Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    BTW. Pożyczyłem kiedyś od szefa lampy SB 600 na wesele kumpla i była bardzo fajna, dlatego celują w nią, ale jeśli ktoś ma inne doświadczenia to chętnie wysłucham.

  2. #12

    Domyślnie

    Do zrobienia zdjęć kościoła nie potrzebujesz lampy chyba że mówimy o ślubie

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Do zrobienia zdjęć kościoła nie potrzebujesz lampy chyba że mówimy o ślubie
    oj no oczywiście że chodziło mi o ślub
    Nie mniej właśnie na takie jednorazowe wypady potrzebna mi lampa powiedzmy użyta raz na miesiąc.

  4. #14

    Domyślnie

    Jeśli do ślubów to na Twoim miejscu raczej szukałabym takiego SB 910 SB 800. Raz na miesiąc to całkiem częste używane lampy, kupisz jakiegoś YN a później gdzieś sobie porównasz taka SB i tak bedziesz chciał wymienić na SB. Ja przechodziłem i lampy YN i inne chińskie. Mając SB 910 o w sumie jakiegoś Metza, do YN nie wróciłbym i innych zamienników.. Postaraj się wypożyczyć może na ten jeden raz lampę a później z dziewczyną uzbierać na coś lepszego. Lampa w fotografii to tylko kropla w morzu wydatków fotograficznych, ale często lampa to podstawa przy zdjeciach ślubnych to obowiązkowa rzecz.

  5. #15

    Domyślnie

    Zastanawia mnie jaki był cel wydania niemałych pieniędzy na D3, skoro brakuje takich podstaw... Przecież w cenie D3 byłby D610, który dla amatora pod każdym względem byłby lepszy... No ale nie ważne.
    Jeżeli lampa ma być jakakolwiek, to Yongnuo jest chyba najpewniejszym chinolem i w kwocie do 500 zł możesz coś kupić. Jak chcesz poręczna, niezawodną i dobrą SB, to szukaj SB800. Jak chcesz bardzo dobrej, wygodnej w sterowaniu, ale trochę większej, to SB910, choć tu poniżej 1000 nic nie znajdziesz. Ale Ty masz spore braki wiedzy o podstawach i warto od tego zacząć...

  6. #16

    Domyślnie

    YN jest spoko, ale mając YN i korzystając równocześnie z SB 910 to YN to jakaś dla mnie masakra! szczególnie że pracując na dwóch aparatach SB ma dokładniejszy pomiar światła i automatyka, w YN tego się nie widzi dopóki się używa jej jako jedynej lampy, ale jak się już weźmie w tym samym czasie taką sabine to YN zachowuje się zupełnie inaczej, zupełnie inaczej naświetla, trzeba robić korekcje błysku. Dlatego ja chińczyków używam jako zapas, bo są dobre ale nie są tak precyzyjne i wygodne jak SB ...

    Zastanawia mnie jaki był cel wydania niemałych pieniędzy na D3, skoro brakuje takich podstaw... Przecież w cenie D3 byłby D610, który dla amatora pod każdym względem byłby lepszy...
    Też tak pomyślałem, ale w sumie nie chciałem już komentować, bo znów ktoś uznałby że jestem "niemiły" tym bardziej że D3 do fotografii podróżniczej i amatorskiej to średnia sprawa. Druga sprawa, jak ktoś ogarnia błysk, to spokojnie na ślubie nawet manualną lampą sobie poradzi. Ja na początku mojej przygody ślubnej, latałem z manualną lampą, no było trochę upierdliwe bo trzeba było ciągle przestawiać moc, ale ogarniało się spokojnie ...

    Mam jako drugą lampę Metz 52 - dobra lampa i mocna. Na allegro wisi używana w w bdb stanie za 600zł

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Zastanawia mnie jaki był cel wydania niemałych pieniędzy na D3, skoro brakuje takich podstaw...
    Off-topic: ja tam nikomu do kieszeni wolę nie zaglądać. Jesteś pewien, że to było kupione za niemałe pieniądze? Może otrzymane w prezencie, a "darowanemu..."

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Off-topic: ja tam nikomu do kieszeni wolę nie zaglądać. Jesteś pewien, że to było kupione za niemałe pieniądze? Może otrzymane w prezencie, a "darowanemu..."
    Kurcze... Czemu ja nie dostaję takich prezentów

  9. #19

    Domyślnie

    Za moimi przedmówcami uważam ,że najlepsza byłby tu używka SB-800. Można znaleźć już za 500 do 600 zł w bardzo dobrym stanie. Lampa mocna i niezawodna. Kupiona oczywiście od amatora.
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

  10. #20

    Domyślnie

    Sam amatorsko używam D3 z SB-28/SB-24, lampa ma swoją automatykę, ręcznie trzeba wprowadzić czułość, przysłonę i zoom, nie jest to zbyt wygodne(chyba że lubisz wszystko manualnie ustawiać w aparacie i lampie). Sporo zdjęć trzeba poprawiać +- 0.5EV, jak zrobię 30 zdjęć manualnym obiektywem u cioci na imieninach dla fanu to się poprawi i jest z grubsza dobrze, ale sam planuje SB-800 w przyszłości. Za to SB-28/24 z analogami super, pełna współpraca.
    F90x, F601, D3; N24/2.8D N35/2D, SY35/1.4, SY135/2

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-12-2014, 23:53
  2. zewnętrzna lampa?
    By gwedhan in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-03-2010, 19:49
  3. Zewnętrzna lampa
    By Pedro100 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-03-2010, 16:21
  4. D90+Problem z Lampa Zewnetrzną
    By mazurek88 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-06-2009, 18:17
  5. lampa zewnetrzna...
    By ThyDisease in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-11-2007, 18:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •