Close

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 71
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    O cenie zapomnisz najszybciej
    Z resztą wymienionych wad będziesz musiał nauczyć się żyć
    Dobre!!! Sa dwa modele XQD i CF. Ktory lepiej? Panie Pawle, CFast styki nie beda pasowaly. Zwracam honor.
    N D7100, N D610, N28-85 f/3.5-4.5, N200-500 f/5.6VR , N12-24 f/4G , N135 f/2.8, N50 f/1.8, Tokina100 f/2.8, N 35-70/2.8, Tamron SP 70-200mm f2.8 Di VC USD, N85 f/1.8G

  2. #52

    Domyślnie

    Bierz XQD chyba że masz dużo bardzo szybkich CF i nie chcesz wydawać kolejnych 2tys zł na 2x 64gb i czytnik

  3. #53

    Domyślnie

    Ja mam XQD i nie narzekam Zawsze mozesz sobie zmienić jakbyś znienawidził XQD na CF
    W kompleie z aparatem masz czytnik XQD i jedną kartę.
    Pozdrawiam. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Ja mam XQD i nie narzekam Zawsze mozesz sobie zmienić jakbyś znienawidził XQD na CF
    W kompleie z aparatem masz czytnik XQD i jedną kartę.
    Pozdrawiam. Piotr
    Wersja XQD jest o 1290 drozsza.
    N D7100, N D610, N28-85 f/3.5-4.5, N200-500 f/5.6VR , N12-24 f/4G , N135 f/2.8, N50 f/1.8, Tokina100 f/2.8, N 35-70/2.8, Tamron SP 70-200mm f2.8 Di VC USD, N85 f/1.8G

  5. #55

    Domyślnie

    CFkę mają na stanie i chcą wypchnąć - bo to nie sprzedajny produkt. Poważnie... O zasadności XQD już się wypowiedziałem więc nie będę powtarzał
    Moja ostatnio wypowiedź nie było złośliwa, tylko życzliwa. W wolnej chwili ją rozwinę
    XQD 128GB kosztuje 900zł, ewentualnie 2x64GB + czytnik ok. 1200zł więc nie jest tak źle. Przy jednodniowym foceniu, (nie na "ilość") 64gb to w taki aparacie to niesamowita pojemność.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    CFkę mają na stanie i chcą wypchnąć - bo to nie sprzedajny produkt. Poważnie... O zasadności XQD już się wypowiedziałem więc nie będę powtarzał
    Moja ostatnio wypowiedź nie było złośliwa, tylko życzliwa. W wolnej chwili ją rozwinę
    XQD 128GB kosztuje 900zł, ewentualnie 2x64GB + czytnik ok. 1200zł więc nie jest tak źle. Przy jednodniowym foceniu, (nie na "ilość") 64gb to w taki aparacie to niesamowita pojemność.
    Dziękuję za odpowiedz. No jest sprawa oczywista, ze nie wiem czego chce bo moja historia z fotografia to tylko dopiero 2 lata i nie wiem, w którym kierunku podaże. Przede mną nauka i zdobywanie wiedzy czemu nie zaprzeczam. Natomiast wiem czego chce odnośnie aparatu. Chce uniknąć, wraz ze wzrostem wiedzy i umiejętności, kupowania ponownie i ponownie. Mam okazje to mierze wysoko odnośnie modelu aparatu nawet jeżeli to mnie w obecnej chwili przerasta lub nie jest mi potrzebne. Myślę także o D500, mniejszy brat D5 choć skłaniam się ku D5 im bliżej "D" Day. Pozdrawiam.
    N D7100, N D610, N28-85 f/3.5-4.5, N200-500 f/5.6VR , N12-24 f/4G , N135 f/2.8, N50 f/1.8, Tokina100 f/2.8, N 35-70/2.8, Tamron SP 70-200mm f2.8 Di VC USD, N85 f/1.8G

  7. #57

    Domyślnie

    D5 to spory wydatek. Nie wiem ile chcesz wydać, ale czy nie lepiej D4s i wymiana obiektywów?

  8. #58
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2017
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    96

    Domyślnie

    Maciej_M, jeżeli dzisiaj nie wiesz co kupić , to nie kupuj. Sprzęt dobieraj pod rodzaj fotografii jaki uprawiasz lub planujesz wykonywać, a nie odwrotnie. Jeżeli masz środki, a wahasz się to poczekaj, po nowym roku będzie kolejny wysyp nowych modeli od różnych producentów, wybór będzie większy.

    D5 to świetny wybór do fotografowania zwierząt i sportu, czyli tam gdzie jest potrzebny szybki i celny AF, wysoka czułość, duża dynamika na wysokich czułościach, oraz duża ilość klatek na sekundę i pojemny bufor. W przypadku innych dziedzin, a szczególnie fotografii podróżniczej czy takiej bieżącej, codziennej, uważam, że to jednak nie będzie najlepszy wybór. Nie ze względu na parametry techniczne obrazka, ale głównie na wagę i gabaryty sprzętu, które mogą być powodem tego, że coraz rzadziej będziesz nosił przy sobie D5.

    Moim zdaniem, jeżeli jeszcze ostatecznie nie określiłeś dominującej dziedziny fotografii jaką uprawiasz, a robisz wszystko po trochu, nie ładuj się w niepotrzebne wydatki. Z aparatów które wymieniłeś bezpiecznej będzie kupić D500 i jasne zoomy w takich zakresach jakich potrzebujesz. Taki wybór w żaden sposób ciebie nie ograniczy, a pozwoli na rozwój w dowolnym kierunku. Chyba, że potrzebujesz dobrej pracy na wysokich ISO powyżej 6400 to wtedy D5 będzie jednak lepszym wyborem. Jeżeli jest ciśnienie na pełną klatkę, to D850 może być dobrym wyborem. Podobna wielkość korpusu jak D500, wysoka rozdzielczość jeżeli potrzebujesz, jeżeli nie to można wykorzystać M-rawy, jakość wysokiego ISO zbliżona do D500 (porównując piksel do piksela, bez skalowania w dół), skuteczność Af podobna do D500, akceptowalny bufor i ilość kaltek na sekundę. Dokupienie do D850 specjalnie, jeżeli ktoś już nie posiada, baterii i ładowarki z D5, uważam za niepotrzebny wydatek, nie warty tych dwóch dodatkowych klatek na sekundę, kosztem pojemności bufora.

    Mając środki, nie brałbym pod uwagę D4 i D810, mimo że są to aparaty bardzo dobre, obecnie w dobrych cenach, ale jednak są to konstrukcje starsze. Na rynku są dostępne korpusy o lepszych możliwościach, o ile lepszych i czy warto do nich dopłacać, każdy musi odpowiedzieć na to pytanie sam.
    Ostatnio edytowane przez abat ; 09-12-2017 o 14:24

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez abat Zobacz posta
    Maciej_M, jeżeli dzisiaj nie wiesz co kupić , to nie kupuj. Sprzęt dobieraj pod rodzaj fotografii jaki uprawiasz lub planujesz wykonywać, a nie odwrotnie. Jeżeli masz środki, a wahasz się to poczekaj, po nowym roku będzie kolejny wysyp nowych modeli od różnych producentów, wybór będzie większy.

    D5 to świetny wybór do fotografowania zwierząt i sportu, czyli tam gdzie jest potrzebny szybki i celny AF, wysoka czułość, duża dynamika na wysokich czułościach, oraz duża ilość klatek na sekundę i pojemny bufor. W przypadku innych dziedzin, a szczególnie fotografii podróżniczej czy takiej bieżącej, codziennej, uważam, że to jednak nie będzie najlepszy wybór. Nie ze względu na parametry techniczne obrazka, ale głównie na wagę i gabaryty sprzętu, które mogą być powodem tego, że coraz rzadziej będziesz nosił przy sobie D5.

    Moim zdaniem, jeżeli jeszcze ostatecznie nie określiłeś dominującej dziedziny fotografii jaką uprawiasz, a robisz wszystko po trochu, nie ładuj się w niepotrzebne wydatki. Z aparatów które wymieniłeś bezpiecznej będzie kupić D500 i jasne zoomy w takich zakresach jakich potrzebujesz. Taki wybór w żaden sposób ciebie nie ograniczy, a pozwoli na rozwój w dowolnym kierunku. Chyba, że potrzebujesz dobrej pracy na wysokich ISO powyżej 6400 to wtedy D5 będzie jednak lepszym wyborem. Jeżeli jest ciśnienie na pełną klatkę, to D850 może być dobrym wyborem. Podobna wielkość korpusu jak D500, wysoka rozdzielczość jeżeli potrzebujesz, jeżeli nie to można wykorzystać M-rawy, jakość wysokiego ISO zbliżona do D500 (porównując piksel do piksela, bez skalowania w dół), skuteczność Af podobna do D500, akceptowalny bufor i ilość kaltek na sekundę. Dokupienie do D850 specjalnie, jeżeli ktoś już nie posiada, baterii i ładowarki z D5, uważam za niepotrzebny wydatek, nie warty tych dwóch dodatkowych klatek na sekundę, kosztem pojemności bufora.

    Mając środki, nie brałbym pod uwagę D4 i D810, mimo że są to aparaty bardzo dobre, obecnie w dobrych cenach, ale jednak są to konstrukcje starsze. Na rynku są dostępne jednak korpusy o lepszych możliwościach, o ile lepszych i czy warto do nich dopłacać, każdy musi odpowiedzieć na to pytanie sam.
    Bardzo dziekuje Ci za ten komentarz i rade. To daje duzo do myslenia. Uwazam ze kwestia kosztow to nie jest az tak duzy problem czy dzwiganie ze soba sprzetu bo zabieram go w duzy plecak zakazdym razem jak wyjezdzam i jeszcze mi sie to nie znudzilo. Uwielbiam fotografowac i niech tak zostanie. Problem jest tylko dobrego wyboru sprzetu. Po przeczytaniu testow i opini D5 i D500 to D500 bralbym bez zastanowienia gdyby nie niepelna klatka. Ale czy to w moim przypadku az tak znaczaca roznica? Na to pytanie trudno mi sobie odpowiedziec i stad te watpliwosci. Opinia jaka przeczytalem o D500 no jest bardzo , bardzo budujaca i czy w tym aspekcie ten crop ma znaczenie? https://www.richardcostin.com/articl...-review-diary/
    N D7100, N D610, N28-85 f/3.5-4.5, N200-500 f/5.6VR , N12-24 f/4G , N135 f/2.8, N50 f/1.8, Tokina100 f/2.8, N 35-70/2.8, Tamron SP 70-200mm f2.8 Di VC USD, N85 f/1.8G

  10. #60

    Domyślnie

    Podepne się z swoimi rozterkami ?.
    Obecnie mam D810 i jak pojawił się D850 to plan był wymiany. Ale po policzeniu kosztów gripa, bateri itp to zbyt duży nakład finansowy w zamian za różnice między tym co mam. Kolejny pomysł to dokupić jednocyfrowca. Pomysł chyba najlepszy, bo to czego mi brak w D810 to mimo wszystko pewniejszy AF i trochę ISO. Obecnie 12k używam ostatecznie z przymusu. Na D5 mnie nie stać i nie biorę go pod uwagę. Najpierw myślałem o D4s. Widuję je w okolicach 14000. Ostatnio mocno rozważam D4. Można je kupić po około 10000. Z tego wszystkiego co wyczytałem to różnica między D4 a D4s to 1EV (niektórzy uważają, że mniej). 1 FPS (dla mnie nie istotny), AF grupowy (tu największa różnica). Kwestie filmowe nie mają znaczenia. Bateria, mogę dokupić drugą od D4s a pierwsza jako zapas. Czy coś pominąłem? Jest jeszcze D3s, ale trochę mało mpx i to już staruszek. Ciężko by było o nie dobity egzemplarz. Cenowo pewnie też, nie aż taka przepaść do D4.

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor 80-200 + D810
    By Badol in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2016, 23:49
  2. CNX2 i D810
    By mtu in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 24-04-2015, 23:22
  3. D810 raw L czy raw S
    By Carlos_lo in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 21:05
  4. Co do reporterki D4 czy D810
    By krzychu25 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 10:28
  5. d810+N 24-70G czy Tamron 24-70?
    By mike21 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-09-2014, 15:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •