Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
  1. #1

    Domyślnie Przygoda ze strobingiem

    Witam

    Chcę zacząć fotografować z lampą błyskową. Tematem zdjęć będą moje dzieci oraz żona. Fotki w niewielkim pomieszczeniu, z tłem imitującym jakiś bajkowy motyw, imprezy okolicznościowe typu urodziny dzieciaków lub też raz na ruski rok coś w plenerze z racji tego, że mieszkam obok lasu.
    Jeżeli chodzi o puszkę to jest to D5300, obiektyw 18-105mm oraz 50mm 1.8g.
    Póki co moim typem jest YN-685. Nie chcę wyzwalać z fotoceli tylko radiowo. Jaki do tego wyzwalacz wystarczy? Jeżeli wpadnie jeszcze coś grosza to dokupię jeszcze jedną lampę.
    Czy ta lampa wystarczy do portretu lub czegoś więcej np. softbox 70,80cm czy tylko zostaje parasolka z braku mocy?
    Proszę o skomentowanie mojego pomysłu lub też sugestię na temat innego zestawu. Z góry dziękuję za pomoc

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  2. #2

    Domyślnie

    YN RF-603n (jedna sztuka, wersja pierwsza lub "II"), ale YN622n-tx da większe możliwości.

  3. #3

    Domyślnie

    A czy ta lampa uciągnie softboxa w sensie doświetli go i foto będzie satysfakcjonujące?

    @r_m chodzi tutaj o lampę Yongnuo YN-685EX
    Ostatnio edytowane przez angernature ; 20-11-2017 o 11:40

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez angernature Zobacz posta
    A czy ta lampa uciągnie softboxa w sensie doświetli go i foto będzie satysfakcjonujące?
    Zależy gdzie i jak.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez angernature Zobacz posta
    chodzi tutaj o lampę Yongnuo YN-685EX
    Sprawdź w instrukcji, czy ma możliwość wyzwalania przez RF-603, 605 i 622, moja ma (ale dla Canona).
    Jeśli lampa ma wbudowany odbiornik, to potrzebujesz tylko nadajnik na aparat. Proste nadajniki umożliwią tylko wyzwolenie, na czasie nie krótszym niż czas synchronizacji Twojego aparatu. Sterownik 622 oprócz tego umożliwi zdalną regulację mocy lampy, oraz synchronizację z krótkimi czasami naświetlania.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Sprawdź w instrukcji, czy ma możliwość wyzwalania przez RF-603, 605 i 622, moja ma (ale dla Canona).
    Jeśli lampa ma wbudowany odbiornik, to potrzebujesz tylko nadajnik na aparat. Proste nadajniki umożliwią tylko wyzwolenie, na czasie nie krótszym niż czas synchronizacji Twojego aparatu. Sterownik 622 oprócz tego umożliwi zdalną regulację mocy lampy, oraz synchronizację z krótkimi czasami naświetlania.
    "Lampa błyskowa YN685 obsługuje radiową komunikację z aparatami Nikon w systemie iTTL poprzez wbudowany odbiornik YN-622C, sterownik YN-622C-TX oraz wyzwalanie za pomocą urządzeń YN-560IV, YN-560TX i RF-605/RF-603II/RF-603." Statyw może być taki zwyczajny z alledrogo wraz z uchwytem i parasolką rozumiem?

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  7. #7

    Domyślnie

    Statyw - niby tak, ale...
    Te najtańsze (w-803) są lekkie, małe, a co za tym idzie delikatne. W plenerze lepiej, żeby ktoś go trzymał, bo z parasolką każdy podmuch wiatru może go przewrócić. Statywy w-806 są większe, cięższe, i bez problemu utrzymają coś więcej, niż małą parasolkę.
    Uchwyt do lampy można kupić najtańszy, plastikowy, ale można mocniejszy (w rodzaju Phottix Varos, nawet najmniejszy), lub (przyszłościowo) uchwyt umożliwiający nie tylko założenie parasolki, ale także softboxów z mocowaniem Bowens.
    A miało być szybko, prosto...

  8. #8

    Domyślnie

    Ja się bawię w taki strobbing rodzinny. Mam 2x YN-685 i Metza 58 AF2 ze sterownikiem YN-622. Do odpalania tego zestawu polecam YN-622C-TX, czy to w TTL'u czy manualnie czy w HSS wszystko działa. Czy wystarczy 1 lampa do parasolki? W warunkach amatorskich tak. Jak brakuje ci mocy to podnosisz ISO, to nie sesja profesjonalna, gdzie musisz mieć ISO100 i F8. Dla przykładu: do oświetlenia sylwetki parasolką-softboxem 110 cm przy parametrach F4, T1/200, ISO 200 potrzebna jest 1/2 mocy lampy YN-685.
    A7III

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychoo_ Zobacz posta
    polecam YN-622C-TX
    Na pewno to polecasz do Nikona d5300?

  10. #10

    Domyślnie

    Super. Serdecznie dziękuję za udzielone wskazówki i rozwiązania Gdybym czegoś nie ogarnął to się w tym temacie jeszcze odezwę

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Nietypowa przygoda
    By gregory_21 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-03-2010, 13:52
  2. [ Przyroda ] Przygoda z Żurawiami...
    By hesja in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 20:34
  3. [ Makro ] ''Przygoda miłosna''
    By arachiusz in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-10-2007, 17:56
  4. Przygoda z MORĄ
    By antonjo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-07-2004, 13:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •