Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lesza Zobacz posta
    Mam Nikkor 35mm 1.8 oraz Nikkor 18-105 3.5-5.6. W większości używany jest ten pierwszy. Zamierzam jeszcze dokupić 50mm 1.4. Fotografuje głównie ludzi okazyjnie naturę (ale skupmy się na ludziach). Sesje pozowane w plenerze i imprezy okolicznościowe. Budżet na body do 20 tys. zł. Ale jak będzie coś w normalniejszej cenie godne polecenia to miłoby było zobaczyć
    I Ty do tego body za 20k chcesz podłączyć 35DX i 18-105? No weź... Kup sobie D750, sprzedaj to co masz i dokup Tamrona 24-70 G2, do tego może 70-200 G2. Wyrobisz się w 20k, foty będą wyrywać z butów

  2. #12

    Domyślnie

    Pytanie było o obiektywy jakie mam Wiadomo, że w następnej kolejności zainwestuje w obiektywy z tym, że fajnie gdybym mógł wykorzystać obiektywy, które mam.

  3. #13

    Domyślnie

    Chcesz kupic puszkę za 20k i pytasz na forum co ludzie polecają z FX z dotykiem.... ?

  4. #14

    Domyślnie

    Obiektywy, które masz w zasadzie do pełnej klatki się nie nadają zatem czeka Cię wymiana szklarni. I teraz jeśli 20k to ma być body + słoiki to jak wyżej D750 będzie spoko opcją. Jeśli 20K na samo body + masz kasę na nową szklarnię to co się będziesz szczypał? D850! I dotyk będzie! fiu fiu!
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    Obiektywy, które masz w zasadzie do pełnej klatki się nie nadają zatem czeka Cię wymiana szklarni.
    W jakim sensie się nie nadają?

    Dziękuję za porady, padł tam jeszcze model D5? Widziałem ceny D850 17 tyś. a D5 26 tyś, skąd ta różnica cen? czym się różni jeden od drugiego?

  6. #16

    Domyślnie

    Szkła DX podpięte pod body pełnoklatkowe będą Ci dawać olbrzymią winietę, w zasadzie w takiej sytuacji ich używanie jest pozbawione jakiegokolwiek sensu. Po drugie, możesz korzystać z takich szkieł jeśli przełączysz pełnoklatkowe body w tryb DX... ale kuźwa to po co w zasadzie wydawać kupę hajsu na pełną klatkę? Chyba tylko wtedy jeśli mamy za dużo zbędnej kasy i nie wiemy co z nią robić. Tak czy inaczej - chcesz pełną klatkę, pożegnaj się z obecnymi szkłami i licz się z tym, że szkła pod pełną klatkę tanie nie będą.
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  7. #17

    Domyślnie

    Ja to nie wiem czy koledze ta pełna klatka potrzebna do czegokolwiek. Może po prostu nowszy lepszy DX, jeżeli problem z polami AF to polecam D500 a i obiektywy które masz wykorzystasz. Znajomy robi nim wyścigi moto GP i AF daje radę to tu z ludźmi też powinien. Może pożycz sobie taki aparat i popróbuj?

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lesza Zobacz posta
    Widziałem ceny D850 17 tyś. a D5 26 tyś, skąd ta różnica cen? czym się różni jeden od drugiego?
    To jest poważne pytanie? Jak tak, to zastanów się po co Ci aparat i jak wygląda Twój zakres wiedzy o fotografii, zanim utopisz 20 k zł...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    Szkła DX podpięte pod body pełnoklatkowe będą Ci dawać olbrzymią winietę,
    To dlatego, że mają za małą ogniskową? Czy dlaczego?
    Zapomniałem jeszcze dodać, że chciałem zmienić na większą klatkę też dlatego, żeby móc robić zdjęcia z bliższej odległości ( w małych pomieszczeniach).
    I jeszcze moje ostatnie pytanie o te różnice miedzy D850 a D5

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    To jest poważne pytanie? Jak tak, to zastanów się po co Ci aparat i jak wygląda Twój zakres wiedzy o fotografii, zanim utopisz 20 k zł...
    W sumie to nie jest odpowiedź na pytanie..
    Ostatnio edytowane przez Lesza ; 20-11-2017 o 17:18

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lesza Zobacz posta
    To dlatego, że mają za małą ogniskową? Czy dlaczego?
    Ogniskowa może być dowolna (w rozsądnym fizycznie zakresie). Twoje obiektywy mają po prostu ZA MAŁO SZKŁA, żeby pokryć pole matrycy rozmiaru FX. Są za to na tyle małe, że wystarczy to na pokrycie mniejszej matrycy DX.

    Moim zdaniem za słabo znasz swój aparat, swoje obiektywy i podstawowe zasady fotografii w ogóle, żeby już teraz kupować cokolwiek droższego.

    To nie jest ani najlepszy moment, ani najlepszy pomysł, żeby kupować cokolwiek. Lepiej nabrać doświadczenia, żeby dokonać zakupu bardziej świadomie.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektywy z D50 a body D3100- czy będą pasowały do nowego body ?
    By Dramaturg in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 19:11
  2. Nic nowego
    By hackermuz in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-09-2010, 17:24
  3. Pomoc w wybraniu nowego body.
    By jarring in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 07:25
  4. Nowe fotki z nowego body..
    By franz55 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-08-2008, 13:56
  5. Nikon body problem, czerwony pasek na fotce, pomozcie
    By filipontheroad in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-04-2007, 15:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •