Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie Laptop/tablet dla seniorki.

    Szanowni Nikoniarze. Może ktoś doradzić w zakupie laptopa/tabletu dla seniorki.
    Szukam czegoś w przyzwoitej cenie, tak do 1500 pln, używane byłoby do przeglądania internetu, odtwarzania filmów, bankowości online, może jakiś program językowy. Problem mam taki, że nie znam się na procesorach Celeron czy innych cudach od AMD.

    Zastanawiam się nad Acer Swift 1 z procesorem N3350, 4gb ram i 64gb dyskiem a Lenovo Yoga Book z Intel Atom x5-Z8550, 4gb ram i 64gb dyskiem. Ten sprzęt miałby być na dłuższy czas, jakieś 3-4 lata.
    "Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie."
    D700, D600, 15 2.8, 35 1.4 ART, 85 1.4, 80-200 2.8 i inne niepotrzebne fotografowi rzeczy

  2. #2

    Domyślnie

    Poszukaj używańca z i3 lub może nawet i5... do takich rzeczy będzie aż nadmiar

    "Babuszka" będzie miała laptopa na stoliku czy będzie blogować z łóżeczka?
    W pierwszym przypadku szukaj 17,3 cala... większy będzie.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  3. #3

    Domyślnie

    Moi rodzice, oboje skończyli 75 lat, śmigają chyżo na iPadach. Tato się pierwszy przekonał, mama druga. Najpierw miała lapka z windą, teraz tablet z iOSem.
    MZ dla seniorów nieobytych z elektroniką bardziej nadaje się tablet. Mniej kłopotów z obsługą. W kompie cały czas było coś, a to aktualizacje, jak nie systemu, to programów, a to wirusy, a to jakieś komunikaty. Tablet jest prostszy w obsłudze i bardziej mobilny.
    Ja się na japku nie znam, zatem support techniczny świadczy rodzicom siostra, która sama siedzi w tym systemie. A że mieszka daleko, to robi to głównie zdalnie, przez telefon i to wystarcza.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Zdyboo weź pod uwagę to, że użytkowniczka raczej nie będzie niczego instalować, wchodzić w jakieś nieznane strony... tylko te zaufane. Postawić lekkiego windowsa (z zablokowanymi aktualizacjami), jakiś antywirus, przeglądarka i pakiet offica (a nóż się przyda), player do filmów i wsio. Ewentualnie można też ubuntu postawić... koledze (który też stroni od informatyki... jedynie przeglądarka, filmy, office) zainstalowałem 2 lata temu i nie skarży się do dzisiaj.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  5. #5

    Domyślnie

    Piszę z własnego doświadczenia, ludzie nieobyci z komputerami jednak mają trochę trudniej. Łatwiej im przez przypadek coś zainstalować. Klikną jakiś baner, potwierdzą i mimo antywira, adblocka i mądrych przeglądarek jakiś syf się dostanie.
    Zresztą adblock jest wykrywany przez twórców stron i jest na przykład blokowana treść. Trzeba ręcznie ustawiać filtry, to jest nie do ogarnięcia dla moich rodziców. Mojej mamie kilkanaście razy tłumaczyłem tak trywialną rzecz jak zakładki w przeglądarce internetowej, nie nauczyła się. Z opowieści znajomych, to wiem, że nie tylko moi rodzice mają problemy z komputerami.
    Komputer z ubuntu też był, problemem okazał się wykrzaczający się głos w Skype, problem był znany w sieci, jakiś konflikt między kartą dźwiękową, a linuchem. Moje nieobycie w tym systemie nie wystarczyło do naprawy mimo znalezionego poradnika krok po kroku.

    Tablet jest prostszy, taka kwintesencja sprzętu użytkowego do Internetu i multimediów.
    Można mieć wypasionego kompa, żeby sobie pograć, a można mieć konsolę, gdzie nawet osoba nieznająca obsługi komputera poradzi sobie, bo menu przypomina to z telewizora.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #6

    Domyślnie Laptop/tablet dla seniorki.

    ja kupilem amazona kindle bo mial skypa, skonfigurowalem, zeby tylko byl przycisk polacz albo odbierz w skypie, nie da sie starszej osobie paru rzeczy wytlumaczyc, oddalem, nie mogl sie polaczyc, trzeba jednak troche wydac na mocniejsza i pewniejsza maszynke i pocwicz pare godzin z nia... co ja pisze... ? kup tablet apla starsza wersje bedzie przez jakis czas dzialac


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  7. #7
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Dobra dobra, z tym seniorem to trochę przesadziłem (64 lata). Komp łatwiejszy niż iPad, ma już ogarniętego Windowsa. Te lapki z procesorami Celeron czy 1,1 GHz AMD i 4 GB wlutowanego ram to mogą zbyt długo nie uciągnąć Windy 10 i kilku przeglądarek internetowych z kilkunastoma oknami...
    "Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie."
    D700, D600, 15 2.8, 35 1.4 ART, 85 1.4, 80-200 2.8 i inne niepotrzebne fotografowi rzeczy

  8. #8

    Domyślnie

    Kupiłem parę dni temu mojej mamie (65 l.), świeżo upieczonej emerytce Dell Inspiron, 5567, i3, 8GB RAM, SSD 256, FHD za 2370 zł. Ma być dziś albo jutro przekazanie. Niech ma na lata używania
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Kupiłem parę dni temu mojej mamie (65 l.), świeżo upieczonej emerytce Dell Inspiron, 5567, i3, 8GB RAM, SSD 256, FHD za 2370 zł. Ma być dziś albo jutro przekazanie. Niech ma na lata używania
    Elanek gdzie kupowałeś? Też chcę coś takiego mamie sprezentować, tej konfiguracji nie znalazłe w tych pieniądzach.
    Nie ma się czym chwalić

Podobne wątki

  1. Jaki laptop/netbook/tablet?
    By elektronik_tk in forum Komputery
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 01:01
  2. Tablet
    By cocodrillo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 18:03
  3. Tablet
    By avatarr in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-05-2010, 22:30
  4. Tablet do 500 zł
    By slawek548 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 01-12-2009, 16:59
  5. Tablet
    By The Fly in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-06-2009, 13:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •