Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Leica CL

  1. #11

    Domyślnie

    Różnica cenowa pomiędzy zestawami Xpro2 a Cl już nie taka dramatyczna zwłaszcza, że leica to nowość.
    Dodatkowo zaryzykuję, że naleśnik Leici przewyższa co najmniej klasę jaśniejszy odpowiednik fuji.
    Wracając do konfrontacji z serią A7, dla mnie decyduje wielkość sensora.
    Często serce mocniej zabije do Leici, niestety ceny body, szkieł, akcesoriów, brak af w M, większa uniwersalność Sony, współpraca z błyskiem...
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  2. #12

    Domyślnie

    Ten naleśnik to mi bardziej niż nocta panalejkę przypomina. Raczej nikt z jego powodu nie będzie miał mokrych snów. Co do samej serii to nie wiem dla kogo to jest, ale zgadzam się z tym, że to jednak inny target niż sony A7. Fani Łajki pewnie też wolą większe matryce. Taki produkt dla małej garstki odbiorców, pewnie stąd ta cena. Może David Beckham kupi?

  3. #13

    Domyślnie

    ooo... Leica... czyli: ziewlem, pierdlem, wyszlem...

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Różnica cenowa pomiędzy zestawami Xpro2 a Cl już nie taka dramatyczna zwłaszcza, że leica to nowość.
    Dodatkowo zaryzykuję, że naleśnik Leici przewyższa co najmniej klasę jaśniejszy odpowiednik fuji.
    Wracając do konfrontacji z serią A7, dla mnie decyduje wielkość sensora.
    Często serce mocniej zabije do Leici, niestety ceny body, szkieł, akcesoriów, brak af w M, większa uniwersalność Sony, współpraca z błyskiem...
    naleśnik Lejki z pewnością jest lepszy od 18-ki Fuji, bo ta jest po prostu słaba, choć robi "ładne" zdjęcia
    ale gdyby Fuji się pokusiło o coś w stylu 27/2.8, czyli małą, ostrą, szybką, ale ciemniejszą 18-kę - z pewnością nie byłaby gorsza, za to cztery razy tańsza od lejkowej

    a co do braku af w serii M, to ustawianie ostrości pozostaje dla mnie największą zaletą tego systemu, uwielbiałem tego używać

  5. #15
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Ale z tym na razie prawie brakiem optyki do Lejki Q to chyba jakiś błąd się wkradł.
    Tak, oczywiście. Miło być CL, nie Q.

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Co do samej serii to nie wiem dla kogo to jest, ale zgadzam się z tym, że to jednak inny target niż sony A7. Fani Łajki pewnie też wolą większe matryce. Taki produkt dla małej garstki odbiorców, pewnie stąd ta cena. Może David Beckham kupi?
    Seria T jest dla tych co aparat bardziej traktują jak biżuterię, którą w razie czego da się zrobić przyzwoite zdjęcie. CL jest natomiast dla tej części z nich, którzy dojdą do wniosku, że nie samym wyglądem człowiek żyje i przydałoby się żeby jednak lepiej si ęte zdjęcia robiło.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ooo... Leica... czyli: ziewlem, pierdlem, wyszlem...
    A smród pozostał...
    Ostatnio edytowane przez GL ; 23-11-2017 o 17:35

  6. #16

    Domyślnie

    Sympatyczna prezentacja i porównanie:
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  7. #17

    Domyślnie

    Czy Leica czy Nikon Czy Canon to przy dobrych stałkach i tak 90% potencjalnych "oglądaczy" nie zobaczy różnicy...
    Dla mnie Lecica ma ogromną zaletę - bo jest mała. I mogę bez problemu przepiąć szkła z M10 do M6
    No i instrukcja nie liczy 500 stron jak w promie kosmicznym...
    Pozdrawiam/. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  8. #18

    Domyślnie

    Na LFi w gallery pojawiła się nowa zakładka- Leica Cl. Niestety nie ma fotografii

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Na LFi w gallery pojawiła się nowa zakładka- Leica Cl. Niestety nie ma fotografii
    a tych Sarah M Lee nie ma na LFI...?
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. 09:00 09.09.09 Leica
    By Bielik in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 211
    Ostatni post / autor: 28-01-2022, 22:41
  2. Leica S2
    By kh29228 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-09-2014, 04:42
  3. [ Foto-żart ] Ko-Leica
    By ycp in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-01-2013, 18:14
  4. Leica X1
    By arseniq in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-12-2009, 21:29
  5. Leica R9
    By Saint in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-11-2004, 12:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •