Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Payu allegro

  1. #1

    Domyślnie Payu allegro

    Jak było to sorki i proszę o link.
    Czy sprzedający ma możliwość usunięcia płatności payu?
    Czy "specjaliści" z allegro już zdecydowali za sprzedających, że ni hu hu?
    Kiedyś była taka opcja, teraz jej nie widzę.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artur0372 Zobacz posta
    Jak było to sorki i proszę o link.
    Czy sprzedający ma możliwość usunięcia płatności payu?
    Czy "specjaliści" z allegro już zdecydowali za sprzedających, że ni hu hu?
    Kiedyś była taka opcja, teraz jej nie widzę.
    ale po co? Możesz dodać płatność poza allegro ale mało kto będzie chętny na taki typ płatności który nie jest wspierany przez ochronę kupujących i wydłuża zamówienie o 2-3 dni.
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  3. #3

    Domyślnie

    nie ma takiej opcji juz od bardzo dlugiego czasu a co do zasadnosci to kazdy powinien miec wybor. niewazne czy wydluza to transakcje czy nie.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateo912 Zobacz posta
    ale po co? Możesz dodać płatność poza allegro ale mało kto będzie chętny na taki typ płatności który nie jest wspierany przez ochronę kupujących i wydłuża zamówienie o 2-3 dni.
    W moim przypadku nic nie wydłuża. Wiem, że mogę dodać płatność bezpośrednio na konto, ale ja się pytam czy jest możliwość wyłączenia payu.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    nie ma takiej opcji juz od bardzo dlugiego czasu a co do zasadnosci to kazdy powinien miec wybor. niewazne czy wydluza to transakcje czy nie.
    Jak dawno? Jeszcze niecały miesiąc temu nie miałem payu.

  5. #5

    Domyślnie

    Według mnie to już od kilku lat nie ma opcji rezygnacji z PayU przy sprzedaży.
    Myślę, że sprzedawcy, którzy nie dopuszczają PayU są traktowani co najmniej podejrzliwie.

  6. #6

    Domyślnie

    Udało mi się znaleźć aukcję bez payu.
    http://allegro.pl/nikon-d7100-i7034720638.html
    Więc jak to jest?

  7. #7

    Domyślnie

    Od około miesiąca nie da się już wyłączyć payu, także teraz tylko payu i ewentualne dodanie nr konta do wpłaty. A co do zalinkowanej aukcji to może była wystawiona pierwszy raz przed wprowadzeniem zmian a później była automatycznie wznawiana.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artur0372 Zobacz posta
    Udało mi się znaleźć aukcję bez payu.
    Więc jak to jest?
    Trochę Cię nie rozumiem... Przecież pierwszą, podejrzaną "nieprawidłowością" sprzedającego na allegro, jest brak PayU... Ja bym Cię omijał raczej, choć zdarza mi się dogadać na przelew i załatwienie transakcji poza aukcją. Ale jeżeli forma płatności to tylko przelew, to odpuszczam. Pewnie nie tylko ja... Czemu chcesz wyłączyć PayU? Będziesz mniej wiarygodny...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artur0372 Zobacz posta
    Udało mi się znaleźć aukcję bez payu.
    http://allegro.pl/nikon-d7100-i7034720638.html
    Więc jak to jest?
    Sprzedający dopuszcza tylko płatność gotówką (odbiór osobisty lub pobranie), wystawił dopiero 2-gi raz, ciekawe ile potrwa jeszcze sprzedaż.
    Też mnie na początku irytowało payu, ale szybko doceniłem plusy.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Czemu chcesz wyłączyć PayU? Będziesz mniej wiarygodny...
    Po pierwsze primo to jest konto żony i wspólny rachunek do wypłat, ja mam swój (lewy)
    Po drugie primo payu zawsze mnie wk.....ło (kasę na koncie zawsze miałem szybciej zwykłym przelewem niż przez payu) do tego teraz wymyślili "Przelewy24" jakieś rejestracje kont i kart. Cholera wie o co im chodzi, ale poczytałem w necie, że to wszystko nie do końca jest bezpieczne.
    Po trzecie primo Gdzieś tu na forum jest mój wątek (nie mogę znaleźć, może usunięty) o tym jak sprzedałem obiektyw gościowi. Od samego początku chciał payu bo jak twierdził może odzyskać kasę od allegro i tak zrobił (twierdził, że zepsuty). Mi zawiesili konto a jemu oddali kasę. Teraz facet ma obiektyw i kasę od allegro a ja nie mam konta. Powiedziałem sobie nigdy więcej payu. Oczywiście możecie twierdzić, że sprzedałem mu uszkodzony, ale mówię Wam na 100% szkło było sprawne (N50 1.8D). Kupił do D3200 - nie trudno się domyśleć dlaczego twierdził, że uszkodzony i chciał zwrócić.
    Zapytacie pewnie dlaczego nie chciałem przyjąć zwrotu a no dlatego, że jak napisał " obiektyw doszedł cały, nigdy nie widział tak zabezpieczonej paczki, ale z jego body nie działa i chce odesłać i że jak nie będzie działał z moim body to znaczy, że uszkodził się podczas transportu" I tu zaświeciło mi się światełko - pewnie sam go uszkodził, upadł mu cycuś innego. Miałem wtedy D90 i D7000 na obu śmigał że hej.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Allegro i raty PayU - ostrzeżenie.
    By klabton in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 13:52
  2. platnosc poprzez payU / Allegro
    By lechupe in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 20:06
  3. Jak długo czekam na payU
    By willy_fil_ in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 13:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •