Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie YN i Sony, studio do fot kotów

    Panowie, potrzebuje podpowiedzi (a w zasadzie koleżanka), którego chińczyka zakupić.
    Otóż chce ona robić zdjęcia kotów w zaaranżowanym mini studio i nie chce wydać na to fortuny. Wydedukowałem, że najlepszą opcją byłoby zakup zestawu dwóch lamp typu reporterskiego, do tego parasolki, statywy. Jako, że koleżanka dysponuje lustrem Sony, moje pytanie, jak tam chińczyki z rodzaju YN-560IV (III) z tym systemem banglają, czy ma ktoś jakieś doświadczenia ? Nie potrzebny mi jest HSS, wystarczy manual, dobrze by poziom mocy był sterowany z poziomu aparatu (lampa Master ?). Myślałem też, czy np. wbudowana lampa w Sony, wyzwoli mi lampy YN na fotocele. W opisie YN 560 jest, że mają dwa tryby fotoceli (na pierwszy błysk i pomijający przedbłyski). Nie orientuje się, czy Sony (chyba alfa77) ma tryb manualny wbudowane lampy, co by nie było problemów z wyzwoleniem. W ogóle, jeśli macie jakieś uwagi do takiego tematu, to chętnie wysłucham

  2. #2

    Domyślnie

    Forum Konica-Minolta, wbrew pozorom to miejsce dla użytkowników Sony, i tam najlepiej będą znać ten system.

  3. #3

    Domyślnie

    Z jednej strony masz rację, ale z drugiej, ludziska zmieniają aparaty, mają sporą wiedzę o innych systemach, nie sądzę, by odpowiedź na moje pytania była jakaś trudna

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Rotor - w czyimś watku o poborze prądu w lampach studyjnych wstawiasz post, pytając w nim o lampy reporterskie i aparat Sony. No ogarnij się, jestes tu już długo. Załóż swój temat. Przenoszę.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    W studio do fotografowania kotów trzeba mieć pudełka kartonowe

  6. #6
    mackaron
    Gość

    Domyślnie

    ...i słomke

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Nie ma YN-603/605 ani YN-560-TX dedykowanych do Sony, ale YN-603II można ręcznie przestawić w tryb nadajnika, a YN-560-TX działa tylko jako nadajnik.
    Trzeba tylko dokupić adapter Sony/Minolta do ISO i będą działały na Sony. Bez znaczenia czy będą to wyzwalacze do Nikona czy Canona.

    Z YN-560-TX można sterować mocą lamp YN-560 III, IV i YN-660 i będzie to działać z a77, trzeba tylko pamiętać aby wyłączyć symulację ekspozycji w aparacie, bo inaczej będzie czarny.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Rotor - w czyimś watku o poborze prądu w lampach studyjnych wstawiasz post, pytając w nim o lampy reporterskie i aparat Sony. No ogarnij się, jestes tu już długo. Załóż swój temat. Przenoszę.
    dzięki Jacku, nie chciałem zakładać nowego wątku na tak w sumie proste pytanie, myślałem, że przemycę się jakoś w aktywnym wątku, ale jednak czuwacie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Nie ma YN-603/605 ani YN-560-TX dedykowanych do Sony, ale YN-603II można ręcznie przestawić w tryb nadajnika, a YN-560-TX działa tylko jako nadajnik.
    Trzeba tylko dokupić adapter Sony/Minolta do ISO i będą działały na Sony. Bez znaczenia czy będą to wyzwalacze do Nikona czy Canona.

    Z YN-560-TX można sterować mocą lamp YN-560 III, IV i YN-660 i będzie to działać z a77, trzeba tylko pamiętać aby wyłączyć symulację ekspozycji w aparacie, bo inaczej będzie czarny.
    dzięki Gonzo
    a nie wiesz, jak z manualem we wbudowanej lampie Sony?

  10. #10

    Domyślnie

    Jak chcesz zdalnego sterowania lampami to o wbudowanej trzeba zapomnieć.
    Z lampą wbudowaną można tylko wyzwalać lampy zdalne.

    A wracając do fotografii kotów - radził bym zapomnieć o lampach błyskowych. Koty są dość płochliwe i lepiej użyć światła ciągłego.
    Poza typ używając lampy wbudowanej będzie silny odblask w oczach.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Foto-żart ] Wystawa kotów z kociej perspektywy
    By Jasas in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-04-2009, 20:22
  2. [ Foto-żart ] Ile kotów widzisz?
    By najt in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-02-2009, 18:20
  3. [ Reportaż ] Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych, Poznań
    By qooba in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-11-2006, 19:33
  4. Jaki obiektyw - zdjęcia kotów
    By radoslavv in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-12-2005, 17:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •