Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Zestaw obiektywów do D7100 - żeby nie zbankrutować

    Dzień dobry. Planuję kupić D7100 i w związku z tym mam mnóstwo wątpliwości i pytań. Jestem amatorką, a to będzie moja pierwsza lustrzanka.

    Pierwsze pytanie: czy jest sens kupować taki kit: NIKKOR 18-55mm F/3.5-5.6G VR, czy sobie darować i kupić tylko body? A może jakiś inny kitowy obiektyw?

    Drugie pytanie: w jaki obiektyw zaopatrzyć się na początek?

    Moje potrzeby:

    - ma być ostro;
    - w pierwszej kolejności potrzebuję obiektywu do fotografowania przedmiotów z kolekcji porcelany i szkła (do wrzucania potem do sieci). Wolałabym, żeby fragmenty kolekcji były prezentowane w domowych warunkach, na stoliku, komodzie; czyli namiot bezcieniowy na razie odpada. Niżej podaję linki do zdjęć, o jaki rodzaj prezentacji mi chodzi. W skrócie: czasem ma być duża głębia ostrości, żeby objąć całą scenografię, czasem potrzeba będzie wydobyć obiekt z tła, żeby go mocno wyeksponować. Zdjęcia mogę robić ze statywu. Mieszkanie mam ciemne, mało wpada światła słonecznego, więc pewnie lampy będą konieczne.
    - chcę fotografować kota. Jest młody, szybki, wściekły i nie znosi pozować. Musi być inny obiektyw, niż do celów powyżej? Jaki? Oczywiście tu fotografowanie z ręki.
    - a potem chcę także fotografować trochę przyrody (z bliska, z dala), krajobrazy, jakieś szersze kadry. Jakiś przyzwoity zoom, makro też by się przydało, ale to w dalszej perspektywie pewnie.

    Do "reporterskich" kadrów mam kompaktowego fudżika.

    Jaki dobrać zestaw, żeby nie zbankrutować? Już samo body to ponad 3k :/

    Podaję linki do przykładowych zdjęć z sieci:

    http://tnij.at/kolekc1

    https://www.pictastar.com/view/1552650493863174519

    http://tnij.at/figcm
    Ostatnio edytowane przez spiritus ; 28-11-2017 o 11:27

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Witaj, zdjęcia wklejone nie są wymagające i spokojnie zrobisz to zestawem z pudełka czy to obiektyw 18-55 czy 18-105 ale bardzo duży sens ma zakup zooma jasnego, który poradzi sobie uniwersalnie, tu wspominany setki razy Sigma 17-50 2.8
    Statyw i ogarnięcie światła na tych przedmiotach jak i aranżacji czy tła.
    Poradzi sobie też taki zestaw z sigmą z szybkim dzieciakiem, ze zdjęciami w gorszych warunkach oświetleniowych, dużą głębie załatwia statyw i dłuższe czasy.

    Wybór D7100 to dobry pomysł ale większość potrafiących takim aparatem zrobić dobre zdjęcia zrobi je też tańszym sprzętem z niższej półki, więc masz zapas w samym aparacie bardzo duży, teraz tylko kwestia umiejętności i wykorzystania tego co oferuje sprzęt.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli jest tak, jak piszesz, że na początek wystarczy mi uniwersalny obiektyw, to by było super!
    Trochę się poduczę i pewnie potem sięgnę po coś bardziej dedykowanego.

    P.S. Przepraszam za krzaki w pierwszym poście, upłynął czas na edycję i już nie mogę poprawić :/

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tzn ja sugeruję zakup Sigmy 17-50 i generalnie nie będziesz szukać nic w tym zakresie, jest szybko i ostro, a cenowo no cóż 1500zł ale warto i uwierz że to jest mało za taka jakość w jasnym zoomie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tzn ja sugeruję zakup Sigmy 17-50 i generalnie nie będziesz szukać nic w tym zakresie, jest szybko i ostro, a cenowo no cóż 1500zł ale warto i uwierz że to jest mało za taka jakość w jasnym zoomie.

    Z kwotą ok. 1500 jeszcze dam radę. Przy wyższych musiałabym chyba zejść z modelu body niestety. Super, poczytam o tej Sigmie i pewnie kupię, dzięki!

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Na forum są tez wymienione niedogodności w kompatybilności z D7100 ale bez paniki, nie jest to tak bardzo ważna sprawa.
    Druga sprawa, zakup nazwijmy to "na oko" albo dla osoby nie potrafiącej sobie sprawdzić celność wymusza po zakupie wysłanie na darmową kalibracje zestawu do sigmy, trwa to 4-5 dni, koszt to tylko wysyłka do nich, a warto bo masz z głowy zastanawianie się czy jest celnie i poprawnie.
    Dla mnie zestaw D7100 + Sigma 17-50 pod względem jakości obrazka przeskoczyła dopiero pełna klatka z Tamron 24-70, a to cenowo już dużo dużo wyższa półka.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Na forum są tez wymienione niedogodności w kompatybilności z D7100 ale bez paniki, nie jest to tak bardzo ważna sprawa.
    Druga sprawa, zakup nazwijmy to "na oko" albo dla osoby nie potrafiącej sobie sprawdzić celność wymusza po zakupie wysłanie na darmową kalibracje zestawu do sigmy, trwa to 4-5 dni, koszt to tylko wysyłka do nich, a warto bo masz z głowy zastanawianie się czy jest celnie i poprawnie.
    Gdzieś mi się obiło o oczy, że się wysyła. Zrobię tak.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dla mnie zestaw D7100 + Sigma 17-50 pod względem jakości obrazka przeskoczyła dopiero pełna klatka z Tamron 24-70, a to cenowo już dużo dużo wyższa półka.
    Trzeba jeszcze umieć to wykorzystać Mam nadzieję, że powoli się nauczę. Może na początek to zbyt ambitny aparat i być może wybrałabym D5300, ale ponoć pod względem ergonomii jest w niższym modelu gorzej, a to jest dla mnie ważne.

  8. #8

    Domyślnie

    Przede wszystkim idź do sklepu i pomacaj różne puchy, będziesz wiedział, która ci leży najbardziej. Ale jeżeli jesteś pewien że w fotografi zostaniesz to celuj w serie d7xxx oczywiscie jeśli chodzi tylko o dx.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzasek Zobacz posta
    Przede wszystkim idź do sklepu i pomacaj różne puchy, będziesz wiedział, która ci leży najbardziej. Ale jeżeli jesteś pewien że w fotografi zostaniesz to celuj w serie d7xxx oczywiscie jeśli chodzi tylko o dx.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Szafirowa kobieta więc "wiedziała", "pewna" itp.

  10. #10

    Domyślnie

    A no tak faktycznie. Przepraszam @szfirowa.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zestaw obiektywów do D5300
    By lpt69 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-10-2016, 00:12
  2. zestaw obiektywów do Nikona d40
    By Ravic34 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 16-12-2013, 16:04
  3. Zestaw obiektywów D90
    By alano in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-08-2011, 12:03
  4. d90+zestaw obiektywow itp. czy d90 kit
    By yahooo8 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-02-2009, 15:15
  5. Jaki zestaw obiektywów do D80
    By Dermacentor in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2008, 08:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •