Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33
  1. #11

    Domyślnie

    Witam ponownie. Jestem zadowolony z zakupów, które mi tutaj poradziliście.
    Mam nowe pytanie. Chciałbym kupić softbox Octe Phottix 80cm Easy-Up. Czy ta moja lampka zadowalająco będzie z nim współpracować?

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  2. #12

    Domyślnie

    Witam, chciałbym się podpiąć pod temat. Mam lampę Metz 44 AF-1, zwykła, prosta ale ma TTL, wyzwalam ją lampą wbudowaną. Niestety mimo ustawienia minimalnego błysku wyzwalającego 1/128 i tak wydaje mi się że błyska mocno, chciałbym jakoś tego uniknąć. Znalazłem coś takiego:
    http://allegro.pl/dyfuzor-odblysnik-...049635610.html
    Ktoś to miał, używał? Sprawdza się? Błyska do tyłu, ale czy wyzoli lampę?
    Chodzi mi po głowie też kupno SB-700, która mógłbym wyzwalać Metzem ale szczerze to wolałbym wyzwalać wbudowaną (jedna lampa mniej, mniej baterii, ciężaru itp)
    Ewentualnie potrzebowałbym wyzwalaczy ale koniecznie z TTL, jakie są najtańsze?
    Jest jeszcze opcja inna, jeden nadajnik na aparat i do tego zamiana lampy na jakiegoś YN bo widziałem że maja wbudowany odbiornik.
    Generalnei szukam najlepszego rozwiązania, żeby cenowo było znośnie. Zastosowanie czysto amatorsko-domowo-hobbistycznie (zdjęcia okolicznościowe w pomieszczeniach póki co)
    Będę wdzięczny za rady.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  3. #13

    Domyślnie

    Nie możesz wyłączyć lampy wbudowanej w trybie sterownika? Rozumiem, błyski sterujące, ale one są bez dużego wpływu na zdjęcia.

  4. #14

    Domyślnie

    Jak wyłączę lampę wbudowaną to nie będzie błysku i nie wyzwoli zewnętrznej. Błysk może nie jest mocny ale chodzi mi np o taką sytuację że robię zdjęcie komuś, np dziecku z dosyć bliska i błysk jednak jakiś tam jest (wg mnie za mocny żeby nim dostać po oczach)
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  5. #15

    Domyślnie

    Nie wiem, czy dobrze się rozumiemy. Lampa wbudowana w trybie sterownika (oczywiście podniesiona), wyłączony błysk, wyzwoli lampę zewnętrzną ustawioną w trybie Slave. Widoczne będą błyski sterujące, według mnie wpływ na ekspozycję będzie b.mały, chyba, że błyskasz w kompletnych ciemnościach.
    Kup jakieś radiowe i będzie po problemie, nadajnik i odbiornik powinny być tej samej firmy, chyba, że chcesz eksperymentować.

  6. #16

    Domyślnie

    Dokładnie tak, lampa wbudowana w trybie sterownika, podniesiona, ustawiony błysk sterujący na moc 1/128 (najmniejszy jaki się da). Wszystko działa. Chodzi o zminimalizowanie błysku sterującego (może dyfuzor bo zmiękczy) lub zmianę kąta błyskania, np w górę.
    Co do sterowników z TTL to najtańsze około 400zł , mam rację?
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  7. #17

    Domyślnie

    Nie pamiętam już, jak było w d80, ale chyba to się nie zmieniło i w d7200 mogę ustawić "Wbudowana >Tryb - - -" i dalej "Grupa A>Tryb TTL". Dla mnie to standardowe ustawienie.

  8. #18

    Domyślnie

    Dzięki. Tak się trochę rozglądnąłem i w zasadzie niegłupie rozwiązanie dla mnie to zmiana tego Metza na YN-685 i kupno jednego wyzwalacza YN-622 jako nadajnik. W 650-700 zł się zmieszczę. I powinno działać.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  9. #19

    Domyślnie

    Sytuacja, kiedy przeszkadza błysk sterujący (zamykanie oczu?) to jak dla mnie marginalna sprawa. Użyj dłuższej ogniskowej, ewentualnie pokombinuj z lekkim przysłonięciem lampy, np. spróbowałbym jakimś kartonikiem wielkości biletu autobusowego kilka-kilkanaście cm od lampy, żeby fotografowana osoba nie widziała światła. Wszystko zależy jak często używasz i jakie masz wymagania.
    Nie prościej kupić YN-622N zestaw transmiter + nadajnik? Lub coś podobnego, bez zmiany lampy.

  10. #20

    Domyślnie

    Taki zestaw to koszt 400zł. Za lampę YN-685 jeden wyzwalacz YN-622-TX trzeba dać jakieś 650zł, więc 250zł różnicy. Lampę i tak chciałem zmienić, ma kiepskie mocowanie, zakleszcza się i piny czasem nie stykają i wali na max i prześwietla. Poza tym to moja pierwsza lampa, kupiona po taniości do nauki.
    Myślę że z 250zł to niedużo, a załatwi mi dwie sprawy. Co do używania to przede wszystkim zdjęcia "domowe", jakieś imprezy okolicznościowe itp, święta, urodziny. Na drugim miejscu dla zabawy i do dalszej nauki. Może błysk sterujący nie jest bardzo mocny, ale jest a ja wolałbym go uniknąć skoro jest taka opcja. Co innego jak biegam z aparatem na imprezie i błyskam po oczach bł. sterującym (nawet jak delikatnie) a co innego jak błyska sobie tylko zewnętrzna gdzieś tam z boku. Mam nadzieję że wyjaśniłem o co mi chodzi.
    Generalnie YN-685 jeden wyzwalacz YN-622-TX by mi wystarczył ?
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Nietypowa przygoda
    By gregory_21 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-03-2010, 13:52
  2. [ Przyroda ] Przygoda z Żurawiami...
    By hesja in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 20:34
  3. [ Makro ] ''Przygoda miłosna''
    By arachiusz in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-10-2007, 17:56
  4. Przygoda z MORĄ
    By antonjo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-07-2004, 13:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •