Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1

    Domyślnie Niezadowolenie z kitowego obiektywu

    Witam. To mój pierwszy post na forum. Jestem dość początkującym fotografem i tydzień temu po przeanalizowaniu kilku ostatnich tematów na forum wybrałem jako swój aparat Nikona D5300 wraz z kitowym obiektowym 18-105. Po kilku dniach dosyć czasochłonnej zabawy zaczęła mi doskwierać słaba jasność obiektywu i bardzo słaby efekt makro.
    Z okazji tego, że jeszczę mogę zwrócić swój sprzęt chciałbym się dowiedzieć od was czy znajdę zamiennie na ten obiektyw do tego body jakąś stalkę 1.8 (lub inną) w cenie z body do 3000 zł? Czy może odrazu wybrać inny model? Pasjonuje się robieniem zdjęć bokeh (postacie ludzi z rozmytym tłem),portretów oraz makro elementów krajobrazu z tłem. Nieraz może mi służyć do zdjęc krajobrazów i nocnej fotografii. Rzadko używam zooma, ponieważ moje ciało służy mi za to ?
    Czy jest sens oddawania sprzętu i wymiany na coś bardziej odpowiedniego?
    Jakie straty będa wiązać sie jeszcze z wymianą na stalkę w stosunku do tego obiektywu? Opłaca się bawić w oddawanie?
    ? Liczę na bardzo wyczerpujące odpowiedzi, ponieważ nie stać mnie narazie na więcej, a swój wcześniejszy aparat straciłem. Pozdrawiam ?
    Ostatnio edytowane przez marek_puk20 ; 19-11-2017 o 06:51

  2. #2

    Domyślnie

    Kup używany N50 f/1.8. N18-105 zostaw,zobaczysz,że jeszcze go docenisz. Izacznij zbierać pieniądze,pinieważ kiedy zechcesz się każdą z opisanych dziedzin fotograficznych zajmować poważniej,zaczniesz wydawać kolejne złotówki
    Ostatnio edytowane przez dannywrocek ; 19-11-2017 o 09:55
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  3. #3

    Domyślnie

    Ja bym doradził Tamrona 60 2.0 Makro. Dość dobry obiektyw makro do DX, a przez światło 2 (chyba dość dobrze trzymane na małych odległościach), będzie dobry do portretów. A jak chcesz realizować ambitne plany, to zbieraj, zbieraj i jeszcze raz zbieraj kasę... A 18-105 oczywiście zostaw, z jedną stałką nie będzie wygodnie...

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym kita wymienił na T17-50 2.8. Krócej, ale jaśniej.
    ;]

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale tamron 17-50 jest droższy o 300zł od dużo lepszej sigmy 17-50.
    Taka sigma to kompromis miedzy stałkami, a ciemnymi zoomami, będzie jasno i ostro.

  6. #6

    Domyślnie

    Sigma w wersji 17-50 z HSMem jest zdecydowanie lepszym wyborem od Tamrona. To generalnie idealny zamiennik KITa na APS-C w każdym systemie.

  7. #7

    Domyślnie

    Ale żaden z tych obiektywów nie zrobi dobrego makro. Mało tego. Jasna 50-tka będzie o wiele za wąska do pomieszczeń. S17-50 jest sporo droższe od 18-105, T17-50 używany jest w podobnej cenie jak 18-105 (nowy) ale jest gorszy od sigmy. A marek_puk20 dopiero co zaczął robić zdjęcia nowym lustrem. Myślę, że wyobrażenia o świetności lustrzanek przerosły rzeczywistość, a podstaw fotografii niestety brak. Marek_puk20 nie sądź, że robiąc zdjęcia w domu przy świetle żarówki uzyskasz jakieś zachwycające rezultaty. Na dworze także nie jest super o tej porze roku - brudno, szaro i ponuro. 18-105 to bardzo dobry obiektyw na początek ale nie oczekuj cudów, tym bardziej w takiej porze roku.

    ps. dannywrocek N50 1.8 do D5300 powinien być w wersji AF-S, a ten kosztuje 800zł.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  8. #8

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz uzyskać duże rozmycie przy portrecie i dobre zbliżenie makro przy relatywnie niskiej cenie to chyba tylko ten Tamron 60/2 spełni jakoś Twoje wymagania. Mam ten obiektyw, jest bardzo ostry i w makro jestem z niego zadowolony, bo jest naprawdę ostry. Zawiodłem się nim trochę przy portrecie, a jest to związane z jego dość słabym AF-em więc przy pełnym otworze bez do ostrzenia ręcznego wyniki są częstro dość marne. Sigma 17-50/2.8 jest również ostra i bez porównania lepiej działa AF, natomiast do makro to raczej nie bardzo się nadaje. Z Sigmą i z makro to zależy też jakiego oczekujesz powiększenia. Ja bym chyba zostawił tego Nikkora 18-105 i dokupił Tamrona, ja kupiłem używanego za 900zł.

  9. #9

    Domyślnie

    Oglądam porównania tych obiektywów o których wczesniej wspominałem i naprawdę ten mój kit słabo wypada przy nich...
    Naprawdę nie ma sensu wymieniać 18- 105 na którys z nich:
    Nikon AF-S DX NIKKOR 35MM F/1.8G
    Nikon Nikkor AF 50 mm f/1.8D

    Albo jak mówicie coś bardziej uniwersalnego 2.8

    Może pytanie bardzo amatorskie jakie skutki negatywne będą, jesli wymienie jednak ten kit?

    Zależy mi bardziej na lepszej optyce niż ogniskowej naprawdę... Co możecie mi jeszcze doradzić? A może tak jak mówicie jest sens zostania z tym kitem i uzbieranie pięniędzy na stalkę? Hm?

    Moj dylemat rodzi się tylko przez to, że nie mam aktualnie możliwości ich wypróbowania, a mam jeszcze czas gdy mogę oddać ten obiektyw kit i go wymienić...
    Ostatnio edytowane przez marek_puk20 ; 20-11-2017 o 01:05

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Bierz sigme 17-50 i będziesz zadowolony, nie ma co wiele się rozpisywać bo widzę że jesteś na etapie poznawania sprzętu jaki masz, a 18-105 to dobry obiektyw, na 105mm można ładnie rozmyć tło, zakres 50-105 jeśli się używa dużo może się okazać ważniejszy od jasnego zakresu 17-50 i wiele wiele innych plusów/minusów, dokupowanie stałki ma sens jeśli wiesz do czego będzie ci potrzebna.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zamiennik szkła kitowego 18-55
    By Manius in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 23-01-2010, 00:09
  2. Następca Kitowego 18-55, z przeznaczeniem do gór i pejzażu
    By brooczek in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-04-2009, 11:46
  3. Obiektyw standardowy zamiast kitowego 18-55
    By Manius in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-04-2009, 13:13
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-01-2007, 20:03
  5. Niezadowolenie z D70S
    By hudybart in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 01-11-2006, 00:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •