Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: DXO Photo Lab

  1. #21

    Domyślnie

    Bardzo mi się podobają te korekty RobertON.
    Mógłbym si.ę pewnie od Ciebie nauczyć

    Muszę więcej czasu DXO poświęcić
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  2. #22

    Domyślnie

    Eeee tam, amatorskie klikanie-suwanie.

    To fajny program, tylko wymaga nieco zastanowienia jaki efekt chcesz osiągnąć.
    Zawsze coś tam się innego da uzyskać.

    Ale miło dziękuję.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    To zrobiłeś jedny suwakiem - to zdegradowało cały obraz, wyszło ciemno po całości, a chciałeś tylko odzyskać niebo!
    Niebo masz sino-niebieskie po tym odzyskiwaniu.
    @RobertON , zrobiłem (jak pisałem zresztą ) dwoma suwakami :
    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Dwa suwaki w LR: Highlights na - 100 i w zakładce HSL jasność dla koloru niebieskiego też - 100. ...
    Dokładnie użyłem dwa te same suwaki w DxO i również pokazałem efekt. Nie skupiałem się wcale na reszcie obrazka, a tylko chciałem pokazać jak działają te suwaki w LR i DxO.
    Używałem DxO OpticsPro 11 Essential.

    Pewnie, że mógłbym wywołać w LR np. tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LR_nikon_d810_18.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	821,9 KB
ID:	1521
    zrzut ekranu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zrzut ekranu LR.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	574,2 KB
ID:	1522


    lub na setkę innych sposobów (z możliwością ich zapisania również - ustawienia suwaków tych innych wywołań, z swoją nazwą)

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    Nie ma żadnych korek lokalnych.
    Jaki konkretnie program DxO użyłeś? (EXIF wycięty, więc nie mogę podejrzeć)

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    DxO jest po prostu nieco inne aniżeli LR. To tak porównywać samochód z automatyczną skrzynią biegów i manualną.
    Każdym autem się dojedzie, jedni wolą automat inni manual.
    Z tym się kompletnie nie zgodzę, no może z taką uwagą, że oprócz automatu (raczej mało kto używa), LR oferuje pełny manual taki sam jak DxO. Oczywiście również na początku można wybrać profil aparatu: Camera Landscape, Neutral, Portrait, Standard, Vivid, itd.

    Odnośnie Twojej obróbki w DxO, moim zdaniem niepotrzebnie ustawiłeś suwak Hue (dla koloru niebieskiego w zakładce HSL) na wartość +10. Niebieski poszedł przez to w kierunku fioletu. Trzeba bylo raczej go nie ruszać (ustawiając na minus, barwa niebieskiego idzie w zielone)
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 26-11-2017 o 20:52

  4. #24

    Domyślnie

    Użyłem DxO PhotoLab, zmniejszyłem w Affinity Photo do rozmiaru forum.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Odnośnie Twojej obróbki w DxO, moim zdaniem niepotrzebnie ustawiłeś suwak Hue (dla koloru niebieskiego w zakładce HSL) na wartość +10. Niebieski poszedł przez to w kierunku fioletu. Trzeba bylo raczej go nie ruszać (ustawiając na minus, barwa niebieskiego idzie w zielone)
    Być może, nie przykładałem się zbyt mocno do szczegółowej obróbki. Ograniczyłem się tych kilku suwaczków.

    Z swej strony przedstawiam inne stanowisko aniżeli Twoje, że DxO jest raczej "słaby" czy "be", bo czegoś tam nie można uzyskać tak samo jak w LR.

    Można uzyskać na wiele innych sposobów !

    Nie sposób oceniać cząstkowych efektów pomiędzy nimi, bo i tak najważniejszy jest efekt końcowy, a ten zapewne może być podobny.

    Nie twierdzę, że LR jest gorszy czy lepszy - jest tylko nieco inny sposób używania, którego nie uznaję za jedyny i wzorcowy.

    Dla mniej ważne jest, co tam dobrego uzyskam na końcu, czego i Tobie życzę
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 26-11-2017 o 21:00

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    Użyłem DxO PhotoLab, zmniejszyłem w Affinity Photo do rozmiaru forum.
    DxO przecież umożliwia przy eksporcie do jpg zmianę rozmiaru (można ustalić dokładnie ile pikseli ma mieć dłuższy bok), po co jeszcze "zaprzęgać" Affinity Photo ? Dla mnie kompletnie niezrozumiałe...
    To prawie tak jakby kupić Photoshopa, aby zmniejszać w nim zdjęcia
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 26-11-2017 o 21:03

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    DxO przecież umożliwia przy eksporcie do jpg zmianę rozmiaru, po co jeszcze "zaprzęgać" Affinity Photo ? Dla mnie kompletnie niezrozumiałe...
    Mam takie przyzwyczajenie, że u mnie jest bezpośrednie otwieranie plików w Affinity Photo z DxO, taki mam "zdefiniowany" automatyzm.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    DxO przecież umożliwia przy eksporcie do jpg zmianę rozmiaru (można ustalić dokładnie ile pikseli ma mieć dłuższy bok), po co jeszcze "zaprzęgać" Affinity Photo ? Dla mnie kompletnie niezrozumiałe...
    To prawie tak jakby kupić Photoshopa, aby zmniejszać w nim zdjęcia
    He...he dobre.

    Po prostu zwykle dalej obrabiam fotki w Affinity Photo i nie używam PS.
    Dlatego mam poustawiane tak, a nie inaczej i stąd pewne przyzwyczajenia klikania.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 26-11-2017 o 21:07

  7. #27

    Domyślnie

    Rozumiem przyzwyczajenia, nawyki, też mam swoje. Tu powiedzmy jednak porównujemy LR vs DxO. Po co mieszać inne programy (nawet tylko do zmniejszenia zdjęcia). Podniosłem kwestię działania suwaka jasność (tak w PL) w zakładce HSL (skrót wiadomo od czego i chyba nie trzeba pisać). W DxO w tym najnowszym (DxO PhotoLab) w sumie nie dowiedziałem się czy ten suwak jasności (HSL) wpływa jednocześnie na obniżenie saturacji danego koloru. Jeśli tak, to po prostu błędne działanie (nie bardzo zgodne z opisem). Rozumiem, że można to "obejść" innymi sposobami (krzywe ?).
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 26-11-2017 o 22:04

  8. #28

    Domyślnie

    Jest w internetach kilka porównań, nawet z C1.
    Na pewno są to "większe" głowy od mojej i warto coś tam pooglądać.
    Nie znam stuprocentowej odpowiedzi na Twoje wątpliwości. Pewne jest, że używam DxO z przyjemnością.

    Linki - nieco stare te porównania:

    http://www.frankdoorhof.com/site/201...ure-one-vs-lr/

    https://jamestanphotography.com/2014...s-lightroom-5/

    Ciekawe spostrzeżenia na innym forum:

    https://www.dpreview.com/forums/thread/4152324

    P.S. Dla każdego coś innego, ale dobrze, że jest wybór i nie jesteśmy "skazani" na jedną jedyną firmę z jej abonamentami.
    Jako zwykły amator korzystam ze starego LR 5.7 do indeksacji i porządkowania zdjęć, ale obróbkę zwykle mam w DxO i Affinity Photo.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 26-11-2017 o 23:31

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    DxO Optics Pro 11 Elite jak i DxO PhotoLab Elite nie czytają plików *.dng.

    Przed chwilą sprawdziłem na obu.
    Hm.... wrzuciłem przed chwilą DNG z Leica i czyta bez problemu....
    Nie wiem gdzie jest problem...
    Pozdrawiam. Piotr

    P.S.
    Z ciekawości wrzuciłem bo używam Phase One zazwyczaj...
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Hm.... wrzuciłem przed chwilą DNG z Leica i czyta bez problemu....
    Nie wiem gdzie jest problem...
    Pozdrawiam. Piotr

    P.S.
    Z ciekawości wrzuciłem bo używam Phase One zazwyczaj...
    Nie ma zwykle problemu. Muszę schować głowę pod stół i ODSZCZEKAĆ dwa razy.

    Problem jest tylko wówczas, jak skorzystasz z wtyczki do LR i stamtąd wygenrujesz *.dng.

    Takiego pliku "ponownie" nie mogłem odczytać w DxO. Inne przypadki działają dobrze - tak myślę

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Dg photo art
    By BAYER in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-09-2008, 19:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •