Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49
  1. #1

    Domyślnie Duży, solidny plecak na dwa body z pionowym gripem

    Popatrzyłem na ofertę różnych producentów i widzę, że nie jest różowo w tym temacie.

    Rozglądam się za plecakiem, który pomieści dwa aparaty jednocyfrowe z zapiętymi obiektywami - może być tak, że jeden leży do góry nogami względem drugiego. Tym sposobem aparaty zwrócone są do siebie dekielkami obiektywów. Jadę w takim układzie, tyle, że z aparatami przeciętnych wymiarów, bez dokręconych gripów. Moje plecaki nie pomieszczą jednak na głębokość sprzętu, który ma zintegrowany grip pionowy.

    Namierzyłem już torbę typu topload, która ogarnie temat i chętnie przyjmę sugestie odnośnie plecaka który przyjmie sprzęt takich gabarytów a przy tym nie wygląda niczym choinka.

    Chodzi mi o układ tego typu (po prawej), jak w poczciwym Computrekker AW:


    Z góry dzięki.

  2. #2

    Domyślnie

    Decydujące pytanie- jakie obiektywy i czy z osłonami PS? A jeśli tak, to w jakiej pozycji osłony?

  3. #3

    Domyślnie

    Poszukam zdjęcia zapakowanego Lowepro Vertex 300AW z 2xD700+MBD10, jedno z N80-200 2.8 a drugie z N300/4. Lezaly przeciwnie do siebie. D700tki z gripami są o ok 1cm wyższe niż jednocyfrowce ze zintegrowanym gripem. Ale za to jednocyfrowce są ok2cm szersze w rękojeści. Mimo to w LP Vertex 300AW da się pewnie upchac choć musisz jeszcze nam napisać co będzie podpinane

    Ps. Z toreb to chyba zostanie lowepro Magnum z wyższej serii i bodajże Tamrac pro 12. Tam powinno sie dać zmieścić dwa duże body frontem do siebie.
    Ostatnio edytowane przez Rossi_PL ; 27-11-2017 o 21:38
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  4. #4

    Domyślnie

    Ja zademonstruję pakowność Whistlera 350. Oczywiście ja pakuję się zupełnie inaczej, ale chciałem jedynie zobrazować jak można zmieścić to o co pyta autor:

    Do głównej komory bez problemu z osłonami 24-70/2.8 i 70-200/2.8. Korpusy bez różnicy czy gripy zintegrowane czy dokręcane. Zostaje jeszcze miejsce na lampę bądź inny obiektyw (bez problemu wchodzi coś wielkości 16-35 lub 24-70, bez osłon)


    Górna komora bez problemu mieści 24-70 z normalnie założoną osłoną lub 70-200 z obróconą, zostaje troszkę miejsca po bokach. Zamiast tego można wrzucić dowolny korpus Nikona:


    Komora frontowa "łyka" z luzem N200-500/5.6 z poprawnie założoną osłoną, po bokach wejdzie spokojnie bluza/deszczówka/wiatrówka...


    Oczywiście w różnych konfiguracjach mieści różną ilość sprzętu foto oraz niefoto. Pakowność zaskakuje, gdyż nie jest to aż tak duży plecak jak największe Pro Trekkery...

  5. #5

    Domyślnie

    Rossi:

    Obiektywy klasyczne, max 1kg na sztukę, np. 14-24, 105 2.8 vr. Luf tele nie posiadam.


    Nikoniarz:

    Dzięki za odzew i zdjęcia. Whistler 350 wygląda sensownie - widzę że nie poskąpili gąbek a i pojemność jest niewąska. W sumie wystarczyłoby wywalić w diabły te pomarańczowe taśmy, zamalować logo i wtedy zostałby tylko ten gryzący pomarańczowy zamek od strony pleców. Wniknę, może robią wersję w pełni czarną.

    Inna sprawa to to, że takie bydlę nie przejdzie jako bagaż kabinowy jakby przytrafił się trip bo jest dosyć głęboki (dzięki czemu mieści duże aparaty i nie tylko)... Coś za coś...
    Ostatnio edytowane przez KaarooL ; 28-11-2017 o 07:23

  6. #6

    Domyślnie

    Nie ma innej wersji kolorystycznej. Przednie pasy bez problemu można zdjąć bo są na aluminiowych hakach. Wygląd możesz zamaskować zarzucając pokrowiec przeciwdeszczowy

    Edit.
    A z tymi dwoma obiektywami zapakujesz sie bez problemu do drugiej wersji Flipside Sport 15AW. Jak chcesz to podeślę foto.
    Kolejny plus taki, że zabierzesz go jako bagaż podręczny.
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 28-11-2017 o 08:51

  7. #7

    Domyślnie

    Rzuć okiem na ThinTanki, np. ten: https://www.thinktankphoto.com/colle...amera-backpack

    Bardzo solidne, seria z linka jest dosyć głęboka. Bardzo porządny sprzęt.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #8

    Domyślnie

    TT z linka to ogromna waliza... Nie wiem czy dla dwóch takich zestawów foto jest sens targać taką kolumbrynę. Podobnie jak największe Pro Trekkery...

  9. #9

    Domyślnie

    Panowie, wielkie dzięki za rozpykanie tematu na czynniki pierwsze. Teraz wiem co i jak.

    Przymierzam się do wymiany sprzętu na "duże" aparaty, ale najpierw badam ofertę w kwestii pojemnych plecaków. Zakup sprzętu ma sens wtedy, kiedy da się go sensownie przetransportować...

  10. #10

    Domyślnie

    O ile cena nie gra roli to polecę Ci ( przy tych obiektywach ) plecak TAMRAC G-Elite G26.
    Sam użytkuję wersję G32 ale tam wchodzi 2 x body jednocyfrowe ( jedno z 500/4; a drugie z 200-500 ) i jest miejsce. za to jest lekki i ma super wymiar lotniczy.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Duży plecak - co wybrać?
    By studiofocus in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-05-2012, 18:00
  2. Plecak do D700 z gripem proszę o pomoc
    By artek1012 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-07-2011, 23:21
  3. Ultralekki plecak do d700 z gripem
    By urbanned in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-02-2011, 16:56
  4. Plecak na d700 z gripem
    By milczek77 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 22:49
  5. 3 body(2 z gripem) MacBook 15.4'' 6 szkiel Tamrac? Lowepro?
    By philig in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-12-2007, 01:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •