Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: D3300/3400 i AF

  1. #1

    Domyślnie D3300/3400 i AF

    Jestem po lekturze testów N d3300 i 3400 na Optycznych. Chciałbym dopytać użytkowników ww aparatów czy autofokus jest tak naprawdę kiepski? Dodam, że i interesuje mnie współpraca tych aparatów głównie z 35ką dx a fotografia natomiast tzw codzienna (bez wielkiej dynamiki, ale lubię korzystać z małej GO). Pozdrawiam

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Największy ból głowy w takim zestawie przyniesie ten obiektyw, a nie aparat, które mają dobre af i nie zauważyłem żeby jakieś problemy się pojawiały, może jakaś jasna sigma byłaby lepsza zamiast tego nikkora 35 ?

  3. #3

    Domyślnie

    ..przepraszam, a możesz rozwinąć to zdanie o bólu głowy mam doświadczenie z z tą 35ką i lubię ją jak rysuje, nie jestem jakimś wymagającym fotografem. Przyznam się że sigma 30mm 1.4 mnie intryguje...

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pytasz o autofocus dlatego wspominam że ta 35-tka mistrzem szybkości nie jest, miałem tez wrażenie że zwiększa ogólnie ilość nietrafionych zdjęć, za to D3400 z sigma 17-50 był świetnym zestawem ale jeśli się godzisz na głębie jaką uzyskasz przy f/2.8 bo jednak to nie jest to co daje jasna stałka, do tego 35mm jakoś rewelacyjnie ostre na f/1.8 nie jest.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 20-11-2017 o 23:43

  5. #5

    Domyślnie

    ..dzięki, teraz rozumiem pytam bardziej o celność. Hmmm, a to 2,8 to jednak dla mnie za mało..

  6. #6

    Domyślnie

    Kolega używał D3300 z tym nikkorem i sobie chwalił, fakt do scen dynamicznych może trochę wolny ale ludzie/portret jak najbardziej szybkość wystarczająca. Ja lubiłem to szkło bo ostre sztuki są naprawdę ostre i ładny bokeh

  7. #7

    Domyślnie

    ..dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi A używał ktoś, tych enrty level korpusów z sigmą 30mm 1.4 (tą nowszą)? Też pytam głównie o celność

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja używałem sigme art 18-35 z D3400 i mimo że zestaw wyglądał dość komicznie to zadowolenie było wielkie, nie odczuwałem że to amatorska tania lustrzaneczka i obiektyw zachowywał się tak samo dobrze wtedy z D7100

Podobne wątki

  1. jak ustawić balans bieli o konkretnej wartości w d3300
    By siutek in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-11-2017, 12:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •