Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wyzwalanie lampy systemowej na statywie spustem migawki

    Witam,
    Mam systemową lampę Nikona SB-700 oraz aparat Nikona D750. Chcę wyzwolić ta lampe umieszczona na statywie spustem migawki. Lampa ustawiona w trybie odbiornika Remote. W aparacie tryb sterownika ustawiony jest tak zeby lampa nie wysylala blysku, grupa A- TTL i grupa B-TTL. Takie informacje podał Tomasz Zienkiewicz na swoim filmiku https://www.youtube.com/watch?v=fJDUKrcGJVI&t=147s.
    Mimo to nadal idzie błysk z aparatu, a na dodatek nie wywala on błysku z lampy. Co może być nie tak?
    Proszę tylko mnie nie odsyłać do instrukcji bo czytam, ale nic z tego nie rozumiem.
    Pozdrawiam,
    Marta
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 06-12-2017 o 02:24

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Martall Zobacz posta
    nadal idzie błysk z aparatu
    Poprawnie. Zdalne sterowanie z aparatu to sterowanie specjalnymi seriami błysków z lampy wbudowanej.

    Cytat Zamieszczone przez Martall Zobacz posta
    na dodatek nie wywala on błysku z lampy. Co może być nie tak?
    Złe ustawienia. W lampie lub w aparacie. Napisałaś co ustawiłaś w aparacie, ale nie napisałaś, jakie są ustawienia lampy https://youtu.be/fJDUKrcGJVI?t=85
    Ustawienia w aparacie to grupa i kanał, lampa musi być na tym samym, jeśli masz jedną lampę, wystarczy A, B możesz wyłączyć.
    Bo o podstawowej sprawie, takiej, że czujnik w lampie odbierający błyski sterujące "widzi" błyski lampy wbudowanej, nie wspominam, bo to podstawowa sprawa
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 01-12-2017 o 14:14

  3. #3

    Domyślnie

    Ok, dzięki już widzę, że miałam niespójne kanały lampa-aparat.
    Co do błysku z lampy wbudowanej to jak się go pozbyć? Nie może przecież mi błyskać lampa wbudowana na modela. Jak wyzwolić lampę systemową bez radiowego wyzwalacza i bez błysku z lampy wbudowanej?

  4. #4

    Domyślnie

    Zacząć od czytania . Błysku sterującego (jeśli jest włączony tylko taki) nie będzie widać na zdjęciu. A jak nie będzie błysku, to nie będzie sterowania.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuje za pomoc!
    Uwielbiam to forum. Zawsze pomocne i oszczędza długi czas czytania i rozkmininania instrukcji, a odpowiedź zawsze ekspresowa

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Martall Zobacz posta
    Jak wyzwolić lampę systemową bez radiowego wyzwalacza i bez błysku z lampy wbudowanej?
    Kablem. Łączysz aparat z lampą odpowiednim kabelkiem, tylko nie jest to zbyt wygodne.

  7. #7

    Domyślnie

    Dobrym patentem jest przyklejenie ukośnie skierowanego sreberka przed lampą tak aby odbił światło w sufit i do tyłu. Przy pracy w studio jest dość prawdopodobna zła komunikacja między aparatem a lampami. Jest to szczególnie widoczne gdy stoisz przed linią lamp a jeszcze założysz modyfikatory na lampy.
    Ogólnie oryginalny system komunikowania CLS oparty na podczerwieni to słabizna.

    Edit. Kabelek wcale nie jest głupi, przynajmniej 100% działa. Zawsze oprócz synchronizacji radiowej (mam dwa rodzaje) wożę "awaryjny" kabelek.

    pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 01-12-2017 o 18:43

Podobne wątki

  1. Zdalne wyzwalanie lampy systemowej oraz studyjnej.
    By Aurey in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-06-2016, 22:02
  2. Uchwyt do lampy systemowej - typ B czy C?
    By RafiteX in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-05-2013, 00:36
  3. D40 - problem ze spustem migawki
    By piotrze in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-05-2013, 21:44
  4. Problem ze spustem migawki D40
    By Dho'ine in forum Serwis
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-07-2012, 14:52
  5. wyzwalanie sb-900 umieszczonej na statywie
    By gregzorba in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 11-07-2010, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •