Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21

    Domyślnie

    Przymierzałem się do przesiadki z D700>D750 i akurat dla mnie ergonomia jest ważna. Może to przyzwyczajenia i brak czasu na zmiany, ale D700 czy D3 wydawał mi się po prostu bardziej "pewny", to subiektywne odczucie, bez dwóch zdań. Kręgosłup natomiast masz jeden, zatem, podpiszę się pod Kolegami sugerującymi wypożyczenie D750, wziąć, popracować na obu i się przekonać czy to dobry kierunek. Niekoniecznie z wypożyczalni, być może Ktoś gdzieś dookoła Ciebie posiada takie body.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DarkFs Zobacz posta
    Przymierzałem się do przesiadki z D700>D750 i akurat dla mnie ergonomia jest ważna.
    I co? Z tego powodu zrezygnowałeś z zakupu? Gdybym tylko czytał i brał na poważnie te różne pierdoły wypisywane w internecie to pewnie nie kupiłbym żadnego korpusu, albo obiektywu. Też mam już prawie 9 lat D700 (do świąt niedaleko) i w tym roku kupiłem D750. Trochę mniejszy, lżejszy, inaczej leży w dłoni. Uchwyt cieńszy, ale głębszy. W D700 jest grubszy i płytki. Kilka, czy kilkanaście godzin to za mało na obiektywną oceną i przyzwyczajenie się, ale po kilku tygodniach powrót do D700 wcale nie zachwyca. W D750 praktycznie wszystko jest lepsze. Wyraźnie sprawniejszy AF w słabym oświetleniu. Mniej szumi na wysokim ISO. Pełne 100% widoczności kadru. Natywne ISO-100. Cichy bardziej basowy szelest migawki, a nie to metaliczne i dość głośne „chlap-chlap”. Dwa sloty na karty zapisu danych w popularnym formacie SD, a nie tym prawie muzealnym (czytaj: profesjonalnym) CF, bo szybkie czytniki SD są praktycznie w każdym ciut lepszym laptopie i TV. No i zapomniałbym o najważniejszym. Odchylany ekran LCD. Przyzwyczaiłem się do tej funkcjonalności w Nex-7 i A6000, a teraz mam i w D750. Nareszcie możliwość podglądu kadru z aparatem podniesionym do góry na wysokość monopoda i zdalne wyzwalanie wraz z ustawianiem AF z pomocą najpopularniejszych wyzwalaczy radiowych YN622 i RF605. O możliwościach filmowania już nie będę wspominał.

    D700 to świetny korpus nawet dzisiaj, ale D750 bije go również jakością obrazka i kolorem. Przyzwyczaiłem się przez lata do bardziej żółtego odwzorowania ludzkiej cery i standardowej korekty w LR, gdzie w D750 wpada bardziej w czerwienie, co subiektywnie wydaje się bardziej poprawne i już nie ruszam suwaków nasycenia, bo jest najczęściej dobrze. Ostrość generowana przez matrycę D750 jest zauważalnie lepsza i raczej mam ochotę na jej obniżanie w stosunku do standardowych ustawień w puszce. Generowany JPEG wygląda o wiele przyjemniej i nadaje się bez żadnych przeróbek do prezentacji na dużym ekranie TV. Dla mnie D700 pozostanie tylko zapasowym, awaryjnym korpusem. Niestety lepsze jest wrogiem dobrego i nie ma się co oszukiwać. Czas świetności korpusów typu D700, D3, D3s przemija i dzisiaj już nie chciałbym kupować żadnego z nich. D750 ustępuje pancernością i niezawodnością tym poprzednikom, ale parametrami obrazka zostawia je daleko w tyle. Możecie oczywiście widzieć to inaczej, ale chciejstwem postępu nie zatrzymacie. Nikon D750 jest naprawdę dobry, a te jego usterki wieku dziecięcego to raczej przeszłość. W każdym bądź razie mój nie kwalifikuje się na żadną akcję serwisową i oby tak zostało.

    Pozdrawiam.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ... Albo nic nie zmieniać i się skupiać na zdjęciach...
    Cały czas mętlik w głowie, codziennie inny pomysł, ale chyba posłucham tej rady...dokupię tylko N20 1.8G, bo Sigma już pofrunęła i skupiam się na zdjęciach. Cały sezon dałem radę z D700 i D3S, klienci zadowoleni (w wielu komentarzach zwrócili uwagę na cyt. "wysoką jakość zdjęć"-nie mam tutaj zamiaru wpadania w samozachwyt, po prostu zwracam uwagę na odbiór przez klientów), więc nie ma co kombinować, tylko robić swoje i pracować nad własnym warsztatem, bo wiem, że nie wyciskam ze sprzętu 100% możliwości, patrząc co inni wyprawiają z takimi D700 czy D3S
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Przesiadka z D90 na D300s/D700?
    By arhetyp in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 14:37
  2. przesiadka na D700 - optyka
    By pablodub in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 08:30
  3. Przesiadka na D700 i...
    By streetfighter69 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 15-02-2011, 23:21
  4. Przesiadka z D300 na D700
    By 12zero4 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2009, 17:21
  5. Czy w dzisiejszej dobie przesiadka na d200 ma sens?
    By milk in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 27-07-2008, 21:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •