Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    W oknie "Zarządzanie kolorami" wybierasz z listy urządzeń Twoj wyświetlacz
    No i właśnie tutaj nie mam wyświetlacza. Karta zintegrowana wyłączona. Skanowałem w poszukiwaniu zmian sprzętu. W menedżerze urządzeń wyświetlacz pojawia się jako "Standardowy monitor PnP". W zarządzaniu kolorami już się nie pojawia - poniżej screen. Jak kliknę "identyfikuj monitory", nic się nie dzieje. Kolory wyświetlają się niepoprawnie.

    A wracając do mojego pierwotnego pytania - czy jak z katalogu z profilami po prostu usunę wszystkie inne, prócz profilu z kalibracji, to będzie ok, czy coś popsuję?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10(3).jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	173,8 KB
ID:	1272
    Ostatnio edytowane przez kodkod3 ; 19-11-2017 o 15:36

  2. #12

    Domyślnie

    Windows bardzo często zrzuca profile - każda zmiana wyświetlania (wygaszenie ekranu, zmiana rozdzielczości ekranu, uruchomienie aplikacji pełnoekranowej OpenGL, DirectX, itp) najczęściej powodują zrzucenie profilu przez system. Nie ma znaczenia czy zostawisz tylko jeden, czy więcej.
    Najlepszym rozwiązaniem jest proces pilnujący poprawności załadowania profilu. Takowy jest np. razem z DisplayGUI. Profil się ustawia w DisplayGUI, a poprawność jego załadowania pilnuje już "DisplayGUI Profile Loader".
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #13

    Domyślnie

    Całkiem możliwe, że to co proponuje @GonzoG załatwi sprawę. U mnie np. tę rolę pełni ColorNavigator od Eizo, ale wcześniej miałem uniwersalny profil ICC od Eizo i nie było z tym kłopotów, tylko ja mam jedną kartę grafiki i nie jest to laptop.
    Trudno na odległość coś w tej sytuacji poradzić. Zwróciłem jednak uwagę, że w Twoim pierwszym PS Monitor PnP jest skojarzony z kartą Intela, a obecnie z niczym. Moim zdaniem powinno być "Standardowy monitor PnP- INVIDIA......", może przeinstalowanie serowników INVIDII coś pomoże. Trudno coś więcej powiedzieć, laptopy mają swoje chimery jeżeli chodzi o instalację kart zewnętrznych, a tym bardziej graficznych.

  4. #14

    Domyślnie

    Dobra, od dwóch tygodni w wolnych chwilach próbowałem zmieniać ustawienia w komputerze - bez skutku. Ciągle mi zrzuca mój profil. Pozostaje chyba tylko opcja, o której pisze GonzoG, czyli oprogramowanie, które pilnuje poprawności załadowania profilu. Rozumiem, że taki program, gdy tylko Windows zrzuci mój profil, przywróci go automatycznie. Tylko jakoś ciężko mi znaleźć coś takiego, jak DisplayGUI Profile Loader w google... Są jakieś alternatywy?

  5. #15

    Domyślnie

    Eee.... ciągle myli mi się nazwa przez to że ją zmienili. "DisplayCAL", a Profile Loader jest częścią całej aplikacji.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #16

    Domyślnie

    Dziękuję, mój problem jest rozwiązany! DisplayCAL załatwił sprawę. Nic nie musiałem w nim nawet grzebać - podczas instalacji sam załadował mi z powrotem profil i pilnuje go. Już mi go Windows nie zrzuca. Taka głupia sprawa, a jaka ulga

  7. #17

    Domyślnie

    Bez displaycala w Windowsie to jak bez ręki - szkoda zachodu na użeranie się z niedoskonałościami systemu.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Windows 7 build 6956 vs. Windows XP SP3
    By Calme in forum Komputery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-12-2008, 08:53
  2. Problem z ustawieniem profilu ICC na MACu
    By tobiks in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-10-2008, 16:44
  3. SB800 - problem z ładowaniem
    By domelmel in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-07-2008, 13:06
  4. Problem z wgrywaniem profilu w d300
    By pawextelinfo in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2008, 13:00
  5. jak to jest z tym ładowaniem?
    By browarek in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-11-2006, 05:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •