Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Karta SD Eye-fi

  1. #1

    Domyślnie Karta SD Eye-fi

    Hej,

    chodzi o kartę jak w temacie. Czytałem o nich w necie, ale wszystkie opisy skupiają się na powymyślanych funkcjonalnościach, chmurach, fejsach, instagramach itd a brakuje podstawowej dla mnie informacji czy potrafi ona po prostu stanowić dostępny przez WiFi zasób, jak zwykły pendrive. Mam aparat z WiFi, ale jest ono dla mnie nieużywalne, bo pozwala wyłącznie na połączenie aparatu ze smartfonem albo tabletem. Ja potrzebuję czegoś co pozwoli widzieć aparat jak dysk, tak samo jak po podłączeniu przez USB tylko bez kabla. Ktoś coś może w temacie?

  2. #2

    Domyślnie

    Eye-fi nie ma takiej możliwości.

  3. #3

    Domyślnie

    @Slon dzięki za jasną odpowiedź. Przestaję się tą kartą interesować Znasz coś co ma taką funkcjonalność?

  4. #4

    Domyślnie

    Szczerze wątpię. Wytłumacz co chcesz dokładnie osiągnąć, możliwe że kombinujesz dookoła

  5. #5

    Domyślnie

    @Slon no chcę osiągnąć dostęp do zdjęć w aparacie z komputera bezprzewodowo tak jak mam po podłączeniu kabla. A korzystam wyłącznie z dostępu w formie otwierania folderu aparatu tak jak każdego innego folderu na pendrive, dyskach zewnętrznych itd.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie da się, bo nawet po kablu się tak nie da. W Nikonie już dawno nie ma protokoły MSD w aparatach.
    Został jedynie PTP, a to zupełnie co innego.
    Poza tym transfer po WiFi jest dużo wolniejszy, a odczyt danych z karty wielokrotnie (nawet kilkaset x) spowalnia zapis, co często uniemożliwi normalne robienie zdjęć.
    Nie wspominając już tym, że przy większej odległości transfer będzie tak powolny, że przesyłanie większych zdjęć nie będzie miało sensu.

    Tak więc skoro trzeba małych odległości, do tego aparat jest praktycznie bezużyteczny, to jaki problem podpiąć się kablem, albo wyciągnąć z aparatu kartę i wsadzić ją to komputera.

    Poza tym w aparacie WiFi tak samo daje możliwości połączenia z komputerem, jak i smartfonem, czy tabletem.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    No właśnie nie @GonzoG kompletnie nie tak.

    WiFi pozwala mi TYLKO na współpracę ze spartfonem albo tabletem. Kompletna porażka. Nie ma nawet aplikacji na kompa, która by pozwalała na zrzut zdjęć. O to mi właśnie chodzi aby mieć taką możliwość przez WiFi. Jak podłączam się przez kabel to jak najbardziej działa to tak jak piszę więc też się mylisz, że się nie da. Da się i właśnie po podłączeniu kabla mam natychmiast dostępny aparat jako folder (beż żadnego dodatkowego oprogramowania). Jasne, że można wyjąć kartę albo podłączyć kabel i tego nie neguję ale ja właśnie NIE CHCĘ wyjmować karty i podłączać kabla za każdym razem, bo nie wiem ile jeszcze przeżyje gniazdo w aparacie a już zaczyna być lućne i dlatego właśnie chciałem jakieś rozwiązanie bezprzewodowe. Po prostu dla wygody. Nie chcę mieć dostępu w czasie robienia zdjęć czy na jakąś odległość. Chcę wyeliminować konieczność podłączania kabla albo wyjmowania karty.

  8. #8

    Domyślnie

    Jaki aparat i system w komputerze?

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    To moim zdaniem nie ma szans. Nikon przyjął taką strategię, trzyma się jej kurczowo (cały ten SnapBridge) i jest głuchy na sugestie użytkowników.
    Kolejna sprawa to Twoje obawy - pracuję sprzętem foto, karty wyjmuję często 10-20 razy dziennie (i to CF, w których dużo łatwiej uszkodzić gniazdo źle wkładając kartę) i uwierz mi, naprawdę bardzo trudno jest zniszczyć slot kart
    I błędne myślenie - żaden aparat nie oferuje możliwości udostępniania zasobów z karty jako udział. Jest to bardzo trudne o ile możliwe do zrealizowania. Różne systemy, różne sposoby łączności, zapotrzebowanie na solidny procesor, non stop używane radio, karta itd. Nie ma szans.

    Topowe aparaty dają bliskie Twoim potrzebom rozwiązanie - potrzebujesz D4, D4s lub D5, transmiter WT-5 lub WT-6. Odpowiednio skonfigurowane połączenie umożliwia podgląd zawartości karty w aparacie przez dowolną przeglądarkę WWW (na telefonie, tablecie lub komputerze) i pobranie poszczególnych zdjęć na urządzenie. Działa tak mocno średnio i służy raczej do pobrania kilku szybko potrzebnych zdjęć.
    Tak to wygląda (tryb HTML):
    https://www.nikonusa.com/en/learn-an...tp-server.html

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 00:10
  2. Karta SD 128 GB
    By Loniu74 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-03-2013, 15:48
  3. Karta do D90
    By Euroset in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 05-07-2010, 11:39
  4. karta do D50
    By anmi41 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-05-2008, 20:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •