Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Czy ktoś się tutaj lubuje w literaturze pięknej rosyjskiej?

    Witajcie

    Chciałbym kupić prezent pewnej dziewczynie, uwielbia rosyjski, muzykę klasyczną itp itd... taka dama Szukam czegoś z literatury Tołstoja/Puszkina jednak tego nie ogarniam do końca... ktoś dopomoże jaką pozycję warto zakupić? Książka musi być oczywiście w języku rosyjskim
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #2

    Domyślnie

    "Archipelag GUŁAG" Sołżenicyna. Ale nie jestem pewien, czy akurat to było wydane po rosyjsku.

  3. #3

    Domyślnie

    http://allegro.pl/gracz-fiodor-dosto...057343420.html

    W oryginale to TYLKO Dostojewski. Swietne studium uzależnienia..Sam autor był zresztą uzależniony od hazardu Na marginesie jeden z bohaterów Jerzego Pilcha(zapamiętały rusofil) wybiera tylko te agencje towarzyskie w których pracują Rosjanki i każe sobie czytać Dostojewskiego w orginale...Wot perwersja

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    "Archipelag GUŁAG" Sołżenicyna. Ale nie jestem pewien, czy akurat to było wydane po rosyjsku.
    Wiem, że to dobra książka ale jednak dla niej za mocna...
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  5. #5

    Domyślnie

    Oczywiście Doktor Żiwago Pasternaka w oryginale. Lub poezję Achmatowej lub Jesienina. A może coś Izaaca Babla? Np. Opowiadania odeskie, bo konarmia dla damy może być zbyt....trywialna?
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #6

    Domyślnie

    Podobno, bo nie znam rosyjskiego, "Mistrz i Małgorzata" mocno zyskuje w oryginale. A gdyby ta pewna dziewczyna potrzebowała odskoczni od tej całej klasyki to polecam Wiktora Pielewina i jego zwariowane książki, np. "Mały palec Buddy" albo "Życie owadów".
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 28-11-2017 o 00:05

  7. #7

    Domyślnie

    Ponoć ruscy napisali kilka dobrych książek science fiction.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Piknik_na_skraju_drogi

    Choć sam nie czytałem, ale sam Lem miał bodajże o nich dobre zdanie (albo o Strugackich, nie pamiętam).


    Te powyższe książki to każdy zna ze szkoły, więc nie wiem, czy to taki dobry pomysł. A poza tym to cienizna. :P

  8. #8

    Domyślnie

    Czytałem "Piknik na skraju drogi", ciekawe science fiction w starym stylu. To koniecznie musi być rosyjska klasyka? Bo np. Swiatłana Aleksijewicz pisze świetne książki w języku rosyjskim (chociaż jest Białorusinką), np. "Czarnobylska modlitwa". A jeśli "Archipelag gułag" jest za mocny, to może coś z Dostojewskiego, dajmy na to "Wspomnienia z domu umarłych"? Z tym, że to też nie jest lekka lektura

  9. #9

    Domyślnie

    Jesli dama lubi rosyjska literature to powinna miec Dostojewskiego, Tolstoja, Pasternaka, Gogola i Czechowa przeczytanych. Propozycja kolegi cz4rnuch (Pelewin) jest rewelacyjna! Moja to "Ognisty aniol" Walerego Brjusowa- poza wartoscia stricte litercka (subiektywna ocena)- mistrzowsko oddane realia epoki (zdaniem krytykow).
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

Podobne wątki

  1. Zamyślenia 4-latka przy dziewiętnastowiecznej literaturze :)
    By PD71 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-03-2009, 19:46
  2. [ Sport ] ASSECO PROKOM VS TAU - w pięknej Gdyni :)
    By Boleczek in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-03-2009, 01:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •