Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Każdy kij ma dwa końce: jeśli odkładasz decyzję o zakupie, to nie masz lampy, nie robisz z nią zdjęć. Jeśli jakąś kupisz, możesz robić zdjęcia i zdobywać doświadczenie.
    Ale po co kupować dwa razy? Lepiej raz ale tak jak powinno być od samego początku
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  2. #22

    Domyślnie

    Ja napiszę na podstawie własnego doświadczenia- jeśli lampa musi być jak najszybciej bez względu na powód (czy to zdjęcia które się nie powtórzą, czy to jakieś zlecenie, czy cokolwiek must have) to brać chinola od razu. Wtedy najlepiej YN-568EX bądź 685. Stosunkowo mała strata a możliwości całkiem spore. Jeśli jednak można poczekać, to warto poczekać, dozbierać i kupić lampę docelową.
    Nie ukrywam, że SB-910 to troszkę przerost formy nad treścią, ale jeśli to ma być sprzęt na wiele lat, to warto "przepłacić" chociażby za to...

  3. #23

    Domyślnie

    Wyżej pisałem, że to nie jest priorytet, może poczekać. Wolę odłożyć zakup w czasie i kupić coś na lata, coś co wytrzyma w zdrowiu do śmierci mojej lub aparatu. Nie zakładam, że będę eksploatował taką lampę nawet na poziomie średnim (kiedyś dawno temu miałem SB-900 zakupioną do mojego D90 i więcej czasu spędziła w szafie pokrywając się kurzem niż w sankach aparatu a co za tym idzie tak naprawdę nie potrafiłem wykorzystać jej możliwości) ale jednak przy braku choćby małej wbudowanej lampki w D500 będą sytuacje gdy się przyda. Kiedyś chciałbym też popstrykać jakieś zawody MTB Enduro i tutaj chociaż jedno porządne lampisko będzie przydatne. Sądziłem początkowo, że jednak u chińczyków nastapił jakiś progres i da się kupić realną konkurencję dla Nikona w niższej cenie ale widzę, że jednak systemowe lampy nadal pozostawiają resztę w tyle. Dzięki głosom niektórych z Was zdecydowałem, że kupię raz a dobrze czyli SB-910.
    Ostatnio edytowane przez Piechu ; 22-11-2017 o 20:25
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    Kiedyś chciałbym też popstrykać jakieś zawodu MTB Enduro i tutaj chociaż jedno porządne lampisko będzie przydatne.
    Myślę, że tutaj można obyć się zupełnie bez lampy...
    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    Sądziłem początkowo, że jednak u chińczyków nastapił jakiś progres i da się kupić realną konkurencję dla Nikona w niższej cenie ale widzę, że jednak systemowe lampy nadal pozostawiają resztę w tyle. Dzięki głosom niektórych z Was zdecydowałem, że kupię raz a dobrze czyli SB-910.
    Chinole nie są złe. Tak na prawdę moja przesiadka z YN-568EX na SB-910 podyktowana była tylko i wyłącznie wyższą mocą w HSS co niestety nie potwierdziło się (pomimo argumentacji pewnych osób). Ale na szczęście zyskałem na ilości błysków do wyczerpania kondensatorów oraz szybkości ładowania do kolejnego działania. Tutaj różnica jest znaczna, prawie dwukrotna.

  5. #25

    Domyślnie

    Ja z 568 EX byłem zadowolony. Jedyne co się stało, to przez lekkie uderzenie o obiektywbw plecaku, odpadł mi ten czerwony plastik od wspomagania AF, musiałem kleić kropelką, a koledze się wydarzyło zapomnieć wyłączyć jej przy wyjmowaniu z sanek i zjarała się płyta główna ale serwis w Chinach to ogarnął za dobre pieniądze. Faktycznie, ładowanie błysku jest takie sobie. Ale za swoją kwotę Yongnuo jest bardzo dobre. Jednak wolę SB910. Zaznaczę, że z Yongnuo korzystałem z Canonem 6D.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    koledze się wydarzyło zapomnieć wyłączyć jej przy wyjmowaniu z sanek i zjarała się płyta główna
    Zdarza mi się to notorycznie we wszystkich lampach które posiadałem/posiadam. Tzn. montaż/demontaż bez wyłączenia. Póki co nic się nie spaliło ani w SB, ani w YN.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    ... Sądziłem początkowo, że jednak u chińczyków nastapił jakiś progres i da się kupić realną konkurencję dla Nikona w niższej cenie ale widzę, że jednak systemowe lampy nadal pozostawiają resztę w tyle...
    Takie są opinie kolegów, wydaje mi się, że oparte o zastosowania komercyjne. Moja opinia jest jednak inna, przy amatorskim użytkowaniu nie zauważyłem takich wad czy ograniczeń swojej lampy, żeby wydać 3 x więcej na Nikona. Lampę osobiście preferuję jednak nową, mimo, że wyjątkowej awersji do używanego sprzętu foto generalnie nie mam.
    Tak się zastanawiam, że mając d500 chyba najpierw kupiłbym jakąś małą lampę, żeby zawsze mieć w plecaku. Sam zresztą szukam takiej do podróży, większej od wbudowanej ale znacznie mniejszej od mojego Mitrosa.

  8. #28

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Jaka lampa błyskowa do D5000
    By isckon in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 00:18
  2. Jaka Lampa Błyskowa do Nikona D40
    By alkarn in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 26-07-2008, 16:40
  3. Lampa błyskowa jaka do FM10
    By Kryss in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-02-2008, 12:42
  4. Jaka lampa błyskowa do coolpix 8800
    By NinoBask in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-01-2006, 11:10
  5. Jaka lampa błyskowa do Nikona 8700?
    By el_diablo in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-12-2004, 18:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •