Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie nowa lampa studyjna i problem

    Witam szanownych forumowiczów

    Zacząłem bawić się w małe domowe studio fotograficzne, bardzo amatorskie dla własnych potrzeb aby praktyczne uczyć się fotografii studyjnej. Dotychczas świeciłem sobie dwoma speedlite’ami i do tego nadajnik i 2 wyzwalacze YN 622 i wszystko było ok , mogłem za pomocą nadajnika sterować mocą błysku każdej z lamp lamp, ale zapragnąłem czegoś mocniejszego do większych modyfikatorów więc dokupiłem lampę studyjną Pixapro Lumi 200 II chyba niedostępne w PL (mieszkam w UK)
    https://www.essentialphoto.co.uk/pro...-studio-flash/

    Lampa ok, mocy jak najbardziej starczy tylko myślałem, że wystarczy za pomocą kabla synchro połączyć lampę z wyzwalaczem i nadal zdalnie regulować moc lampy, ale niestety tak to nie działa. Wychodzi że muszę dokupić taki oto odbiornik radiowy https://www.essentialphoto.co.uk/pro...receiver-only/ za pomocą którego zdalnie mogę regulować siłę błysku, włączać i wyłączać światło modelujące. No dobra dokupię ale co dalej, będzie współgrać z moim nadajnikiem YN-622 czy muszę też dokupić nadajnik tej samej firmy? A co jeśli dokupię kolejną lampę jeszcze innej firmy? Jestem zupełnie zielony w temacie sprzętu studyjnego i nie mogę tego ogarnąć więc proszę bardzo o rady jak się za to zabrać.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Witaj, nigdzie tam nie ma w opisie informacji że lampa ma jakieś sterowanie mocą, ma wbudowany tylko odbiornik 2.4GHz do wyzwalania i tyle, czyli wyzwolisz ją każdym nadajnikiem 2.4GHz albo po kablu lub błyskiem, moc ustawiasz ręcznie ale mogę się mylić bo są lampy, do których można dokupić zazwyczaj drogi zestaw wyzwalaczy sterujących mocą ale jest to zawsze opisane, a nadajniki kosztują dużo dużo więcej.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Witaj, nigdzie tam nie ma w opisie informacji że lampa ma jakieś sterowanie mocą, ma wbudowany tylko odbiornik 2.4GHz do wyzwalania i tyle, czyli wyzwolisz ją każdym nadajnikiem 2.4GHz albo po kablu lub błyskiem, moc ustawiasz ręcznie ale mogę się mylić bo są lampy, do których można dokupić zazwyczaj drogi zestaw wyzwalaczy sterujących mocą ale jest to zawsze opisane, a nadajniki kosztują dużo dużo więcej.
    Koesh no właśnie w specyfikacji odbiornika jest napisane "Control on flashes - Flash output power, Modelling light on/off, Buzzer on/off, Flash triggering" czyli mając odbiornik podłączany przez usb do lampy i nadajnik mogę wszystkim sterować. OK, kupię tej samej firmy nadajnik i odbiorniki na speedliity oraz odbiornik na lampę studyjną i powinienem mieć zdalną kontrolę na mocą poszczególnej lampy ale.....nie chcę wydawać kasy na nowe triggery, skoro już jedne mam i co jeśli w przyszłości dokupię lampę innego producenta, znowu coś trzeba będzie ręcznie regulować? Dlatego szukam jakiegoś rozwiązania, no chyba, że pozostanie mi ręcznie za każdym razem ustawiać moc lampy studyjnej co jest dość męczące gdy nie ma się jeszcze wystarczającej wiedzy i trochę czasu mi to zajmuje a lampa wysoko.

  4. #4

    Domyślnie

    Niemal każdy producent, a nawet niemal każda linia lamp używa własnego systemu sterowania.
    YN-622 steruje tylko i wyłącznie lampami z TTL. Lampa bez TTL nie może być z niego sterowana.

    Jak chcesz mieć sterowania lampami studyjnymi, to albo będą one z TTL, albo wszystkie będą zgodne z jednym systemem.

    2.4 GHz nie znaczy, że odbiornik lampy pracuje na częstotliwości 2.4 GHz. To jest jedynie ogólne określenie pasma. A zakres 2.4 GHz jest od ok 2.3-2.5 GHz. Na tej samej częstotliwości działa WiFi b/g/n, BT, zdalne sterowania do dronów czy innych zabawek zdalnie sterowanych. Poza tym nawet dokładnie jednakowa częstotliwość nie znaczy, że dwa urządzenia będą ze sobą działać.
    2.4 GHz to częstotliwość nośna sygnału, a za zgodność działania odpowiada dopiero sam sygnał i tylko wtedy gdy 2 urządzenia są w stanie rozpoznać swój sygnał można mówić o ich zgodności.
    Tak więc, aby wyzwolić lampę z odbiornikiem 2.4 GHz trzeba nadajnika, który działa dokładnie z tą lampą, a nie jakiegokolwiek nadajnika 2.4 GHz.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    @koesh: Radyjka różnych systemów nie gadają ze sobą, więc to, że lampa Godox ma odbiornik 2.4Ghz nie znaczy, że da się ją wyzwolić każdym nadajnikiem na 2.4GHz (np. YN622).
    @robank: Nie ma tak dobrze (patrz wyżej), żeby wszystko ze wszystkim gadało radiowo. Twoja lampa to jeden z nowych produktów firmy Godox (zresztą jest to opisane na stronie sklepu), a to jest "szczęście w nieszczęściu", bo ta firma konsekwentnie wprowadza kompletny system lamp sterowanych radiowo (z pewnymi problemami w przypadku niektórych zestawień, np. http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=286066 - to też Godox). Omówienie http://flashhavoc.com/godox-flash-system-overview/
    Lampa ma wbudowany odbiornik radiowy, zgodny z całym systemem X1, nie trzeba do niej dokładać dodatkowego odbiornika - to gniazdko USB z tyłu przyda się, gdyby ktoś chciał wykorzystać ją w istniejącym starszym systemie radiowym Godox, działającym na 433MHz (jak ktoś ma w studio kilka starszych lamp sterowanych radiowo, i dokupuje nową).
    Masz kilka możliwości, ale jeśli chcesz mieć zdalne sterowanie mocy w studyjnej, w każdym wariancie dokupujesz jakiś z wypisanych w opisie lampy nadajników: ST-III, ST-IV, ECO 2.4 or Pro AC.
    1. Wkładasz nowy nadajnik do kieszeni, regulujesz nim moc lampy w razie potrzeby, ale wyzwalanie idzie przez kabelek synchro wpięty do odbiornika 622 (musisz dokupić trzeci odbiornik, jeśli masz 2 odbiorniki na których siedzą 2x speedlite).
    2. Zmieniasz system 622 na zgodny z tymi lampami, tzn. pozbywasz się wszystkich 622, w zamian kupujesz 2x https://www.essentialphoto.co.uk/pro...-receiver-only i 1x https://www.essentialphoto.co.uk/pro...ansmitter-only lub 1x https://www.essentialphoto.co.uk/pro...sh-transmitter Przed zakupem sprawdź w sieci, jak wygląda zgodność Twoich speedlite z tym systemem (Godox X1). Jeśli zechcesz kupić kolejną mała lampkę, możesz wybrać jakąś z wbudowanym radiem z tego systemu, od manualnych do TTL, lub mocniejszą akumulatorową https://www.essentialphoto.co.uk/pro...z-ttl-trigger/
    3. Rezygnujesz z komfortu, podłączasz kabelkiem 622 do studyjnej, i biegasz do niej gdy chcesz zmieniać ustawienia

  6. #6

    Domyślnie nowa lampa studyjna i problem

    Panowie @GonzoG i @r_m dziękuje za szczegółowe wyjaśnienie, wiem już jak to ugryźć. Dokupię jeszcze jeden yn-622 i nadajnik do lampy studyjnej który będzie w kieszeni i narazie problem będzie rozwiązany

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli jest jakiś sterownik tej lampy to pewnie tylko tej samej firmy, to jest chińczyk jak wszystko, może nawet tylko brand tej firmy co tym handluje, musisz pytać tego sprzedawcę, 99% że yn nie będzie tym sterował, jest tylko szansa że zadziała samo wyzwalanie jej na jakimś ustawionym kanale.

  8. #8

    Domyślnie

    Te lampy mają wbudowany odbiornik systemu Godox X1, nie jest zgodny z YN.

  9. #9

    Domyślnie

    Kupiłem nadajnik Xpro-N i dwa odbiorniki X1N i wszystko ze sobą „dogaduje” się rewelacyjnie

Podobne wątki

  1. Problem z nową lampą Quantuum
    By czekolada in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-11-2012, 13:32
  2. SB-900 i lampa studyjna...problem
    By allprint in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-08-2009, 11:58
  3. PROBLEM Lampa studyjna Quantuum R300
    By medic in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-06-2009, 16:16
  4. Mam problem ze studyjna lampa Elfo.
    By Nikt in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-06-2006, 21:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •