Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
  1. #11

    Domyślnie

    Okey, wiec po pracy do dzieła.
    Tylko powiedzcie czy dobrze myślę - ustawiam lampę na tryb M i wtedy również ustawiam parametry w aparacie i w lampie? Po co tryb Multi?
    Wtedy również mogę korzystać z trybów aparatu M A S P?
    Nie chcę zwracać tej lampy - wolę przejść przez trudy niż - oddać pewnego rodzaju porażku
    Wykorzystam tą lampę - dopiero w sobotę - na sali pólcieniu - może też coś doradzicie mi na co mam zwrócić uwagę?

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to czeka cie zabawa jeśli nie masz opanowanego trybu manualnego w aparacie, w pomieszczeniu tylko tryb M w paracie i lampa zawsze też M i decydujesz ile lampa ma doświetlić regulacją np 1/8 czy 1/32 itd testowy pstryk i już widzisz czy jest ok.

  3. #13

    Domyślnie

    Czyli, działam na trybie M w aparacie i Tryb M w lampie?
    W aparacie bawię się (ISO, Przesłoną oraz Migawką)?
    Co daje tryb Multi?
    Jeżeli nie podołam kupię drugą lampę - ale narazie nie chcę

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Multi to zdjęcia stroboskopowe, w lampie ustawiasz moc i zoom jeśli jest bo to daje bardziej skupione lub rozproszone światło, a w aparacie tryby M i ustawiasz przysłonę, czas, a ISO mimo że masz lampe to czasami też się podciąga żeby lampa tylko doświetlała ale to samemu trzeba dojść do tego albo poczytać jakieś poradniki solidne.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anetka91 Zobacz posta
    Jeżeli nie podołam kupię drugą lampę - ale narazie nie chcę
    Nie mam nic przeciw pracy z manualnymi ustawieniami, ale niezmiennie mnie dziwi, jak ludzie lubią sobie komplikować życie
    Mając droższą lampę (ta z TTL) zawsze masz możliwość przestawienia jej w tryb M, jeśli chcesz mieć pełną kontrolę nad osiąganym efektem. W druga stronę, tzn. z obecną lampą, nie masz możliwości z ułatwienia sobie życia automatyką.
    Aha, nie wiem, czy już gdzieś czytałaś, czy nie - lampy zewnętrznej nie zaleca się używać tak jak wbudowanej, tzn. świecąc na wprost. Światło zewnętrznej można odbić od sufitu, od ściany, od dłoni, poczytaj http://foto.jasiu.pl/ Przy takim odbijaniu bardzo często przejście o dwa kroki zmienia sposób odbijania światła, czyli to, ile trafi na fotografowaną scenę, w związku z tym konieczne będzie zmienienie mocy błysku. W obecnej lampie musisz to robić samodzielnie, na podstawie kilku zdjęć próbnych. Lampa z jakąś automatyką (np. taka z TTL) zrobi to w ułamku sekundy dla każdego zdjęcia, może nie tak idealnie, jak fotograf, ale na tyle dobrze, żeby zdjęcie nadawało się do wykorzystania. Robiąc zdjęcia próbne i wprowadzając poprawki tracisz niepowtarzalne zdjęcia (w reportażu), ale jeśli robisz sesję, zdjęcia, które można powtórzyć, to nie ma większego problemu.

  6. #16

    Domyślnie

    Czyli wniosek z tego że lepiej, będzie jak jednak zainwestuję w drugą lampę.
    Jaką polecicie do Nikona D7100

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anetka91 Zobacz posta
    Czyli wniosek z tego że lepiej, będzie jak jednak zainwestuję w drugą lampę.
    Jaką polecicie do Nikona D7100
    To zależy od tego jaki masz budżet i ile jesteś w stanie wyłożyć na lampę.
    Od najtańszych Yongnuo z TTL-em dla nikona jak koledzy wcześniej pisali po lampy z systemu:
    - obecnie produkowane: SB-700, SB-5000 (ta ostatnia droga jak diabli)
    - takie, których produkcji już zaprzestano więc w grę wchodzą jedynie używane: SB-600, SB-800, SB-900 lub SB-910

    A lampka YN-560IV, którą już posiadasz na pewno znajdzie również swoje zastosowanie.
    D610; D700; D7000; SY 8/3.5; SY14/2.8; SY 24/1.4; SY 35/1.4; SY 50/1.4; SY 85/1.4; SY 135/2.0.

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kup najtańszą dobrą z gwarancją, nie wiem jak u nas teraz cenowo Triopo TR-982II ale w chinach to coś 200zł, ja nie narzekam bo jedna chodzi już ponad dwa lata, inne ponad rok bez awarii.
    Wszystko w niej dobrze działa czyli TTL, HSS, CLS i ogólnie dość solidnie wykonane, teraz jest jeszcze wersja 982III w komplecie z wyzwalaczem radiowym co pozwala na postawienie lampy gdzieś na stole i działa w trybie M, ewentualnie obie w CLS sterowane z lampy wbudowanej w aparacie ale to nie wszędzie się uda.

  9. #19

    Domyślnie

    Photoolex FL04 Nikon co powiecie o tej lampie??
    Chyba jednak kupię tą lampę Z systemem TTL

  10. #20

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. YongNuo YN560 II - błysk na 2 kurtyne
    By majora in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 01:43
  2. Nissin Speedlite Di622 typ N
    By fishq in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 681
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 10:57
  3. Złamana stopka - Yongnuo YN560
    By Trudnoonazwe in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 00:30
  4. pocketwizard a speedlite
    By krystek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-07-2008, 16:51
  5. D50 a lampa Canon Speedlite ??
    By shadowArt in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-05-2007, 14:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •