Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frekz Zobacz posta
    Czyli nie powinienem wymieniać tego 600d na d7100 lub d7200 tylko dokupić do niego obiektyw inny?
    Wymieniaj, póki łatwo i bez żalu możesz wyjść z systemu
    Jeśli chodzi o matryce, co tu w ogóle porównywać
    https://www.dxomark.com/cameras/bran...taType=rankDxo

  2. #22

    Domyślnie

    Dobra to ostatnie pytanko. Gdybym wziął tego d7200 + 18-105 VR i ten zestaw na razie zostawił miałbym porównywalny efekt z Canonem czy mimo kitowego obiektywa byłby lepszy? Szczerze mówiąc to by mnie zadowalało cenowo na te chwilę (700 zł więcej niż d7100+18-105 VR) a dodatkowo ten obiektyw ma średnicę 67mm co byłoby dla mnie akurat bardzo zadowalające, ponieważ posiadam do tego Canona filtr polaryzacyjny Marumi DHG PL-D 67mm i bardzo byłem z niego zadowolony .

  3. #23

    Domyślnie

    Canona nigdy nie miałem ale w nikonie dostaniesz wyższą rozdzielczość matrycy i szerszy zakres dynamiki tonalnej. A w d7200 największy zakres DR wśród DX.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Moim zdaniem trzy najważniejsze rzeczy wpływające na jakość zdjęcia (oczywiście poza tym, co samo zdjęcie przedstawia ) to 1.obiektyw; 2.obróbka; 3.aparat.
    Trochę inaczej bym ustawił system wartości.
    1. Obróbka - około 50%.
    2. Aparat - około 25%.
    2. Obiektyw - około 25%.
    Przy czym trzeba zaznaczyć, że aparat (matryca) pośrednio także ma wpływ na obróbkę - możliwości obróbki.

    Jeśli ktoś nie obrabia zdjęć, lub obrabia nieznacznie, wówczas zostaje aparat i obiektyw. Na ostateczny efekt ma niebagatelny wpływ monitor i oświetlenie miejsca pracy, o czym się zapomina.
    Przy bardzo dobrym monitorze, lepiej widać różnice pomiędzy matrycami i obiektywami.

    Ps. Matryce Nikona są lepsze pod każdym względem, nie tylko DR. Mają lepszą głębię koloru i użyteczne ISO.
    Ostatnio edytowane przez FelTom ; 26-11-2017 o 10:23
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  5. #25
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zmiana aparatu nie da z automaty magicznie lepszego obrazka, operator musi nauczyć się wykorzystać sprzęt, a osiągnięcie granic sprzętu nawet dość starego po 6-8 letniego jest ciężko, oczywiście są sytuacje i warunki że czym lepszy sprzęt tym większa szansa na lepsze zdjęcie.
    Zamiast brać D7200 z kitem, brałbym D7100 czy nawet D5300 + Sigma 17-50.

  6. #26

    Domyślnie

    @FelTom
    Oczywiście to było bardzo subiektywne stopniowanie i mocno uogólnione, trochę z punktu widzenia amatora zapatrzonego na aparat.. Dużo zależy od rodzaju zdjęć, oczekiwań, własnych przyzwyczajeń czy tego, co chcemy osiągnąć. Wiadomo, że te elementy wzajemnie się przenikają i są zależne, bez dobrej optyki nie wykorzystamy zalet matrycy i obróbka może nie przynieść efektów, bez dobrej matrycy nie wykorzystamy jakości optyki i efekt będzie podobny, rezygnując z obróbki... lepiej chyba kupić kompakta bo nie wykorzystamy ani zalet matrycy, ani szkła, itd. można ciągnąć.


    Ps. @dzasek
    Czytałeś opinie na Optyczne.pl o d7200, porównujące z d7100? Właśnie przeglądałem, i według mnie są dość trafne. Poza hejterami, którzy nie mając tego aparatu leczą jakieś kompleksy, zarzucając np. słaby GPS

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    rezygnując z obróbki... lepiej chyba kupić kompakta bo nie wykorzystamy ani zalet matrycy, ani szkła,
    Z tym się nie zgodzę, pomimo, iż zapewne było napisane żartem/ironicznie. Bo właśnie i bez obróbki może być przewaga lustrzanki. Kwestia co z czym porównujemy.

  8. #28

    Domyślnie

    @poste

    Czytałem ale nie wiem o jakie opinie ci chodzi.
    Pozatym różnica miedzy d7100 a d7200 jest niecałe 400 zł a przy tak małej różnicy nie ma się co zastanawiać.
    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez dzasek ; 26-11-2017 o 12:17

  9. #29

    Domyślnie

    Myślę, że opinia kolegi Mpp jest sensowna https://www.optyczne.pl/1980-Nikon_D...a_aparatu.html
    Trudna decyzja, d7100+S17-50 czy d7200+N18-105. Poważnie, nie potrafię podpowiedzieć. Kita używałem długo z poprzednim aparatem, w wielu zastosowaniach dawał radę, ale jednak dość szybko dokupiłem N50 i N35. Zmieniłem na d7200+S17-50. Inna bajka, N50 i N35 używam dużo rzadziej, w zasadzie mógłbym sprzedać bez bólu. Z kitem bez N35 to raczej spore ograniczenie.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzasek Zobacz posta
    Pozatym różnica miedzy d7100 a d7200 jest niecałe 400 zł a przy tak małej różnicy nie ma się co zastanawiać.
    Różnica w cenie, która praktycznie pokrywa zakup lampy. Lampy, która wg. mnie jest istotniejsza niż stałka. I to lampa powinna znaleźć się w torbie przed stałką. No chyba, że ktoś faktycznie robi zdjęcia przy takim świetle, gdzie lampa jest zupełnie zbyteczna. Przerabiałem podobny temat parę lat temu. Jest nad czym myśleć...

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Który obiektyw lub zestaw 35/50/85mm
    By 5601 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-04-2015, 12:08
  2. Obiektyw z silnikiem a aparat
    By jac0205 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 17:20
  3. Zestaw czy obiektyw
    By jaginek in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 09:56
  4. BF/FF aparat czy obiektyw?
    By woit in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 21:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •