Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Question Zdjęcia w galerii handlowej - ile za zlecenie

    Mam propozycję, aby co miesiąc wykonywać zdjęcia w galerii handlowej (witryny, towary, manekiny, biżuteria itp, wszystko idzie na facebook, instagram i stronę www). Zleceniodawca oczekuje ok 20-30 zdjęć. Zastanawiam się ile zawołać za takie zlecenie. Ma ktoś z Was doświadczenie w takiej kwestii?

  2. #2

    Domyślnie

    Wszelkiej maści usługodawcy jak nie wiedzą na ile coś wycenić, to posługują się roboczo godziną.

  3. #3

    Domyślnie

    w galeriach robie zdj dosc czesto ale na eventach i powiem jedno w zaleznosci jaka firma jedni placa 1000 zl za dwa dni a inni np 400 duzo zalezy od firm ktore sa i co prezentuja
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    W Krakowie spotkałem się z takim zleceniem w galerii że potrzebują 20 zdjęć i oferowali za to 200zł ale Kraków jest strasznie zniszczony pod tym względem, co innego jakby kasę musieli wydać to wtedy wezmą jakąś porządną znaną firmę i wywalą 10x tyle, wszystko zależy kto co, gdzie i jaki to ma być poziom usługi.

  5. #5

    Domyślnie

    Na podstawie podanych informacji ciężko wycenić takie zlecenie. Zależy to od kilku czynników. Oczekiwań klienta do do jakości (szczegóły oraz format wyjściowy), a co za tym idzie twojej pracochłonności na miejscu oraz przy obróbce. Nie bez znaczenia jest również miejsce (miasto) oraz sama marka. Inaczej znów wyceni swoją pracę fotograf profesjonalny, inaczej amator (nie zajmujący się tym zawodowo) ponieważ ponosi mniejsze koszty własne. Tak więc rozrzut cenowy może być spory.
    Uśredniając i uproszczając to wszystko, myślę, że 10 zł. za jedno zdjęcie na gotowo dla klienta może być rozsądną propozycją dla obydwu stron. Czyli za taką sesję powiedzmy 200-300 zł dla powiedzmy zaawansowanego amatora powinno być OK. Jeszcze raz powtarzam. Wszystko zależy od tych czynników, które wymieniłem wcześniej. Więc równie dobrze może być to np. 2 razy więcej.

    edit @koesh pisaliśmy w jednym czasie
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  6. #6

    Domyślnie

    Współpraca ma być raczej stała, zdjęcia, że tak się wyrażę "typowe" - czyli bez wodotrysków po delikatnej obróbce, miasto nieduże więc zdaję sobie sprawę, że kokosów nie będzie - celowałem w przedział 200-300zł za takie zlecenie i widzę, że się potwierdziło dzięki za odpowiedzi

  7. #7

    Domyślnie

    Powiedz 1000 PLN - zawsze możęsz negocjować. Lepiej negocjować z 1000 niż z 300
    Sorry ale dla mnie 300 PLN za 20 - 30 zdjęć to jakaś pomyłka...
    10 PLN za zdjęcie to szkoda dekielek z aparatu zdejmować...
    Niedługo będziecie dopłacać zleceniodawcy za możliwość zrobienia zdjęć....
    Pozdrawiam. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grigori Zobacz posta
    celowałem w przedział 200-300zł za takie zlecenie i widzę, że się potwierdziło
    takei zlecenie to dzien roboty plus czas obrobki. plus dojazdy do klienta bo cos tam jeszcze trzeba uzgodnic lub "dopstrykac". lacznie ze dwa dni solidnej roboty. 300pln ? naprawde rynek az tak zszedl na psy?
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  9. #9

    Domyślnie

    300 zł dla amatora to mało? Proszę cię. Nie porównuj tutaj swojego warsztatu, bo zleceniodawca musiałby dopisać do rachunku jeszcze jedno zero
    Temat do ogarnięcia na spokojnie w jeden dzień. Jeśli miałbym taką dniówkę, to zrezygnowałbym ze swojej nudnej pracy biurowej i zajął się tylko fotografią.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  10. #10

    Domyślnie

    300 zł na zlecenie, to nie 300 zł dniówki na etacie. To jest 300zł przychodu, odejmij koszty (dojazd ew. dodatkowy sprzęt) wyciągnij z tego jeszcze podatek.

    To po prostu trzeba sobie policzyć i podzielić przez liczbę całego czasu poświęconego na operację (dojazdy! Ustalenia! Obróbka!). Bo może z tych 300zł wyjść zarówno 8 zł za godzinę rękę jak i 50.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak wycenić zlecenie
    By Marek Bielski in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 24-08-2011, 20:47
  2. Fotoblog zlecenie
    By manfred in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 09:09
  3. Plener ślubny w galerii handlowej...
    By ray_knox in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-12-2009, 18:19
  4. ZLECENIE: wawa, zdjęcia produktów!!
    By tomtytus in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-06-2008, 08:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •