Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    W jaki sposób oglądasz te zdjęcia? Masz możliwość oceny odbitek, lub u autora na sensownym monitorze? Prace tego fotografa, które oglądałaś przed sesją wskazywały na znacząco inny styl obróbki? Może zabrakło wcześniejszych ustaleń i efekt to takie wpisanie się w typową modłę, kolorystyka żywa, ocieplone i mocno nasycone, jaskrawe, do tego duża winieta i wygładzanie. Piszesz, że zlecenie obejmowało portrety kilku osób, może część z nich prosiła wprost o mocną korektę zmarszczek itd.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    W jaki sposób oglądasz te zdjęcia? Masz możliwość oceny odbitek, lub u autora na sensownym monitorze? Prace tego fotografa, które oglądałaś przed sesją wskazywały na znacząco inny styl obróbki? Może zabrakło wcześniejszych ustaleń i efekt to takie wpisanie się w typową modłę, kolorystyka żywa, ocieplone i mocno nasycone, jaskrawe, do tego duża winieta i wygładzanie. Piszesz, że zlecenie obejmowało portrety kilku osób, może część z nich prosiła wprost o mocną korektę zmarszczek itd.
    Mam komputer MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014), odbitki najwcześniej za 3 tygodnie. Oglądałam pracę fotografa i w galerii miał jedną sesję właśnie w takim stylu, konkretnie sesję ciążową. Pozostałe "podkręcone", ale nie do takiego stopnia, żeby mnie to raziło. Co do ustalenia - poprosiłam o naturalną kolorystykę, umówiliśmy, że fotki będą jaśniejsze, bo oryginał wyszedł przyciemny.
    Co do tego czy ktoś poprosił o mocne wygładzenie, nie mam pewności, być może, ale nie ma co za bardzo wygładzać u osób w wieku 25-30 lat

  3. #13

    Domyślnie

    moim skromnym zdaniem szukasz problemu - nie jesteś obiektywna bo oceniasz siebie na zdjęciu/ które jest całkiem ok/ a nie pracę fotografa (w portfolio ma przykłady fot, wiec mniej więcej wiesz, czego możesz się spodziewać) - choć przyznam- torche za bardzo pogładził, nasycił, ale to juz indywidualne gusta

  4. #14

    Domyślnie

    Dziewczyna nie jest zadowolona z efektu a Wy jej wmawiacie, że się nie zna i że fotograf wie lepiej jak ona chce wyglądać na zdjęciu )
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  5. #15

    Domyślnie

    @monis190 takie teraz są niestety standardy że zamiast korygować wady urody światłem, pozą to się robi wszystko w Photoshopie, nawet dzieci. Jedni robią to lepiej inni gorzej. Efekt też zależy od gusty, i prawdą jest też że osoby fotografowane mają inne kryteria oceny samych siebie jak osoby trzecie.
    Nie wiem ile kosztowała Ciebie sesja ale pamiętam że najważniejsze w portrecie jest to jak ty zagrasz, co przekażesz czy się "otworzysz".
    Jak popatrzysz na stare zdjęcia to zobaczysz ile gracji kiedyś kobiety miały, nawet były szkoły uczące zachowania, układania dłoni, picia herbaty itd. Dziś niestety jak ktoś nie siedzi w temacie to samo ułożeni dłoni w zgrabny sposób to nie lada wyzwanie. Wiele kobiet nie potrafi się finezyjnie poruszać i zachowywać. Sam z takimi ludźmi pracuje i jest to przykre że jak sugerujesz by modelka delikatnie dotknęła opuszkami palców policzka to wygląda jakby sobie żelazko do twarzy przykładała.

    Zobacz na swoje zdjęcie jak ręce niezgrabnie trzymają te belkę, tak samo ułożenie ciała, nie wychylasz się ani nie wychodzisz, stoisz tak bez sensu sztywno i równo, do tego ta mina niepasująca do całości. Zdjęcie jest sztuczne w Twojej ocenie bo tak zagrałaś, obróbka nawet naturalna nie zmieni ułożenia i mimiki.
    Fotograf w obórce ratował co się dało, zachował linie policzków i napięcie koło ust co sporo osób też retuszuje albo mocno zmniejsza kontrast. Ale czy prawdę myślisz że więcej detali twarzy zmieni cokolwiek w tym zdjęciu?

    Więcej luzu i mniej stresu następnym razem, pomyśl o jakiejś historii byś ci łatwiej było wczuć się w role albo pokazać swój prawdziwy charakter. Jak widzisz nie wystarczy stanąć i liczyć na ładne zdjęcie, nawet jak fotograf ładnie retuszuje i się stara.

  6. #16

    Domyślnie

    nie widziałem Cię "bez photoshopa" ani też nie widziałem "surowego" zdjęcia więc w żaden sposób nie podejmuje się oceniać czy fotograf przesadził z obróbką czy nie.
    Za to troszkę czasu spędziłem przy sesjach modelkowych i wiem jakie są modelki
    Przeważnie modelki myślą, że wynajmując fotografa wynajmują również chirurga plastycznego, trenera personalnego i retuszera w jednym
    znam wiele przykładów gdzie podczas sesji powstały piękne zdjęcia a modelki robiły awantury bo nie wyszły na zdjęciach tak "pięknie" jak to sobie wyobrażały. A fotograf po prostu pokazał prawdę
    Znam wiele historii gdzie modelki blokowały materiał z sesji TFP bo miały za dużo ciała, za płaską pupę czy piersi nie tak ładne i jędrne jak dziewczyny z okładek.
    A ostatnio była afera w drugą stronę. Modelka (którą znam) robiła straszną awanturę na FB na wszelkich możliwych grupach bo fotograf za bardzo ją odchudził. Widziałem zdjęcie które zrobił ten fotograf i mnie się bardzo podobało - a dziewczyna wpadła w taki szał, że straszyła fotografa sprawami sądowymi (nawet wysłała jakieś przedsądowe pismo) za to, że jej zdaniem zrobił z niej całkiem inną osobę. Ale.... ten fotograf miał taki styl i wszystkie zdjęcia tak obrabiał i ta modelka widząc wcześniej co robi pojechała do niego na sesje...

    Po prostu kobieta zawsze znajdzie coś by się czepiać...

    teraz pytanie po co nas pytasz o opinię?
    obojętnie jaka by nie była to co dalej??? napiszesz do tego fotografa, że Bartek, Marek, Darek i Olek z forum nikoniarzy stwierdzili, że źle obrobił zdjęcie????
    a co jego to obchodzi co napisał Bartek, Marek czy Darek? ma swój styl pracy i tyle.
    Ma się zmienić dlatego, że ktoś coś tam skomentował?
    Ostatnio edytowane przez Bartek - NinoVeron ; 20-11-2017 o 18:46
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Prosba o ocene HDR
    By robert.zydziak in forum Architektura
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 11:38
  2. [ Grafizacja ] Prośba o ocenę
    By pr0 in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-09-2010, 11:59
  3. [ Portret ] Prośba o ocenę
    By PD71 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-11-2009, 20:01
  4. [ Krajobraz ] Prośba o ocenę.
    By krzysiekpoli in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-11-2009, 20:24
  5. Prośba o ocenę
    By PD71 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-03-2009, 20:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •