Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie problem z ładowaniem profilu ICC w Windows 10

    Cześć,

    Mam problem: wraz ze startem systemu Windows 10 ładuje mi się profil ICC (powstały wskutek kalibracji laptopa Asus ZenBook Pro), wszystko fajnie, ale po jakimś czasie (nie ma reguły jak długim - czasem po chwili, czasem po 5 min) system przywraca stare kolory. Grafika to NVIDIA GeForce GTX 1050 + Intel HD Graphics 630. Czytałem, czytałem i jedyne co wyczytałem, to że Windows jest do du*y.

    Czy ja dobrze rozumiem, że jeśli zostawię sobie tylko mój profil skalibrowany, a inne usunę w opcjach zarządzania kolorem, to system już nie będzie miał do czego wracać? Czy coś schrzanię? Zamieszczam screeny z moich opcji.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1(2).jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	24,4 KB
ID:	1218

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2(2).jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	32,3 KB
ID:	1219

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3(3).jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	45,3 KB
ID:	1220

  2. #2

    Domyślnie

    Win nie jest doskonały do CM to prawda, ale bez przesady, nie słyszałem żeby komuś po załadowaniu w czasie pracy sam zmieniał profile ICC monitora czy jakiegoś innego urządzenia. Przypuszczam, że Win w ogóle czegoś takiego nie potrafi ponieważ nie posiada modułu CM umożliwiającego zmianę profilu ICC "w locie" np przy pracy na dwóch monitorach. Szukał bym innego winowajcy. Czy po tym krótkim czasie poprawnej pracy z kolorem, w ustawieniach na pierwszym ekranie ktory pokazałeś pokazuje się inny profil jako domyślny?

  3. #3

    Domyślnie

    A nie jest to kwestia tego, że system przeskakuje pomiędzy NVIDIA a Intelem?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Czy po tym krótkim czasie poprawnej pracy z kolorem, w ustawieniach na pierwszym ekranie ktory pokazałeś pokazuje się inny profil jako domyślny?
    Nie, wszystko pozostaje bez zmian.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    A nie jest to kwestia tego, że system przeskakuje pomiędzy NVIDIA a Intelem?
    W jaki sposób to sprawdzić bo też mam nvidie i podobny problem jak wyżej opisywany.Po kalibracji tylko programy prawidłowo widzą kolory Lightroom, Nikonowski nx-d. Explorator windowsa 10 całkowicie źle to widzi mimo,że wybrany jest utworzony profil w zarządzaniu kolorem. Z przeglądarek tylko Firefox po zapięciu profilu widzi prawidłowo a Chrome przesyca kolory i kontrast.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wacha321 Zobacz posta
    Po kalibracji tylko programy prawidłowo widzą kolory
    A to ja mam trochę inaczej. Jak mi "przeskoczy" do nieskalibrowanego profilu, to wszystko znowu jest wyświetlane nieprawidłowo, bez względu na program.

  7. #7

    Domyślnie

    @wacha321 myślę, że u Ciebie jest wszystko prawidłowo ponieważ programy posiadające CM działają jak należy, a Win i starszy Chrome oraz wiele innych programów nie potrafią odczytywać informacji o przestrzeni barwnej zawartej w obrazku. @kodkod3 jeżeli są dwie karty graficzne to faktycznie może być taki efekt, ponieważ profil ICC z kalibracji jest przypisywany do konkretnej karty graficznej, a druga pewnie jest bez profilu. Jeżeli to możliwe to ja bym na początek wyłączył w BIOS-sie grafikę zintegrowaną.
    Jeszcze raz spojrzałem na Twój pierwszy zrzut ekranu, tam wyraźnie profil jest przypisany do grafiki Intela. Jeżeli to możliwe to wyłącz tę grafikę Intela i oprofiluj INVIDIA

  8. #8

    Domyślnie

    Trochę za późno żeby uzupełnić poprzedni post, pomyślałem, że powinno wystarczyć wyłączyć tę grafikę Intela w zakładce "urządzenia" w Win10.

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za zaangażowanie w rozwiązaniu problemu!

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    powinno wystarczyć wyłączyć tę grafikę Intela w zakładce "urządzenia" w Win10.
    Przestraszyłem się tego biosa, ale kumpel mi podpowiedział i tak właśnie zrobiłem Teraz problem jest taki, że w zarządzaniu kolorem, w zakładce urządzenia, tam gdzie jest lista z urządzeniami do wyboru nie ma monitora... Kiedy klikam "identyfikuj monitory" nic się nie dzieje.

  10. #10

    Domyślnie

    Klikasz prawym klawiszem myszy na "okienka" w lewym dolnym rogu. Pokazuje sie słupek z którego wybierasz "Menedżer urządzeń". Po ukazaniu się okna tego programu gdzieś w środku kolumny muszą być "Monitory" rozwijasz i powinien być Twój wyświetlacz. Nie bardzo sobie wyobrażam, że system nie widzi wyświetlacza na którym wyświetla, jak go nazwie to inna sprawa. Jeżeli faktycznie monitora nie widać to naciskasz "Akcja"->"Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu.
    Jeżeli natomiast chcesz sprawdzić (podpiąć) profil ICC z kalibratora to wybierasz: "Ustawienia"->"System", na dole ekranu znajdziesz niebieski napis "Wyświetl właściwości karty" w który klikasz i otwiera się okno z zakładkami; "Karta", "Monitor", "Zarządzanie kolorami". Wybierasz tę ostatnią i klikasz w klawisz "Zarządzanie kolorami" który jest jedyny w tej zakładce i otwiera się kolejne okno. W oknie "Zarządzanie kolorami" wybierasz z listy urządzeń Twoj wyświetlacz, jeżeli po wybraniu wyświetlacza poniżej na liście kojarzonych z urządzeniem profili ICC jest profil z kalibracji Twojego wyświetlacza ustawiony jako domyślny to wszystko jest OK i nic więcej nie musisz robić, jeżeli nie jest domyślny to zmienić jako domyślny.
    Inną metodą może być powtórne oprofilowanie wyświetlacza ponieważ programy profilujące i kalibrujące automatycznie instalują profile ICC w systemie.
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 19-11-2017 o 14:36

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Windows 7 build 6956 vs. Windows XP SP3
    By Calme in forum Komputery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-12-2008, 08:53
  2. Problem z ustawieniem profilu ICC na MACu
    By tobiks in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-10-2008, 16:44
  3. SB800 - problem z ładowaniem
    By domelmel in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-07-2008, 13:06
  4. Problem z wgrywaniem profilu w d300
    By pawextelinfo in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2008, 13:00
  5. jak to jest z tym ładowaniem?
    By browarek in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-11-2006, 05:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •