Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie LTE w T-mobile, neostrada czy światłowód?

    Mam internet z neostrady biznes. Od jakiegoś czasu raz, dwa razy dziennie trzeba resetować router, bo niektóre strony się nie otwierają. Pani z obsługi stwierdziła, ze przyczyną może być"czarna lista" na której jest mój adres IP (przy neostradzie biznes adres IP jest stały) i poleciła zgłosić na stronie orange, by to naprawiono. Zgłosiłem, ale bez zmian. Kończy mi się umowa i myślę o zmianie. Na mojej ulicy jest światłowód i nad nim się zastanawiam - dostawcą internetu jest firma Uninet. A dziś zadzwoniła kobita z T-Mobile z propozycją LTE, 150 MB bez limitu. Mam dwa telefony w T-Mobile i na nich miałbym też nielimitowany internet. Niby wszystko fajnie, ale czytam w necie opinie, że z tymi prędkościami bywa różnie. Jest jeszcze trzecia opcja, pozostać przy neostradzie, ale zwykłej, gdzie nie jest przypisany stały IP
    No i zagwozdka - co wybrać? Będę wdzięczny za wszystkie rady i uwagi, bo sam jestem w temacie mało kumaty

  2. #2

    Domyślnie

    Mam LTE w T-Mobilu od paru lat realne transfery 30-40 MBit. Co prawda ma niedaleko nadajnik na maszcie ich wiec to może mieć znaczenie, bo problemów praktycznie żadnych. 45 zł miesięcznie płacę, za net bez limitów.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #3

    Domyślnie

    Masz możliwość podpięcia netu światłowodem a zastanawiasz się nad Neostradą
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  4. #4

    Domyślnie

    Napisałem jakie są możliwości - mniej się zastanawiam (bom zielony), a więcej pytam o radę

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem "zwykłą" Neostradę (u mnie tylko 10Mb/1Mb), mam "zwykłe" LTE od Orange'a
    http://www.speedtest.net/my-result/6833255796, jednak gdybym mógł
    wybrałbym bez wahania światłowód.
    Niestety nie mam takiej możliwości...

  6. #6

    Domyślnie

    mam światełko od Orange, na kablu. PC na kablu. Transfery jak umowie - (300/30) - 300mb pobierania i 30mb wysyłania, czasami nawet 45mb wysyłania jestem bardzo zadowolony, płacę jakieś 75 zł, WIFI oczywiście jest ale mój PC jest/będzie na kablu dla zachowania stabilności łącza/prędkości.
    Nic się nie zacina, zero awarii, użytkuję od lipca/sierpnia jakoś.
    Umowa z telefonem. Wszystko gra i buczy a miałem spore obawy

    właśnie zrobiłem test na speedtest:

    3 ping
    315 Mbps
    35 Mbps

    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 29-11-2017 o 01:12
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  7. #7

    Domyślnie

    Bierz światłowód. Zero problemów nominalnie mam 500Mbps realnie po kablu 498
    nic...

  8. #8

    Domyślnie

    dzięki Wam za informacje - stawiam na światłowód

  9. #9

    Domyślnie

    Jeśli zamierzasz tylko po kablu to światłowód bajka, tylko z routerem może być problem, bo nie każdy obsłuży taką prędkość. Ja musiałem wymienić, bo stary ścinał wydajność o połowę.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja też polecam światłowód, mam i śmiga, miałem też na próbę LTE z plusa, miało być 150MB a było ledwo 8-10. Teraz mam światło 40MB i tyle jest, pora dnia nieważna. I duża stabilność.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. orange swiatłowód+TV - pomoze ktoś wymienić dekoder?
    By krzysztof jot in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 11:56
  2. Neostrada & D-Link DSL-2640r
    By Władca Pixeli in forum Komputery
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 19:51
  3. Neostrada vs linia telefoniczna.
    By Michał Jędrak in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-10-2010, 09:21
  4. Neostrada i router
    By Leatherface in forum Komputery
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-02-2010, 17:51
  5. Vista i model Sagem 800 (Neostrada)
    By prz3mo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-01-2008, 19:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •