Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    Fajny wątek A szczególnie podejście do zakupu... Czekam na rozwój wydarzeń...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lesza Zobacz posta
    To dlatego, że mają za małą ogniskową? Czy dlaczego?
    Zapomniałem jeszcze dodać, że chciałem zmienić na większą klatkę też dlatego, żeby móc robić zdjęcia z bliższej odległości ( w małych pomieszczeniach).
    Jak to mawiają kto bogatemu zabroni. Ale pełna klatka nie zastąpi wiedzy i umiejętności. A to można nabyć nawet bez wymiany sprzętu.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Fajny wątek A szczególnie podejście do zakupu... Czekam na rozwój wydarzeń...
    Ciekawie się zapowiada. Pewnie następnym krokiem po zakupie D850 i podpięciu do niego 18-105 będzie kupno najdroższego filtra polaryzacyjnego i robienie zdjęć tym zestawem we wnętrzach. A później zakwitnie myśl, że tak w zasadzie to iPhonem, Samsungiem, LG czy innym czymś tam robi o wiele lepsze zdjęcia.
    Ja bym tam szedł na całość i jakąś Leicę M kupił. Przynajmniej ładnie będzie się prezentować.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lesza Zobacz posta
    W sumie to nie jest odpowiedź na pytanie..
    Proszę Cię... Znajdź sobie specyfikację obu aparatów i zobacz czym się różnią. A jak to przerasta Twoje umiejętności i wiedzę, to wpłać 20 k na konto oszczędnościowe i zabieraj się za naukę, żeby wiedzieć o co chodzi w tych aparatach i całej fotografii
    A tak na poważnie, to na tym etapie wątku nikt Cię chyba poważnie nie potraktuje, więc daj znać jak trzeba będzie zamknąć wątek

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    (...) wpłać 20 k na konto oszczędnościowe i zabieraj się za naukę, żeby wiedzieć o co chodzi w tych aparatach i całej fotografii
    Tutaj się podłączę. Bez podstawowej wiedzy szkoda kupować aparat za tyle kasy. Najpierw poczytaj co pozwoli Ci robić zdjęcia takie jak chcesz, popróbuj ze sprzętem który masz i dopiero wtedy zastanów się nad jego zmianą.
    Dx + S + SB
    flickr

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Jak to mawiają kto bogatemu zabroni. Ale pełna klatka nie zastąpi wiedzy i umiejętności. A to można nabyć nawet bez wymiany sprzętu.

    - - - - kolejny post - - - - - -


    Ciekawie się zapowiada. Pewnie następnym krokiem po zakupie D850 i podpięciu do niego 18-105 będzie kupno najdroższego filtra polaryzacyjnego i robienie zdjęć tym zestawem we wnętrzach. A później zakwitnie myśl, że tak w zasadzie to iPhonem, Samsungiem, LG czy innym czymś tam robi o wiele lepsze zdjęcia.
    Ja bym tam szedł na całość i jakąś Leicę M kupił. Przynajmniej ładnie będzie się prezentować.
    Mam pasję, chęć rozwoju, cel i kasę. Dlaczego mam się ograniczać? Czemu nie mogę się uczyć na najlepszym sprzęcie? Wiadomo, że od razu nie pójdę do sklepu i nie kupię. Najpierw wypożyczę, sprawdzę i douczę. Pytam bardziej doświadczonych ludzi właśnie dlatego że wiem mniej, po co się pytać ludzi o sprzęt, kiedy samemu wie się o nim wszystko, no ludzie kochani. Zresztą da się robić mega zdjęcia nie znając się na budowie sprzętu jakby się składało go samemu, a tylko na pewnych parametrach, które są dla mnie istotne. Wiadomo, że lepiej znać się na wszystkim w 100%, zarówno na dłucie jak i na glinie ale bez przesady...nie jest to konieczne. Frajdę można czerpać i w tym i w tym wypadku. Ciekawi mnie co możecie wiedzieć o moich umiejętnościach, wiedzę, owszem możecie ocenić, ale umiejętności..od razu musicie strzelać szyderstwami typu że nie widzę różnicy między aparatem z telefonu a lustrzanką? Wątek przecież nie o tym. A odpowiedzi które są konkretne oszczędzają mi wiele czasu, który musiałbym poświęcić na błądzenie po necie i szukanie. Tym którzy tak odpowiadają z całego serca jestem wdzięczny i dziękuję

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Jak to mawiają kto bogatemu zabroni. Ale pełna klatka nie zastąpi wiedzy i umiejętności. A to można nabyć nawet bez wymiany sprzętu.
    Zdecydowanie dobra lektura lub kurs foto polecane ! Bo po wypowiedziach widać, że dobrze było by wiedzę uzupełnić.

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Ja bym tam szedł na całość i jakąś Leicę M kupił. Przynajmniej ładnie będzie się prezentować.
    Leica M ? zależy do jakiego auta, co najmniej bentley

    A może, warto zacząć od lampy błyskowej, przynajmniej doświetli pomieszczenia i większy procent zdjęć będzie mieć właściwą ekspozycję.

    Winieta nie jest pochodną za małej ogniskowej, lecz konstrukcji obiektywu z której wynika wielkość pola obrazowego. Dla aps-c promień koła opisanego na matrycy wynosi ok. 15 mm i dla tej wielkości projektowane są szkła DX. Natomiast pełna klatka ma promień koła opisanego na matrycy ok. 22 mm, i szkła FX zapewniają obsługę takiej matrycy. Stąd też, szkła pełnoklatkowe obsłużą obydwie wielkości matryc (DX i FX) natomiast obiektyw DX pracują tylko z matrycą aps-c. Zarówno nikkor 35/1.8 oraz 18-105/3.5-5.6 są szkłami DX, stąd też wesoła reakcja kolegów.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Proszę Cię... Znajdź sobie specyfikację obu aparatów i zobacz czym się różnią. A jak to przerasta Twoje umiejętności i wiedzę, to wpłać 20 k na konto oszczędnościowe i zabieraj się za naukę, żeby wiedzieć o co chodzi w tych aparatach i całej fotografii
    A tak na poważnie, to na tym etapie wątku nikt Cię chyba poważnie nie potraktuje, więc daj znać jak trzeba będzie zamknąć wątek
    Mijasz się kompletnie z tematem.. Od tego jest forum, że zadaje pytania. Skoro nie masz informacji o tym sprzęcie to po co się udzielasz? Czytałem specyfikację ale co ma wiedza teoretyczna do praktyki i doświadczenia osób, które tutaj są? Nie potrzebuję informacji które body ma lepsze parametry. Potrzebuje informacji z doświadczenia nad pracą z tym sprzętem. Ludzi, którzy z niego korzystali. O jego wadach i walorach na ile są one przydatne..

  8. #28

    Domyślnie

    Zupełnie poważnie - zainwestuj w podstawowy kurs fotografii, wstrzymaj się na pół roku z zakupem, oszczędzisz sobie rozczarowań.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Winieta nie jest pochodną za małej ogniskowej, lecz konstrukcji obiektywu z której wynika wielkość pola obrazowego. Dla aps-c promień koła opisanego na matrycy wynosi ok. 15 mm i dla tej wielkości projektowane są szkła DX. Natomiast pełna klatka ma promień koła opisanego na matrycy ok. 22 mm, i szkła FX zapewniają obsługę takiej matrycy. Stąd też, szkła pełnoklatkowe obsłużą obydwie wielkości matryc (DX i FX) natomiast obiektyw DX pracują tylko z matrycą aps-c. Zarówno nikkor 35/1.8 oraz 18-105/3.5-5.6 są szkłami DX, stąd też wesoła reakcja kolegów.
    Dziękuje bardzo za rzeczowe informację ehh.. Gdybym wiedział to od razu kupowałbym obiektywy FX

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Czy jest tu ktoś kto korzysta bądź pracuje na tym sprzęcie? Nikon D850 bądź D5? I mają może jakieś porównanie? Za teoretyczne odpowiedzi dziękuje.

  10. #30

    Domyślnie

    Na D5 zabraknie Ci funduszy, nawet na używkę. Pozostaje D850. I nawet zostanie na obiektyw

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektywy z D50 a body D3100- czy będą pasowały do nowego body ?
    By Dramaturg in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 19:11
  2. Nic nowego
    By hackermuz in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-09-2010, 17:24
  3. Pomoc w wybraniu nowego body.
    By jarring in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 07:25
  4. Nowe fotki z nowego body..
    By franz55 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-08-2008, 13:56
  5. Nikon body problem, czerwony pasek na fotce, pomozcie
    By filipontheroad in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-04-2007, 15:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •