Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Po prostu nie kupuj. Przeproś sprzedającego za swoje niedopatrzenie, pokryj ewentualne koszty które sprzedający ponosi w związku z brakiem realizacji transakcji i tyle.

  2. #12

    Domyślnie

    KaarooL Tobie również lekko przyszło ocenić sprzedającego "Napisał że nie a to już wiele mówi o sprawie.", "dobrze że zapaliła się ta lampka bo wielu ludzi nie ma tego instynktu i traci kasę."

    Ebay jak i Paypal to nie Allegro, tutaj potrafią kasę ściągnąć bezpośrednio z konta bankowego, bez pytania się ciebie o zgodę. Miałem sytuacje gdzie gościowi zrobili debet i dostał dodatkowe koszta bankowe.
    Za to ubezpieczenie Ebay pobiera sobie 10% prowizji paypal kolo 4% jak dobrze pamiętam.

    Teraz najważniejsze tak ebay jak i paypal stoi po stronie kupującego, dlatego jako sprzedawca na takie akcje jak Twoje od razu włącza mi się czerwona lampka. Przybicie piątki przy odbiorze to dobry żart. Jest to też stara metoda gdy ktoś wygrywa przedmiot wysyła niby znajomego po odbiór. Ten zabiera przedmiot a kupujący zgłasza do paypala/Ebaya że towaru nie otrzymał. Sprzedający traci przedmiot i kasę.
    Dlatego nie dziw się że mało kto idzie na kombinacje, ebay do tego monitoruje rozmowy, może zablokować Tobie albo jemu konto, i ponownie sprzedający traci jak z tego się utrzymuje.

    Piszesz że sprzedający ma kilkaset pozytywów więc to sprawdzony sprzedawca, jakby kupował komentarze to zobaczysz to po dacie ich wystawienia oraz czasami widać co kupiono lub sprzedano.


    Jak masz wątpliwości to napisz i przeproś, licytacja zostanie unieważniona z winy kupującego. Skoro sprzęt był za niską wartość to i pewnie jemu się to nie podoba, bo od tej kwoty odejmij 14% prowizji.

    Masz racje by być ostrożnym bo nikt ci gwarancji nie da. Ale podeślij link do sprzedającego to może ci coś więcej napisze.

    ps. Możesz też płacić kartą kredytową one również są ubezpieczone. I ponownie przypomnę tylko paypal.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 19-11-2017 o 22:54

  3. #13

    Domyślnie

    90s:

    Dzięki za dodatkowe rady. Wczoraj pod wieczór poprosiłem sprzedającego o wycofanie aukcji i zrobił to, na szczęście bez przebojów. Przyklepałem zamknięcie, potwierdziłem że jeszcze nie zapłaciłem za przedmiot i po sprawie.

    Dobrze że uczuliliście mnie na Paypal - będę tego pilnował przy kolejnym podejściu do tematu.

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale tu troszkę trzeba rozjaśnić zamieszaną sprawę, ja nie używam paypal z w/w względów gdzie mogą być różne dziwne sytuacje zwrotu jak i obłożenia prowizją, stosuje "credit card via paypal" bez posiadania konta paypal ponieważ wtedy mamy zabezpieczenie zwrotu paypal i mamy opcje cashback, nie ma automatu żadnego na twojej kasie bez twojej autoryzacji.
    Druga sprawa bardzo istotna, jeśli towar odbieramy osobiście to nie używamy żadnych płatności zdalnych tylko płacimy gotówką, nie wyobrażam sobie żeby ktoś kto zapłacił paypal przyszedł do mnie po odbiór towaru.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Druga sprawa bardzo istotna, jeśli towar odbieramy osobiście to nie używamy żadnych płatności zdalnych tylko płacimy gotówką, nie wyobrażam sobie żeby ktoś kto zapłacił paypal przyszedł do mnie po odbiór towaru.
    Tydzień temu przyleciał do mnie fotograf z Irlandii po odbiór Nikkora 200 f2 i zapłacił przez PayPal z tego prostego powodu, że na granicy z Norwegią musiałby się tłumaczyć z tak dużej gotówki. Nie widzę w tym nic dziwnego.

  6. #16

    Domyślnie

    Ale tu właśnie pojawia się problem, że kupujący zapłacił zdalnie, a Ty "komuś" wydałeś sprzęt. Kupujący zażąda np. potwierdzenia wysyłki i wygra bez problemu sprawę za pośrednictwem Paypala.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kiemlo Zobacz posta
    Ale tu właśnie pojawia się problem, że kupujący zapłacił zdalnie, a Ty "komuś" wydałeś sprzęt. Kupujący zażąda np. potwierdzenia wysyłki i wygra bez problemu sprawę za pośrednictwem Paypala.
    W brutalnej polskiej rzeczywistości gdzie każdy kambinuje jak oszukać drugiego pewnie tak by się mogło stać. Na szczęście nie wszyscy myślą w ten sposób. Kupujący jest naszym forumowiczem.

    EDIT - nie przeklinamy
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 21-11-2017 o 01:04

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wszystko jest super do czasu jak się trafi na oszusta i nie ważne gdzie ci oszuści są, z tego co się widzi w próbach wyłudzenia na amazon, ebay czy nawet u nas na olx i allegro to jedno jest oczywiste że oszuści granic państwowych nie znają.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    W brutalnej polskiej rzeczywistości gdzie każdy kambinuje
    Nie wiem, co to ma wspólnego z polską rzeczywistością, skoro przekręt wykształcił się na amerykańskim Ebay'u.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 21-11-2017 o 01:00

  10. #20

    Domyślnie

    @esperal akurat koledzy mają racje i nie ma tutaj znaczenia kraj. Ostatnio miałem taką samą przygodę, gościu wygrał aukcje wpłacił na paypala kasę i powiedział że ktoś odbierze przesyłkę, chociaż miałem wysyłkę za darmo. Czasami sam wożę przesyłki do kupujących bo kurierzy w UK lubią paczki gubić albo niszczyć. Kupujący zawsze dostaje papiery do podpisania. Zawsze pod adres z danych ebay. bez znaczenia czy płaci gotówką czy przez paypala.
    Kiedy indziej kupujący chciał zrobić prezent żonie i kupić obrazy od 500 do 2000 dolców i chciał płacić czekiem z USA. Innym razem babeczka chciała kupić print ale była na statku i chciała wysłać screen przelewu który miał przyjść na konto bankowe po kilku dniach, natomiast ja miałem od razu wysłać towar bo to na prezent.
    Tak samo miałem kupno przedmiotów za kilka tysięcy funtów a adres dostawy był jakiś magazyny (tak sprawdzam adresy na google map ), o nowych kontach albo z kilkoma pozytywami nie wspominając. Z automatu kasuje takie transakcje. Co w cenniejszych aukcjach daje wytyczne że konto minimum np rok i 40 pozytywów. Na ebayu największym zagrożeniem są kupujący nie sprzedający. Oczywiście jak ktoś szuka okazji to kupi podróbki ale ogólnie to kupujący jest zabezpieczony.
    Miałem kilka akcji jako kupujący i sprawnie kasę odzyskałem.
    Nawet ostatnio moja połówka dostała zaproszenie do publikacji "international contemporary artists" zamówiła dwie książki ze swoimi pracami, sprawdziliśmy wydawcę miał wcześniejsze publikacje, były do kupienia na amazonie itp. i wszystko wyglądało prawidłowo. W czerwcu wpłaciliśmy pieniądze we wrześniu miała być publikacja. Duże zdziwienie bo strona zamknięta a maile zaczęły wracać, zero kontaktu z firmą i 380 dolców pod znakiem zapytania. Paypal po dwóch tygodniach od zgłoszenia sprawy oddał pieniądze. Więc jak jest możliwość to zawsze place paypalem, jak nie to warto kredytówką zwłaszcza za bilety lotnicze.

    Więc trzeba uważać na każdym kroku i się zabezpieczać i jeżeli cokolwiek nie pasuje to od razu nastawiać się na blokowanie transakcji nawet jak ma się dostać negatywa.
    Są też sytuacje które wracają wiarę w ludzi i ich uczciwość oraz spotyka się miłe gesty.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 20-11-2017 o 12:40

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [D90] Jak zabezpieczyć?
    By Annihitek in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 00:42
  2. Jak zabezpieczyć swojego D50 ????
    By explorex666 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-07-2006, 22:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •