 tys. zdjęć flarę znalazłem na 4 (słownie czterech), przy czym tylko na 2 psuła ona odbiór zdjęcia i była widoczna. Na akcję serwisową wysłałem dopiero jak mi się migawka zawiesiła. Wymienili, wyczyścili, służy nadal. Nie widzę na rynku aparatu, który by dorównał D750 stosunkiem jakość/cena.
    A7III

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Najwięcej problemów z D750 mają ci którzy marzą by go mieć.
    I to jest najlepsza odpowiedź na wywody autora tego wątku.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    I to jest najlepsza odpowiedź na wywody autora tego wątku.
    A co w przypadku osób posiadających ten model i zgłaszających problemy?

  6. #6

    Domyślnie

    Znam 2 osoby, które go mają i narzekają jednak co istotne, działają z nieoryginalnym osprzętem typu gripy nie wiadomo skąd itp.

    Biorę też poprawkę na to, i nie bedę na pewno bawił się w pół środki, chce tylko wiedzieć na ile ten aparat może być w miare długowieczny - liczyłbym 4 - 5 lat użytkowania.

  7. #7

    Domyślnie

    Dobra jest taka filozofia dla osób, które myślą o nim na rynku wtórnym... Wypisujmy, że się psuje i ma wady, to skończy jak D7000... Fajny aparat, tyle że ze złą opinią. Dzięki temu na allegro fajne sztuki chodzą za 1200-1500 zł, jak D300s Za niedługo takie bzdury o D750 spowodują, że zrówna się on z ceną D700
    Kupuj, najlepiej nowego, rób zdjęcia i ciesz się nimi. Niedawno kolega @barto28 sprzedawał egzemplarz z migawką do wymiany za darmo. Też dobra opcja, bo kupujesz aparat, który wygląda jak nowy, do tego dostajesz nową migawkę i masz nowego D750 w cenie mniejszej niż D610

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mając takie obawy nie poleciłbym tobie D750 bo jak trafisz na taki podlegający akcji to będziesz sobie włosy z głowy rwał i zwyzywasz polecających ten aparat.
    Chyba już wszystko napisano na temat tego aparatu, są akcje z nim związane, wpisujesz numer seryjny na stronie nikona i sprawdzasz, a jeśli mimo to aparat zacznie szaleć to i tak ci go zrobią niezależnie czy masz na gwarancji czy już dawno po.
    Tak dobrego sprzętu w tak niskiej cenie nie znajdziesz na rynku.

  9. #9

    Domyślnie

    We wszystkim co czytamy w internecie trzeba mieć umiar... Ja miałem D5000, w którym ponoć padał przełącznik power, D7100, który ponoć chlapał mi olejem po oczach, D90, który ponoć nie dogadywał się z 35DX, D300s, który ponoć był idealny, a ja i tak czyściłem w nim matrycę, D200, któremu kalibrowałem AFa, choć ponoć był wzorcowy, D700, w którym ponoć odpadają gumy, D500, który ponoć jest idealny (oby taki pozostał), już nie będę pisał o szkłach i ich przypadłościach... Kupuj D750 i rób zdjęcia. To bardzo fajna maszyna jest. A jak chcesz aparat, w którym ponoć nic się nigdy nie spało, to musisz celować w D3, D3s, D4s lub D5 (oczywiście mówimy tylko o FX)

  10. #10

    Domyślnie

    d3x to już nie FX... Ja myślałem, że ludzie tylko d600 zgnoili, a tutaj taka niespodzianka . Jeżeli nawet był kiedyś problem z serwisiem, to po żółtej stronie mocy chyba coś się zmieniło. A kupując uzywany sprzęt zawsze się można naciąć, chociaż na forum jeszcze z takim problemem się nie spotkałem.
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zasilacz awaryjny - jaki?
    By Sapphiron in forum Komputery
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 04-10-2022, 22:31
  2. Nikon D750 - Jak sprawdzić czy jest wadliwy ?
    By indepedente in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2015, 01:41
  3. MS Outlook 2010 i tryb awaryjny
    By fumio in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-12-2015, 09:09
  4. Awaryjny aku do D90
    By Prezo in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-02-2015, 15:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •