Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Preset do portretów.

    Cześć, szukam jakiegoś ciekawego presetu który rozjaśni mi zdjęcia, a szczególności twarze. Często chodzę po 18 albo klubach, światła i lasery wariują i zdjęcia wychodzą ciemne. Może ktoś z Was ma jakieś ciekawe presety do takich zdjęć i chciałby sie podzielić? W internecie jest dużo paczek efektów, ale nie znalazłem tego jedynego. Miłego wieczoru !

  2. #2

    Domyślnie

    Nie ma czegoś takiego jak preset do rozjaśniania twarzy na zdjęciach

    Widocznie za dużo bajek naczytałeś się w internecie na temat obróbki zdjęć.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  3. #3

    Domyślnie

    Wystarczy luminacjie pomarańczowego i czerwonego podbić by twarze się rozjaśniły. Ale czy efekt będzie ci się podobał to druga sprawa.

  4. #4

    Domyślnie

    Brakuje ci światła, nie presetu. Żaden preset nie naprawi źle naświetlonego zdjęcia.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #5

    Domyślnie

    Daj długi czas naświetlania, żeby rozmyć światła i lasery, pierwszy plan dopal lampą na drugą kurtynę migawki - światła i lasery ułożą się w malownicze smugi, postacie w tle także będą porozmywane, ale twarze postaci na pierwszym planie zostaną zamrożone przez błysk lampy. Jedyne nad czym trzeba poeksperymentować to jak długi czas dać, żeby tło nie było czarne oraz zbalansowanie błysku z zastanym, żeby było w miarę naturalnie. Podstawa to dobre naświetlenie, obróbka nie zastąpi światła. Potem można ewentualnie co nieco wydobyć, skorygować, ale to nie zastąpi odpowiedniego naświetlenia.

  6. #6

    Domyślnie

    Koledzy, chciałbym się przestawić trochę z NEF na JPG z puszki. Patrzyłem na profile ale mam takie pytanie czy można w jakimś programie posprawdzać jakie efekty dają? Albo w puszce? Żeby się bez sensu nie narobić? Np, strzelam NEFa i potem w programie czy to w aparacie stosuję po kolei profile żeby sprawdzić jak wypada. Jest coś takiego? Czy trzeba za każdym razem zmieniać profil, potem strzelać JPGa i patrzeć na efekt? Generalnie jak najprościej sprawdzić wszystkie profile w aparacie?
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    Generalnie jak najprościej sprawdzić wszystkie profile w aparacie?

    Uważaj, bo wpadniesz w dziurę. Chcesz sprawdzać profile, czyli jak rozumiem dość subtelne detale kolorystyczne na świetnie skalibrowanym, dużym, idealnie oddającym kolory i kontrasty oraz słynącym z jakości ekranie w body? A efekt tych obserwacji zastosować następnie do całej sesji? Ja bym powiedział, że to nie odwaga, to już szaleńcza brawura.

    Oczywiście można to sprawdzić w body (nie wiem czy w każdym, w D7100 się da tak):

    1. pokazać zdjęcie
    2. menu retuszu
    3. przetwarzanie NEF
    4. wybór zdjęcia
    5. Ustaw Funkcję Picture Control - i tu na jednym zdjęciu sprawdzisz sobie wszystkie dostępne profile, jakie masz w puszce.


    Pewnei dokładnie to samo można zrobić już tym razem na prawdziwym monitorze, w którymś sofcie Nikona.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Acha, właśnie znalazłem ten link wśród odmętu swoich bookmarków - masz tam z pół miliona profili do Nikonów. I można sobie do woli porównywać, a nawet ruszać krzywymi.

    https://nikonpc.com/
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za odpowiedź, pogrzebałem trochę i znalazłem soft Nikona, mianowicie Picture Control Utility 2. Można tam załadować rawa i posprawdzać przetwarzanie. Chodzi mi o uproszczenie obróbki do takich zdjeć wakacyjnych, na szybko, od których nie wymagam cudów a mam ich np 300-500 z jednego wyjazdu.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  9. #9

    Domyślnie

    Strasznie dawno temu, u zarania mojej styczności z cyfrą zapytałem podobnie: jadę w miejsce egzotyczne na wycieczkę, o jakiej wiem, że nieprędko ją powtórzę (jeśli w ogóle); czy jest w miarę prosty sposób, żeby czegoś nie popsuć, a mieć prosto i rozsądnie w miarę dobre rezultaty? Odpowiedzi było całkiem sporo, oczywiście cała masa była o odpowiednim profilowaniu aparatu (dla początkującego w świecie cyfrowym rady jak znalazł, mówię to z przekąsem), i tym podobne chrzany.

    Na szczęście znalazł się jeden mądry, który mi poradził: rób w RAWach. Chwała bogu mu uwierzyłem, bo teraz cieszę się zdjęciami, które mi się podobają...

    Jeśli uważasz, ze jeden profil załatwi sprawę obróbki zdjęć - obróbka RAWów będzie równei łatwa: jedno ustawienie dla wszystkich i idziesz na kawę, a program wypluwa kolejne jpgi. CHyba, że masz kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt profili które Ci się podobają i chcesz je zadawać odpowiednio do okoliczności - ale w takim razie robisz obróbkę na planie, przed zrobieniem zdjęcia (czyli trochę w ciemno), tracąc czas na przestawianei w body odpowiednich rzeczy, bazując na słabym ekraniku body, w niejakim pośpiechu i bez możliwości powtórzenia - zamiast zrobić to samo przed dużym monitorem, na spokojnie, z wielokrotnym Undo, jeśli wyniki nie będą zadowalające za pierwszym razem.

    Nie mówię, że to źle. Twierdzę tylko, że każdy sobie sam sterem, majtkiem i kutrem, czy jak to tam szło...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja już od lat robię tylko w RAW, i co lepsze wszystkie RAWy trzymam. Ale ostatnio przestała mnie bawić obróbka. Do tego nie mam dobrego monitora to czy jest sens? Może kiedyś w przypływie gotówki i zmianie sprzętu komputerowego oraz dużej ilości czasu posiedzę nad starymi Rawami. Póki co chciałbym relatywnie dobre rezultaty bez wyśrubowanych wymagań. W tym momencie mam w LR swój "żelazny preset" który najczęściej używam do JPG. Dlatego zacząłem się zastanawiać nad tymi wbudowanymi w Nikonie.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak osiągnąć taki efekt ? Preset?
    By mbaszeski in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-07-2017, 00:41
  2. Preset do fotografii ślubnej
    By emilcabaj86 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-03-2013, 22:00
  3. Lightroom 4.3 / Pomyślny preset / Metadane
    By gdariusz in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 13:12
  4. Nowy preset w Capture NX2
    By mirko33 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-11-2012, 11:42
  5. Preset balansu bieli - jak?
    By Jacek in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-06-2004, 16:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •