Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawl_s Zobacz posta
    Znaczy się, który aparat wyrzuca z siebie txt? Bo nie rozumiem pytania.
    A widziałeś Ascii Art lub Ascii Movie?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    A widziałeś Ascii Art lub Ascii Movie?
    fakt.

    A wracając do oryginalnego pytania. Nie bardzo wiem co kolega chce zrobić. Co miałby edytor RAW’ów zrobić z PDF’em? Przypuszczam, że raczej potrzebny by Ci był program w stylu Gimp (obróbka zdjęć)czy Affinity Photo ( może Designer) albo Inkscape czy jakieś cos do DTP (scribus, framemaker). Ale jeśli chcesz zmusić C1 do czegoś innego niż „wywoływanie” zdjęć, to chyba tylko producent programu może Ci pomóc.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wojteksw Zobacz posta
    Powoli zagłębiam się w temat, ze strony producenta programu pobrałem wykaz obsługiwanych aparatów i jakie pliki obsługuje. Ciekawe czy widzi dokumenty PDF?
    Zapewne zainstaluję wersję 30 dniową i będę sprawdzał przekształcanie poszczególnych plików.
    tak z niezdrowej ciekawości zapytam po co C1 miałby otwierać tego pdfa?

    skojarzyło mi się z pojawiającymi się czasem opisami dziwnych (łagodne określenie) workflow - wywolujących rawa w c1 czy lr potem to co wyjdzie ps a potem znowu na tym co wyjdzie z psa c1 lub lr ale pytanie sugeruje coś jeszcze straszniejszego
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  4. #14

    Domyślnie

    NO dobra, tośmy pożartowaliśmy, a teraz troszkę poważniej.

    LR na przykład eksportuje pliki w formacie txt - nie tylko jako wszechobecne xmp, które de facto są plikami txt tylko sformatowanymi odpowiednią składnią, ale też w 'plain txt' np. słowa kluczowe które użytkownik sam sobie powpisywał, w dodatku odpowiednio je zagnieżdżając i w odpowiedniej hierarchii. I LR potrafi - zachowując te hierarchie i zagnieżdżenia - wyeksportować to do pliku *.txt: Metadata > Export Keywords. Jak exportuje, to i importuje.

    To, że przy okazji troszeczkę się gubi, np. słowa zaczynające się literką z polskim znakiem diakrytycznym (Żywiec, żółw, łódka, ósemka, itp) daje przed literą A to bug, ale można w sumie powiedzieć, że LR obsługuje format txt - import/export.

    Może autorowi chodzi o sprawy statystyki - export/import komórek IPTC, statystyki wzięte z EXIFa, może chce sobie porobić stykówki opisane najdokładniej wszystkimi dan\ymi IPTC, można sobie wyobrazić, że ma na zdjęciach znaczniki GPS i chce sobie zrobić mapę miejsc, gdzie był i robił zdjęćia... Autor wspomniał o współracy ze skanerami - może chce jakiś proces zuatomatyczować, a jego skaner z jakiegoś powodu najlepiej działa z pdfami...

    Jakby powiedział więcej, to może by miał więcej odpowiedzi.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #15

    Domyślnie

    Mam szalone pomysły, między innymi chciałbym aby C1 robił coś odwrotnego niż Adobe Acrobat DC, który potrafi przekształcać pliki programów Adobe Photoshop (PSD), Illustrator (AI) i InDesign (INDD) w dokumenty PDF. Katalogowanie, sortowanie dokumentów, stworzenie bazy zeskanowanych dokumentów.
    Podstawowym zajęciem C1 będzie oczywiści wywoływanie zdjęć. Ale gdyby wykorzystał jeszcze do innych celów, to byłbym zadowolony całkowicie.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  6. #16

    Domyślnie

    Zauważ, że wymienione przez Ciebie programu to wszystko Adobe, więc to i ichnie formaty.

    Co do C1 to przypuszczam, że wątpię że się uda. Ale że się nie znam, to polecam, jak wcześniej, popytać na ich forum. Na Mac można skryptować, nie mam więc więcej nie wiem.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  7. #17

    Domyślnie

    Czy ktoś kto używa C1 i ma abonament, mógłby podzielić się informacją na temat kosztów i sposobu płatności? Jestem trochę zielony w tych sprawach i nie wiem jaką walutę wybrać jak to z tym podatkiem jest (ile) i czy opłata jest pobierana z karty czy samemu się opłaca co miesiąc.
    D750
    flickr

  8. #18

    Domyślnie

    VAT płacisz polski:
    VALUE-ADDED TAX (VAT)

    STARTING FROM JANUARY 1ST 2015, EUROPEAN UNION (EU) RESIDENTS WILL BE CHARGED THE VAT RATE PREVALENT IN THEIR COUNTRY OF RESIDENCE

    To make sure that you are paying the correct VAT, please sign in to My Pages and check your profile to make sure that we have the right country registered to your account.

    You can buy without paying VAT when following conditions apply:
    •You are buying from outside the EU.
    •Your company is located in the EU (but outside Denmark) and has a valid VAT no.
    •You have registered your VAT no. on your Phase One profile before or during the purchasing process.

    We reserve the right to recharge VAT to you if your VAT no. is incorrect or not registered to your business. If you need assistance to purchasing online, please contact us.

  9. #19

    Domyślnie

    Czyli rozumiem 23%? A muszę płacić w euro czy mogę w dolarach? Tego też nigdy nie rozumiałem...
    D750
    flickr

  10. #20

    Domyślnie

    Można płacić i w $ i euro, ale nie wiem czy dla Europejczyków nie przeliczają euro na $ wg jakiegoś kursu.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dostępne tylko 2 z 4 GB ramu?
    By Radosso in forum Komputery
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 12:12
  2. Karty CF obecnie dostepne na rynku
    By dziki_lysy in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 15-12-2008, 22:57
  3. Tumax 386 i 880 do Nikona już dostępne
    By foto-tip.pl in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 03-08-2006, 14:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •