Trochę szukałem na forum - nie znalazłem ale jeśli jest już ów problem gdzieś opisany to będę wdzięczny za podpowiedź.
Otóż moje dwa D750 bardzo dobrze współpracowały z rzeczoną Sigmą EX 85/1.4 - ostrość od 1.4 i trafianie w punkt. Jakiś czas temu (raczej niedawno) zauważyłem, że po zapięciu obiektywu do aparatu autofokus nie startuje - wypięcie i ponowne zapięcie obiektywu rozwiązywało problem. I tak się działo w obu aparatach.
Aż przyszedł dzień, że wypinanie i ponowne podpinanie nie pomogło. W lokalnym zakładzie (Lublin, Fotonaprawa) obiektyw został podpięty do dx-owej puszki i śmiagał jak chciał i ile chciał. Pan dodatkowo podczyścił styki ale pomogło tylko na chwilę, przez którą byłem w zakładzie. U kolegi na D7200 śmiga. Zrobiłem test z D600 - też śmiga - ostrzy i trafia. Przekładam do moich D750 i nic się nie dzieje. Tzn. sporadycznie zaraz po przepięciu z innej puszki autofokus rusza ale nie ma żadnej prawidłowości. Inne obiektywy (w tym Sigma art) współpracują z D750kami bez problemu. Tak, wiem - mogę jeszcze sprawdzić z całkiem inną D750ką
Ale może póki co ktoś coś podpowie?