Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Ciekawe techniki i metody fotografii bizensowej.

    Witam serdecznie

    Dostałem zlecenie wykonania reportażu z imprezy biznesowej (christmas party) dla pracowników jednej z firm. Ustaliłem szczegóły, ma to być reportaż wraz ze zdjęciami portretowymi. Takie wszystko w jednym. Do tego zdjęcie grupowe, oraz rejestracja wręczania nagród itp rzeczy jakie będą się odbywać tego dnia. Gosie przed wejściem na sale będą pozować przed banerem firmy, (chciałbym uzyskać efekt ala gwiazdy przed galą które pozują na tle ściany)

    Pomieszczenie jest duże ze słabym oświetleniem więc chce doświetlać pierwszy plan z lampy błyskowej. Robiłem już takie rzeczy ale chciałbym prosić o pomoc i rady jak zrobić to lepiej, bo nie jest to moja tematyka ani nie robię tego regularnie.

    Posiadam kilka dyfuzorów na lampę.
    https://www.ebay.com/i/301727116860?rt=nc
    Poduszkę oraz białe nasadki (mydeliczki)
    Jak jest coś lepszego i bardziej uniwersalnego to nie będzie problemów by dokupić.
    Oraz mogę zamontować oświetlanie studyjne z dowolnym dyfuzorem.

    Mogę też używać Pixel Knigh tr-332 by nie trzymać lampy na sankach aparatu. Pytanie jest tylko jaka będzie najlepsza metoda pracy? Tzn czy kombinować i komplikować sobie życie czy szukać najprostszej drogi i skupić się na ciekawym kadrowaniu.
    najważniejsze by uzyskać atrakcyjny wygląd fotografowanych osób oraz oddać charakter miejsca.
    Tak samo chciałbym się poradzić czy zdjęcia na drugą kurtynę na długich czasach będą pasować do takiej imprezy?. Oraz już tak z samych pytań technicznych czy używacie trybó automatycznych i doświetlacie lampą o +1EV czy pracujecie na ustawieniach manualnych? Albo czy macie jakieś inne ciekawe metody by uzyskać atrakcyjny efekt?.

    Zdjęć będzie na pewno sporo dlatego chciałbym mieć w miarę jednolity materiał by naniesione korekty mógł zastosować dla dużej grupy zdjęć.

    Przeszperałem trochę forum w poszukiwaniu podobnej tematyki ale jedynie natrafiłem na tematykę imprez i dyskotek.

    Chce imprezę fotografować Canonami 5D mk II ze szkłami 24mm f/1,4, 50mm f/1,2, 80mm f/1,2 nie wiem czy jest sens zabierania 70-200?
    Do tego zastanawiam się nad monopodem by mieć jak najlepszą ostrość i nie szaleć z wysokim ISO co w moim sprzęcie strasznie katuje jakość.

    Przy dobrze zrobionemu zleceniu będzie możliwość dla mnie cyklicznych zleceń. Dlatego proszę o pomoc i wszelkie rady bym jak najlepiej mógł się do tego przygotować.

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    dwie lampki studyjne z ustawieniem symetrycznym, piszesz jest oświetlenie jakieś tam, w tym momencie nie masz problemu ze światłem i wb, po za tym łatwo wyznaczyć miejsce "stawania" więc efekt będzie powtarzalny, wystarczą dwa małe parasole i plan amerykański
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #3

    Domyślnie

    @bogdi64 dziękuje za odzew. To by rozwiązało problem przy pozowaniu przy ścianie z banerem, a jaki system pracy byś polecił na sale? Impreza na 130 osób.

  4. #4

    Domyślnie

    ciężko powiedzieć nie widząc sali - typowa reporterka, jeśli ciemniejsza sala to ustawić na jednej (najciekawszej ścianie) dodatkowe oświetlenie (błysk), jeśli rozświetlona w miarę to tylko liczyć na dobre ujęcia i aby o NIKIM nie zapomnieć, możesz zrobić extra, ale jeśli na fotce zabraknie jakiegoś dyrektora lub jego "sekretarki" - to i tak masz przerąbane, warto podpytać "kto tu naprawdę jest ważny i decyzyjny , po zrobieniu ścianki można wygospodarować kącik foto, przenieść lampy, z tyły motyw świąteczny i na pewno jakieś grupki będą chciały mieć wspólną foteczkę, no bo jak to z prezesem nie być na zdjęciu skoro prezes pozwolił całemu działowi
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  5. #5

    Domyślnie

    @bogdi64 genialny pomysł z tą ścianką świąteczną! bardzo mi się podoba ta inicjatywa. Ogólnie mam lampę błyskową ale nigdy jej nie używam, a tutaj jednak będę musiał większość pracować mając ją na sankach. Stąd tak pytam jaki dyfuzor da najprzyjemniejszy ( najbezpieczniejszy) efekt doświetlenia twarzy.
    Ogólnie planuje robić 85mm i 50 na f,1/6 w trybie AV +0,5EV i lampą na plus 1EV. z ISO do 1000. Salka wygląda tak:

    Jak myślisz z kombinacjami na drugą kurtynę? na pewno wystrój będzie świąteczny więc pewnie będą jakieś małe spoty światła do zabawy. Tylko pytanie jak to może zostać odebrane przez zleceniodawcę.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	693-Stephanie-Duncan-NYE-Wedding-288A0997.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	2,43 MB
ID:	1378

  6. #6

    Domyślnie Ciekawe techniki i metody fotografii bizensowej.

    u mnie w firmie tez robimy xmas party i spytano czy nie porobilbym, ale odmowilem temat przewodni - space zamowilismy fotobude, fotografa i wszystko na luzie, swietny pomysl, zdjecia od razu do odebrania, bedzie tez lustro podobne do tego: https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?m...2F122349689234, wypozycz drukarke termisublime za £100-200 i zarabiaj od razu na fotach, bo pozniej moze sie rozejsc po kosciach, angole szaleja za takimi rzeczami do tego gadzety, kapelusiki - sa gotowe zestawy; u mnie pelno jest maniakow sw st i innych star wiec impreza zapowiada sie smakowo, sam sie przebiore za... a nie powiem koszt na fotografa to ok 2kGBP za 4h


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 23-11-2017 o 00:01
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  7. #7

    Domyślnie

    @Carlos_lo fajna sprawa takie lustro ale u mnie przekracza ono wartość tego zlecenia. Podoba mi się pomysł z kącikiem świątecznym bo tego nikt wcześniej tam nie robił. Bardziej obawiam się też technicznych aspektów jak to u mnie w zwyczaju.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    @Carlos_lo fajna sprawa takie lustro ale u mnie przekracza ono wartość tego zlecenia. Podoba mi się pomysł z kącikiem świątecznym bo tego nikt wcześniej tam nie robił. Bardziej obawiam się też technicznych aspektów jak to u mnie w zwyczaju.
    no rozumiem, umiesz juz troche plywac, wiec dasz rade, tylko prosze cie - wyluzuj bo cie to zje, pozniej z tego bedziesz sie smiac; ale tak to jest; wg mnie i tak caly plan pojdzie w p... na takiej imprezie ale dobrze miec punkt zaczepienia i reagowac odpowiednio na sytuacje


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  9. #9

    Domyślnie

    Zawsze jest element improwizacji, ale staram się być przygotowany na 100% i tak samo każde zlecenie traktuje. Nawet tak mało ciekawe i kompletnie nie w moim typie. Stąd pytam Was bardziej doświadczonych. Dzięki też za dobre słowo kolego.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Zawsze jest element improwizacji, ale staram się być przygotowany na 100% i tak samo każde zlecenie traktuje. Nawet tak mało ciekawe i kompletnie nie w moim typie. Stąd pytam Was bardziej doświadczonych. Dzięki też za dobre słowo kolego.
    tez tak mialem i tak zabieram zawsze nie te szkla jak zabiore sprzet to mrucze, po cholere to wzialem; wez wszystko co mozesz - Wiesiu mialby z tym problem tak czy siak zbierasz doswiadczenie i bedziesz wiedzial czy nastepnym razem to ci sie oplaci i to lubisz jak sprobujesz, powodzenia i daj feedback jak ci poszlo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. AF Fine Tuning - jakie metody?
    By Śprotek in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 10-04-2015, 01:25
  2. Ciekawe techniki retuszu
    By Xavier80 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-02-2015, 00:52
  3. Ciekawe wnętrza hotelowe do fotografii
    By zoom2 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 08:58
  4. [ Pozostałe ] Fotografia ślubna - nowe metody
    By iicd2386cd in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-08-2011, 11:19
  5. Skuteczna reklama, metody
    By d3mane in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 09:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •