Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie chyba sobie zrobiłem kuku - laptop i instalacja dodatkowego dysku ssd M2

    Lenovo Idea pad 700 (15 isk)
    wybrałem wersję z HDD 1TB
    teraz dokupiłem ssd Plextor 256GB
    Początkowo chciałem skopiować system z HDD na SSD przy pomocy oprogramowania.
    Niestety każdy soft pisał to samo - ze względu na wielkość klastera - nie jest to możliwe.
    Po nastu próbach - zmianach wielkości partycji na którym jest system (na HDD) - po prostu zrezygnowałem i stwierdziłem ze postawię na nowo system przy pomocy obrazu od microsoftu i pendrajwa
    Niestety sprawa ugrzęzła na etapie pierwszego restartu PO zainstalowaniu na dysku SSD potrzebnych pilków
    Podczas restartu wyskakuje niebieski ekran na którym napisane jest :
    Nie można załadować aplikacji lub systemu operacyjnego z powodu braku wymaganego pliku lub błędów w tym pliku
    Plik:\Windows\system32\winload.efi
    Kod błędu: 0xc000000e

    Przestawianie w biosie startu systemu z różnych dysków nie dało efektu(również z HDD gdzie system teoretycznie nie był ruszony)
    W tej chwili trwa przywracanie systemu z jakiegoś pierwotnego obrazu który był zainstalowany na HDD

    Co zrobiłem źle?
    Podobne operacje na stacjonarnym komputerze przebiegły bez żadnych problemów...
    Co zrobic żeby postawić czysty system na SSD M2 ?

  2. #2

    Domyślnie

    Jak masz jakis dodatkowy komputer to zrob bootowalnego pendriva (np przy pomocy rufusa) ale na innym pendrivie.
    Mozliwe, ze pierwszy raz instalowales z uszkodzonego pendriva (mogl dzialac normalnie, wszystko wykonac prawie prawidlowo ale cos mogl miec uszkodzone i czegos nie skopiowalo).

    Podczas instalacji wyczysc ten ssd calkowicie i stworz nowe partycje.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czy pendrive przygotowywałeś sam czy tym https://www.microsoft.com/pl-pl/soft...load/windows10 ?
    Nie powinno być problemu jeśli to wykorzystasz.

  4. #4

    Domyślnie

    Ok.
    W tej chwili stoi obok laptop z systemem win10 64bit - gołym - ma tylko moje pliki (zdjecia i dokumenty)
    Partycja na której jest win10 na HDD nadal jest zmiejszona do 200GB
    system chodzi prawidłowo
    jest w systemie Plextro ssd 256 i ma już z tego co widzę zapisane pliki windowsa

    Step by step - co robić jak ustawiać ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Czy pendrive przygotowywałeś sam czy tym https://www.microsoft.com/pl-pl/soft...load/windows10 ?
    Nie powinno być problemu jeśli to wykorzystasz.
    No właśnie przy pomocy tego narzędzia...

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Generalnie na wczesnym etapie instalacji podajesz dane do połączenia internetu i 99% szansy że wszystko ładnie sam ci ustawi bez potrzeby dogrywania czegoś.

  6. #6

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak stawiam system na nowym ssd w laptopie to podłączam tylko ten nowy dysk, ruszam z pendrive, potem tylko podaje dane do wifi i loguje się na konto microsoft, reszta instalacji przechodzi błyskawicznie, potem podłączam drugi dysk i ustawiam żeby go widział system poprawnie jeśli trzeba.
    Trudno stwierdzić co się u ciebie skopało.

  8. #8

    Domyślnie

    Czyli sugerujesz żeby zrobić tak
    odkręcam płytę dolną - zdejmuję konektor od hdd
    i zaczynam instalację z pendrajwa na dysk ssd ?

  9. #9

    Domyślnie

    To podstawa. Odłączyć inne dyski.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja zazwyczaj zastępuje dysk hdd nowym ssd, a hdd idzie albo w miejsce dvd lub w obudowę.
    Ma sens spróbowanie tak jak napisałem, odłącz hdd i daj sam ssd, ruszasz z pendive, nie tworzysz na ssd podczas instalacji sam partycji tylko niech to sam instalator win10 zrobi jak trzeba.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Laptop asus i problem z instalacja win.
    By farizer in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-10-2011, 19:27
  2. co kupic tanio do dodatkowego doswietlenia tla
    By dax6 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 11:04
  3. [ Przyroda ] a kuku
    By KRUChY_lodz in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-01-2009, 17:11
  4. D60 - kupno dodatkowego obiektywu - pomoc
    By !Tommy in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-10-2008, 11:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •