Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Karta SD Eye-fi

  1. #11

    Domyślnie

    Nie wiem jak w Twoim p900 , ale w moim d5300 da się za pomocą qDslrDashboard351 . Na kompie za pomocą wifi mam pełen podgląd karty w puszce , pobieranie na komputer , zmiana ustawień i inne , czyli to o co Ci chodzi .
    D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    No właśnie nie @GonzoG kompletnie nie tak.
    Kompletnie tak.
    Problem jest w tym, że masz aparat, który przez większość aplikacji jest traktowany jako zabawka i nikt nie chce tracić czasu na coś takiego.
    A dla twojej wiadomości, to są aplikacje, które pozwalają na zgrywanie zdjęć, np. airnef.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #13

    Domyślnie

    @Nikkoś ! HA! Widzisz, wielokrotnie pytałem w różnych wątkach i miejscach ale tego oprogramowania mi nikt nie podpowiedział. Nie miałem zbyt wiele czasu przed wyjściem do pracy żeby się pobawić, ale wygląda na to, że powinno to działać. Udało mi się sparować komputer z telefonem i połączyć aplikację z telefonem. Ze zmianą ustawień się nie bawiłem, ale pobrałem listę plików, nawet pobrałem wszystkie zdjęcia, ale nie mogłem ich później znaleźć na kompie - pod tą ścieżką, którą się podaje w konfiguracji. Nie działa też Live View mimo, że mogę np. zrobić zdjęcie zdalnie (to mi akurat nie jest potrzebne ale piszę co mi się udało a co nie). Mało tego, wydaje mi się, że wbrew temu co pisze instrukcja w odniesieniu do apek na smartfony i tablety (jako jedyne oficjalnie w instrukcji wymienione) można zdalnie robić zdjęcia w trybach innych niż full automat. Do tego jeszcze zauważyłem, ale nie miałem czasu się tym pobawić, mogę sobie zgrywać zdjęcia a w tym czasie aparat może robić zdjęcia np. na statywie z interwalometrem a przy połączeniu ze smartfona aparat był zablokowany.

    Generalnie jeśli tylko znajdę te zgrane zdjęcia to mimo trochę dziwnego jak dla mnie działania tego oprogramowania, to by było dokładnie to o co mi chodziło Zatem tak czy owak, wielkie dzięki @Nikkoś

  4. #14

    Domyślnie

    Ja od razu w ustawieniach zmieniłem folder do zrzucania plików . Pobaw się trochę bo aplikacja jest fajna , najnowsza to V.3.5.5 .
    D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700

  5. #15

    Domyślnie

    Hej @Nikkoś

    Nic już nie rozumiem. Tak jak napisałem, udało mi się pobrać wszystkie zdjęcia z karty. Ich po prostu na dysku NIE MA. I dla jasności ja nie mam problemu ze zlokalizowaniem folderu tylko tych zdjęć na dysku w tym folderze nie ma. Z poziomu aplikacji już po odłączeniu aparatu, po restarcie kompa i ponownym uruchomieniu aplikacji, aplikacja te zdjęcia widzi. Nie tylko miniatury ale całe zdjęcia exify też wyświetla ale z poziomu apki nie można zrobić nic poza wyświetleniem a na dysku plików nie ma. Dla jasności, nie są ukryte. folder jest pusty a jak uruchamiam aplikację to zdjęcia pobrane są.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    Hej @Nikkoś

    Dla jasności, nie są ukryte. folder jest pusty a jak uruchamiam aplikację to zdjęcia pobrane są.
    wyszukaj windowsem " wyszukaj programy i pliki " , jak nie znajdzie to znaczy że nie ściągnąłeś , aplikacja może mieć jakieś kopie w pamięci ale fizycznie na dysku ich nie ma . trzeba zaznaczyć ikonę górną z lewej , oznaczyć fotkę , i kliknąć strzałką w dół ( sory że tak piszę ale też na początku miałem problem ) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_12.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	271,1 KB
ID:	1695
    D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700

  7. #17

    Domyślnie

    Zgadza się @Nikkoś i dokładnie tak robię. I jak pobiorę to widzę fotki (pobrane a nie tylko miniatury) w apce w folderze wskazanym w konfiguracji. A fizycznie w tym folderze nie widzę jak otworzę folder z systemu. Też tak myślę, że on to sobie gdzieś zapisuje ale nie nie mam pojęcia gdzie. Przeszukanie dysku nic nie daje.

    Spróbuję na innym kompie jeszcze. Natomiast że samo pobieranie i współpraca z P900 przez WiFi działa to się przekonałem na przykładzie aplikacji airnef przy której pewnie zostanę docelowo. Jej wadą jest to, że nie bardzo jest jak wybierać z poziomu aplikacji pliki do pobrania ale można pobrać wskazane do pobrania z poziomu telefonu. Podoba mi się w niej jeszcze to jak współpracuje w trybie rzeczywistym czyli mogę ją skonfigurować np. tak, że sama zbiera z aparatu akurat wykonane zdjęcie i natychmiast mi ono wędruje na kompa a aparat nadal stoi np. na statywie. Super sprawa na polowanie na błyskawice - ustawiam interwalometr i bez przerywania programu widzę co się udało upolować a gdzie jest tylko noc

  8. #18

  9. #19

    Domyślnie

    Masz rację @Slon tylko chodzi o to, że to jest trochę dziwne, bo te zdjęcia gdzieś są gdyż da się je oglądać w aplikacji po pobraniu tylko pliki są gdzieś lesz niewiadomo gdzie Zrozumiałbym gdyby program nie pobierał, nie komunikował się z aparatem. Natomiast airnef działa i jestem zadowolony, bo w końcu mam to co chciałem a nawet więcej.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 00:10
  2. Karta SD 128 GB
    By Loniu74 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-03-2013, 15:48
  3. Karta do D90
    By Euroset in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 05-07-2010, 11:39
  4. karta do D50
    By anmi41 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-05-2008, 20:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •