Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35
  1. #11

    Domyślnie

    Problem w tym, że sigma ta przekracza możliwości mojego budżetu, a ten kit naprawdę drażni mnie swoją ciemnością i słabą głębią...

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Używany tamron 17-50 albo nikkor 35mm, który jest najtańszą opcją, jeśli wolisz ciaśniej to 50mm w wersji G.

  3. #13

    Domyślnie

    N50 1.8 D nie będzie dobrze współpracował z D5300. Musiałbyś kupić nowszą wersję z własnym silnikiem. Jak chcesz się przekonać, czy ogniskowa nie ma dla ciebie znaczenia, to ustaw obiektyw 18-105 na jedną ogniskową np.35mm i tak porób zdjęcie przez kilka dni.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  4. #14

    Domyślnie

    Najbardziej uniwersalnym szkłem z tutaj polecanych, zarazem bardzo dobrym optycznie będzie Sigma 17-50, która wcale nie jest droga jeśli wziąć pod uwagę to co w zamian oferuje. Ja jednak mam wrażenie (być może mylne), że autor nie do końca potrafi wykorzystać potencjał obecnego szkła czyli 18-105. Jest ciemny to fakt, ale jak na swoją cenę oferuje bardzo dobrej jakości obraz, dość ostry i kontrastowy. Poza tym takiej uniwersalności jaką on oferuje próżno szukać w polecanych tutaj obiektywach. Jeśli chodzi o rozmycie tła to tez można na nim uzyskać fajne efekty wykorzystując do tego celu najdłuższą ogniskową. Przez wiele lat korzystałem z tego szkła w połączeniu z D90 i ceniłem go właśnie za jego właściwości optyczne, zakres ogniskowych jak i wagę, która podczas łazęgowania z aparatem była nie do przecenienia.
    Ostatnio edytowane przez Piechu ; 20-11-2017 o 09:28
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  5. #15

    Domyślnie

    @marek_puk20: problem polega na tym, że musisz się nauczyć fotografować lustrzanką. Pierwsze zdjęcia będą mocno odbiegać od Twoich wyobrażeń zdjęć, które widziałeś już w swojej głowie przed zakupem lustrzanki. Poczytaj trochę, pofotografuj tym co masz, nabierz wiekszej wprawy i poznaj swój aparat. Tak za kilka miesięcy zobaczysz poprawę i wtedy zdecydujesz, jaki obiektyw dokupić lub na jaki wymienić tego Nikkora. Każdy z nas (uogólniam oczywiście) przez to przechodził, więc nie jesteś pierwszy Ćwicz, Ćwicz i jeszcze raz ćwicz Próbój swoich sił we wszystkich rodzajach fotografi (najtrudniej będzie ogarnąć tym zestawem makro, ale z doświadczenia wiem, że "zajawka" na makro jest tylko chwilowa na ogół). Masz bardzo uniwersalny zestaw, z dobrym body i dobrym obiektywem. Uszy do góry i rób zdjęcia
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dannywrocek Zobacz posta
    @marek_puk20: problem polega na tym, że musisz się nauczyć fotografować lustrzanką. Pierwsze zdjęcia będą mocno odbiegać od Twoich wyobrażeń zdjęć, które widziałeś już w swojej głowie przed zakupem lustrzanki. Poczytaj trochę, pofotografuj tym co masz, nabierz wiekszej wprawy i poznaj swój aparat. Tak za kilka miesięcy zobaczysz poprawę i wtedy zdecydujesz, jaki obiektyw dokupić lub na jaki wymienić tego Nikkora. Każdy z nas (uogólniam oczywiście) przez to przechodził, więc nie jesteś pierwszy Ćwicz, Ćwicz i jeszcze raz ćwicz Próbój swoich sił we wszystkich rodzajach fotografi (najtrudniej będzie ogarnąć tym zestawem makro, ale z doświadczenia wiem, że "zajawka" na makro jest tylko chwilowa na ogół). Masz bardzo uniwersalny zestaw, z dobrym body i dobrym obiektywem. Uszy do góry i rób zdjęcia
    Popieram kolegę i sądzę, że nie obiektyw a brak podstawowej wiedzy jest tutaj głównym problemem.

  7. #17

    Domyślnie

    Narazie długo nie zakupię kolejnego obiektywu. Możliwe, że macie racje panowie. Ten dylemat poprostu narodził się z tego, że kiedyś miałem okazje korzystać z tego nikona 50 mm 1.8 i bardzo mnie urzekł swoją głębią ostrości i plastyką. Więc po nabyciu tego obiektywu kitowego trochę się zawiodłem. Może źle się wcześniej określiłem potrzebuję obiektywu do robienia takich zdjęć jak naprzykład to:
    http://www.celebskart.com/wp-content...ne-2017-09.jpg
    Ewentualnie do zdjęć krajobrazu i naprawdę nie widzę sensu posiadania dużej ogniskowej... Wolę odpowiednio znaleźć miejscę do wykonania jak najlepszej kompozycji lub odpowiednio wyciąć to w postprodukcji. Najchętniej wziąłbym tę sigmę, jednak aktualnie mnie na nią nie stać. A póki mogę jeszcze zamienić ten obiektyw kitowy na inny naprawdę się zastanawiam... Pierwszym sprawdzianem będzie robienie zdjęć portretowych i krajobrazy wraz ze zdjęciami nocnymi na fuercie. Co możecie mi jeszcze doradzić (jestem naprawdę amatorem, proszę o wyrozumiałość). Może to też przez to, że przez długi czas lustrzanki miałem okazje testować tylko i wyłącznie dzięki swoim znajomym, a sam wykonywałem zdjęcia telefonem...

    Po sprawdzeniu na swoim aparacie stwierdziłem, że ogniskowa 35 mm będzie dużo bardziej uniwersalna niż 50 mm, bo nie robię zdjęć samej twarzy.
    Ostatnio edytowane przez marek_puk20 ; 20-11-2017 o 12:23

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek_puk20 Zobacz posta
    Problem w tym, że sigma ta przekracza możliwości mojego budżetu, a ten kit naprawdę drażni mnie swoją ciemnością i słabą głębią...
    Jeżeli faktycznie Twój obiektyw drażni Cię "ciemnością i słabą głębią"- jak piszesz, to niestety nie ma dla Ciebie dobrych wiadomości, ponieważ fizyki się nie przeskoczy, albo będzie głębia i ciemno (mały otwór przysłony), albo jasno (duży otwór przysłony) i mała głębia. Jak kupisz Sigmę to będziesz mógł tylko zwiększyć otwór przysłony i jeszcze bardziej zmniejszyć głębię ostrości. Chyba, że miałeś coś innego na myśli.

  9. #19

    Domyślnie

    W zdjęciu zaprezentowanym przez Ciebie nie ma nic nadzwyczajnego. Żeby wykonać takie zdjęcie trzeba mieć podstawową wiedzę o oświetleniu i postprodukcji. Do wykonania takiego zdjęcia nie potrzeba obiektywów, o których piszesz. Z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami jesteś w stanie takie zdjęcie zrobić przy pomocy 18-105.
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  10. #20

    Domyślnie

    A do czegoś takiegoKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fwafwafawf.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	579,5 KB
ID:	1301

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zamiennik szkła kitowego 18-55
    By Manius in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 23-01-2010, 00:09
  2. Następca Kitowego 18-55, z przeznaczeniem do gór i pejzażu
    By brooczek in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-04-2009, 11:46
  3. Obiektyw standardowy zamiast kitowego 18-55
    By Manius in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-04-2009, 13:13
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-01-2007, 20:03
  5. Niezadowolenie z D70S
    By hudybart in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 01-11-2006, 00:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •