Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Grubszy zakup na ebay.de - jak się zabezpieczyć

    Panowie, się porobiło. Zalicytowałem ładnego (przynajmniej na zdjęciach) D4 i wygrałem aukcję w dość sensownej kwocie.

    Chciałbym zapytać doświadczonych zawodników o to jak podejść do tematu zakupu na ebay.de.

    Kliknąłem płatność, żeby obadać jakie mam opcje a tam widnieją tylko dane do przelewu. Jak wygląda temat zabezpieczenia zakupów na ebay od strony praktycznej? Chętnie poczytam opinie bardziej doświadczonych w temacie.

    Paczka pójdzie na adres niemiecki. Wiadomo, że najlepszy byłby odbiór osobisty ale odległość to 500 klocków.

    Powstaje pytanie: co w sytuacji jeśli wystąpi jakiś zgrzyt?

  2. #2

    Domyślnie

    Tylko paypal. jak nie masz to nie kupuj na ebayu. Ebay jest bezpieczny bo paypal zawsze kasę odda, oczywiście jak wina jest po stronie sprzedającego lub towar został uszkodzony, zgubiony itd.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    paypal albo credit card via paypal, nigdy żadnych przelewów na podane konto, wyłudzających oszustów jest bardzo dużo na ebay jak i na amazon.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki Panowie.

    Z ciekawości zapytałem sprzedającego o to czy odbiór osobisty jest możliwy. Napisał że nie a to już wiele mówi o sprawie.

    Jeśli w metodach płatności był tylko przelew, nie Paypal a gość nie chce spotkać się osobiście, temat zaczyna zalatywać lipą.

    Konto Paypal mam skonfigurowane w ebay, więc jeśli byłaby taka opcja płatności, powinna być ona dostępna, nieprawdaż?

    Co w przypadku jeśli gość powie że Paypal nie wchodzi w grę a ja odstąpię od transakcji? Co może się zadziać poza tym że np. wystawi mi niepochlebną opinię?

  5. #5

    Domyślnie

    Trzykrotnie kupowałem na Ebayu w UK z dostawą do PL z płatnością przez PayPal i wszystko było bez problemu. Ale był to sklep internetowy.
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki, ale w moim przypadku sprzedający jest osobą prywatną.

    Zapytany o Paypal powiedział że nie ma sprawy i podał mi maila. Napisałem że to nic nie wnowi a potem poprosiłem o dodanie metody płatności Paypal. Jeśli jest to niemożliwe po zalicytowaniu zasugerowałem anulowanie tej transakcji oraz wystawienie nowej aukcji z płatnością Paypal.

    Płatność poza systemem mogę sobie wsadzić w buty, nieprawdaż? Jeśli Paypal to tylko w opcjach aukcji albo odpuszczam.

    Sprzedający chce przejść na maila lub telefon i teraz automatycznie włącza mi się kolejna lampka ostrzegawcza. Całą rozmowę wolałbym prowadzić na ebay, żeby potem był w to wgląd w razie czego.

    Nawet jeśli gość ma kilkaset pozytywów, mógł sprzedać/kupić kilkaset par skarpet lub kalkulatorów biurowych i tyle...
    Ostatnio edytowane przez KaarooL ; 19-11-2017 o 11:57

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Trudno stwierdzić bo może to być uczciwa osoba, która chce sprzedać, a może to być oszust, który czeka na płatność poza systemem, dobrze że zapaliła się ta lampka bo wielu ludzi nie ma tego instynktu i traci kasę.
    Jeśli to sprzęt drogi i cena dobra to może ma sens wycieczka 500km ?

  8. #8

    Domyślnie

    koesh:

    Dzięki, warto uważać - to nie porcja frytek.

    Pierwsza lampka odpaliła mi się, kiedy gość zapytany o odbiór osobisty odmówił tej opcji. Czasem pytam, nawet jeśli nie zamierzam się wybrać - to wiele mówi o człowieku.

    Druga zapaliła mi się kiedy przy gadce o paypal zapodał tylko swój adres mailowy, jakoby poza systemem. Skrzętnie omija temat wystawienia kolejnej aukcji, zapewniając jednocześnie o swojej nieposzlakowanej opinii, hehe.

    Z tego co widzę, ochrona dotyczy oficjalnych zakupów, więc płatność poza serwisem nie łapie się w kryteria:
    https://www.paypal.com/pl/webapps/mp...buy-protection

  9. #9

    Domyślnie

    Na paypalu masz opcje płacenia za aukcje. Podajesz tam numer aukcji i tyle. Masz to samo tyle że zamiast automatycznie robisz to manualnie. Ile sprzedawca ma opinii? Ma jakieś negatywne?. Moim zdaniem ty kombinujesz, nie sprawdziłeś aukcji teraz chcesz by ktoś robił nowe na nowych warunkach co nie jest jego obowiązkiem. Tak samo z tym odbiorem osobistym. Ty mu wpłacisz przez paypal odbierzesz towar i zgłosisz że towaru nie dostałeś. Sam kupuje i sprzedaje i Sorrki ale tacy jak ty to prawdziwa tragedia dla sprzedawcy. Po co licytujesz skoro warunki ci nie odpowiadają. Teraz z tego co piszesz to dla sprzedawcy jesteś mocno ryzykowny i mu się nie dziwie zwłaszcza jak ma dużo aukcji za sobą.

  10. #10

    Domyślnie

    90s:

    Ocenianie lekko Ci przychodzi.

    W opcjach zapłaty był do wyboru odbiór osobisty, ale sprzedający się na niego nie zgodził. Ja z kolei nie dopatrzyłem że w aukcji nie ma opcji Paypal. Każdemu zdarza się popełnić błąd, zakładam że Tobie również od czasu do czasu.

    Co więcej - przez odbiór osobisty rozumiem opcję gotówkową. Towar, gotówka, piątka na drogę.
    Ostatnio edytowane przez KaarooL ; 19-11-2017 o 20:39

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [D90] Jak zabezpieczyć?
    By Annihitek in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 00:42
  2. Jak zabezpieczyć swojego D50 ????
    By explorex666 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-07-2006, 22:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •