Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Nikon D3s + wyzwalacze z Canona

    Cześć.
    Kupiłem Nikona D3s zmieniając tym samym system. Zostało mi trochę wyzwalaczy YONGNUO RF-603C, czyli ze stopką Canona. I teoretycznie powinno to ze sobą współpracować. Co więcej rozmawiałem ze sklepem Fripers, bo tam kupowałem wyzwalacze i sprawdzili, że nadajnik ze stopką Canona bez problemu im działa w sankach Nikona. U mnie natomias w D3s sprawa wygląda tak. Po wsunięciu nadajnika w sanki do końca nie ma żadnej reakcji. Jeżeli jednak nadajnik trochę cofnę w sankach, z tego co tak obserwuje do pozycji tych dodatkowych dwóch styków, nadajnik zaczyna wyzwalać ale po kilku błyskach blokuje mi aparat. Aparat natomiast lampę taka z jednym stykiem wyzwala bez problemu. Nie mam możliwości sprawdzenia jak aparat działa z lampą systemową. Czy może mi ktoś coś podpowiedzieć? Mogę podejrzewać, że jakiś problem jest w samym aparacie?
    Ostatnio edytowane przez majeranek ; 20-11-2017 o 13:30

  2. #2

    Domyślnie

    Która wersja wyzwalaczy? Jeśli "II" to wyłącznik w pozycję TX, a dla pewności przy wsuwaniu na aparat podłożyłbym jakąś izolację z dziurą tylko na styk centralny. Jeśli pierwsza, dokupiłbym używany nadajnik 603n.
    Bardzo prawdopodobne, że po dosunięciu do końca styk centralny stopki nie trafia na pole w sankach.

  3. #3

    Domyślnie

    To pierwsza wersja wyzwalaczy. A myślisz, ze styk główny umiejscowiony jest w różnym miejscu w Nikonie i Canonie? Na moje oko ten styk jest umiejscowiony tak samo. A te styki dodatkowe mogą wprowadzać jakieś zamieszanie? Po co one są, jakie informacje przenoszą? Coś kiedyś czytałem o tym ale teraz już nie pamiętam. Jak izolowałem te pozostałe styki, w żadnej pozycji wyzwalacza w sankach nie udało mi się wyzwolić lamp. Jakieś to trochę nielogiczne.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    No i jeszcze jeden zrobiłem eksperyment. Przy zaizolowanych stykach tych dwóch w aparacie założyłem w sanki lampę canona i wyzwalała się bez problemu bez żadnych kombinacji z szukaniem pozycji w sankach.

  4. #4

    Domyślnie

    Nosz kurde przecież te wyzwalacze nie mogą się wyzwalać poprzez inny styk niż styk centralny! Nie mam pomysłu na to. To że styki centralne nie trafiają na siebie bym odrzucił całkowicie, tam tolerancja jest bardzo duża. Wysuwałem lampę z sanek na kilka milimetrów i ciągle synchronizowała.

  5. #5

    Domyślnie

    Przekładka izolacyjna - i fajnie, że działa
    Różnica położenia - pojawiały się informacje, o sprzęcie, który doskonale działa na body X, a nie działa na body Y, do momentu lekkiego przestawienia na sankach.

  6. #6

    Domyślnie

    No właśnie sęk w tym że ciągle nie działa. Działają lampy na aparacie różne, a te wyzwalacze nie chcą

  7. #7

    Domyślnie

    Pierwsza wersja wyzwalaczy 603 ma automatyczne przełączanie z trybu odbiornika na tryb nadajnika. Przełączają się w momencie wykrycia sygnału na jednym z dodatkowych pinów, i to jest różne dla Canona i Nikona.
    Druga wersja ma trójpozycyjny wyłącznik zasilania "off-tx-trx", jeśli przełączysz na "tx" to "na sztywno" ustawiasz go jako nadajnik, wtedy można go trzymać w ręce i wyzwalać lampy, albo założyć np. na starego Zenita.
    Jeśli masz wersje pierwszą dla Canona, to może pracować jako nadajnik tylko na Canonie EOS (chyba, że go przerobisz, schematy są w sieci).
    Dlatego najwygodniej byłoby kupić jedną sztukę 603n (lub 603n II).

  8. #8

    Domyślnie

    O widzisz i to jest sensowne wytłumaczenie Dzięki Wiedziałem, że musi w grę wchodzić jakiś dodatkowy styk w wyzwalaczu Jak rozumiem wersja pierwsza i druga gadają ze sobą bez problemu? Patrzyłem że ceny mają takie same, więc myślę że kupię tę drugą. Do Canona kupiłem jeden wyzwalacz z wężykiem spustowym do aparatu i używałem jako pilota. To akurat była przydatna funkcjonalność. Wyłącznik w pierwszej wersji jest niefortunnie umiejscowiony i jak się wszystko zmontowało z lampami reporterskimi to już dostępu do niego nie było. Przeniesienie włącznika na bok wyzwalacza to dobre rozwiązanie ale niestety pozostanę przy jedynkach. Nie opłaci się wymieniać. Mam tego sześć sztuk teraz będzie siódma. Jeszcze raz wielkie dzięki

Podobne wątki

  1. jak Nikon ...Canona reklamował :)
    By GrzesiekM in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-03-2012, 20:06
  2. Odbiornik Rf-603 do Canona, a nadajnik Rf-603 do NIkon
    By foto4deg in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 09:35
  3. nikon i obiektywy canona
    By mateo57 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-01-2012, 19:00
  4. Sigma z mocowaniem do Canona a Nikon?
    By Kacpik95 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 21:38
  5. Lampa dedykowana do Canona a body Nikon
    By hddk in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-06-2009, 10:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •