Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wymiana / żonglowanie obiektywami

    Zerknąłem w archiwum pobieżnie i nie widzę podobnego tematu. Czy macie jakieś metody albo środki ułatwiające wymianę obiektywu w warunkach terenowych. Zakładam, że mam aparat uwieszony, a w plecaku w woreczku/pokrowcu obiektyw do zmiany. Doszedłem do tego, żeby zacząć o ustawienia tego w plecaku deklem (od strony bagnetu) do góry, odkręcenia tego dekla, z deklem w prawej ręce odkręcam obiektyw lewą ręką i zakładam mu ten dekiel i teraz wędruje do plecaka, gdzie już dwoma rękoma trzeba zrobić podmianę (tu najtrudniejsza część) i na deser prawą ręką zakręcić ten drugi do korpusu. A może testowaliście np jakieś systemy pomagające w tym.

  2. #2
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    To jest tak prosta czynność że chyba nawet nikt nie pokusił się aby to nagrać i łupnąć na jutuba

  3. #3

    Domyślnie

    kiedyś wymyslono takie śmieszne urządzenia do zakładania skarpetek dla męźczyzn i rajstop dla kobiet nawet. Wymyslono i są. Tylko po co ?
    Nie wymyślajmy drugi raz koła. Zmieniaj obiektywy tak jak Ci wygodnie, reką, noga czy czymkolwiek chcesz. Nie marnuj zycia na zastanawianie się nad pierdołami.

  4. #4

    Domyślnie

    Jest coś takiego - nazywa się Capture Lens firmy Peak Design - nie testowałem, ale słyszałem dobre opinie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    To jest tak prosta czynność że chyba nawet nikt nie pokusił się aby to nagrać i łupnąć na jutuba
    Czynność jest generalnie prosta o ile można gdzieś postawić obiektyw, w przeciwnym przypadku wymaga trzech rąk. Pomysł z Youtubem nie jest zły, bo faktycznie jest trochę filmików pod hasłami "how change DSLR lens" i ile osób, tyle pomysłów. Generalnie szybka i bezbolesna wymiana obiektywu w terenie wymaga wprawy i jest momentem, kiedy najprościej upuścić lub pobrudzić obiektywy. A o Peak Design słyszałem i właśnie ciekaw jestem doświadczeń.

  6. #6

    Domyślnie

    Dlatego najbardziej lubię torby na pas/na ramię, mając ja z przodu można odkręcić obiektyw, przełożyć dekielek, wrzucić do torby i wyciągnąć kolejny , trzecia ręka niepotrzebna
    F90x, F601, D3; N24/2.8D N35/2D, SY35/1.4, SY135/2

Podobne wątki

  1. d90 nie współpracuje z obiektywami AF
    By Gevalia in forum Serwis
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-06-2015, 00:18
  2. Zonglowanie obiektywami
    By Karbulot in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 08-04-2010, 12:44
  3. D80 problem z obiektywami
    By tomasz24 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-10-2009, 18:28
  4. Współpraca sb-900 z obiektywami
    By Barykada in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-08-2009, 22:51
  5. Torba do D80 z obiektywami
    By Jaakko in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-12-2008, 20:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •